Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen eszköz lenne a legmegfe...

Milyen eszköz lenne a legmegfelelőbb írásra?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam azon, hogy a számítástechnika témakörben tegyem fel ezt a kérdést, de úgy döntöttem, hogy inkább írók véleménye relevánsabb. Írok és szeretnék tudni bárhol/bármikor (nem tollal és papírral). Mi lenne erre a legmegfelelőbb eszköz? Láttam PDA-t kihajtogatható billentyűzettel, esetleg netbook? Az ár azért nem mindegy. Véleményeket szeretnék!
2011. márc. 24. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Érintőkijelzős telefon,táblagép,vagy netbook.
2011. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az érintőkijelzős, kissé problémás lenne írásra nem?
2011. márc. 24. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:

20-30 forintokért lehet kapni Windows CE-t futtató (tehát a Windows Mobile korábbi verzióját) kínai minilaptopot, 7 collos képernyővel. Keress rá, dob egy csomó találatot.


Árulják a Vaterán, a Teszveszen, a Hardveraprón, de legolcsóbb valószínűleg az Ebayről, egyenesen kínából megrendelve.

2011. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Papír, ceruza, esetleg toll :D


Elektronikus eszközök közül szerintem a netbook. Könnyen szállítható, kis helyen elfér, viszont könnyű kezelni a billentyűzetét is (amit a kihajtogathatós billenytűzetű pda-ról már nem mondanék el).

2011. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érintőképernyős mobil :D

Azzal annyira komplikált gépelni, hogy még egy sms-t is alig bírok megírni vele.

Nem lennék annak a helyében, akinek azzal kell regényeket gépelnie :D

2011. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Attól függ mit akarsz írni? Írj nootbookon, az hordozható, mindenhova magaddal tudod vinni és írhasz is rajta, márha megszokod, hogy a szabvány asztali PChez képest a billentyűzet gyakorlatilag "bele van építve" a gépbe. Írához azért kell egér is, a touchpad ezt nem pótolja. Én lassan minden beadandómat (ami már régen több könyv mennyiség) laptopon írom. Megtanultam gyorsan írni és gyorsan kezelni. Ami fontos, hogyha sokat írsz, elfáradsz, és tekeregni kezdesz. Új ülésformákat keresel, esetleg még az ágyra is lefekszel. Márpedig ilyenkor jobb, ha laptopod van. Megy veled a monitor és a billentyűzet is.
2011. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Novellákat, regényeket írok. Elég nagy terjedelemben is. A laptop már túl nagy, túl drága, és túl sokfunkciós ahhoz, amihez nekem kell, úgy érzem. A keresett eszköz csak az utazások meg egyéb távollétek közben kell, egyébként rendes asztali gépen írok, azzal nincs gond. Az egér, jó gondolat: ált. egy ilyen netbook hány USB porttal rendelkezik? Mert esetleg egy USB egér segíthet (van egész picim), de kell mellette egy pendrive meg esetleg net eléréshez is valami mobilnetes stick stb.
2011. márc. 24. 11:49
 8/8 anonim válasza:
2-5 USB port... de lehet venni plusz elosztót. Mellesleg ha csak íráshoz kell a laptop, akkor a legalsó kategória pont megfelelő. 20-30eért már lehet kapni hasonló gépeket, de egy PC is ennyi lenne.
2011. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!