Ha grafittal rajzolunk, miért nem szabad maszatolni?
ki mondta, hogy nem szabad? :D
fényképszerű, hiperrealista képeket festek és rajzolok is, és én is szoktam maszatolni. persze annak is megvannak a saját "szabályai", hogy mit hogyan mikor mivel....és elég sok mindenre oda kell figyelni..pl már amikor megvetted a lapot,figyelni kell, hogy ne tapogassad össze a papírt, mert a későbbiekben előjöhetnek az ujjlenyomataid. rajzolás közben is figyelni kell, van, hogy 10-15-20 órákat dolgozok egy képen, és végig óvatosnak kell lenni nehogy tapizz. :D igaz arra is van technika, hogy eltüntessed, de minek felesleges munkát csinálni magadnak?! :) és épp ezért ujjad nem is alkalmas a maszatolásra, mert izzad, zsíros, és foltosan fogod maszatolni a képet. :)
Amúgy meg.....van olyan, hogy művészi szabadság! :D azt csinálsz a saját "alkotásoddal" amit csak szeretnél, mivel a tied, te csinálod!
minden jót! :)
A kezed zsíros eltömíti a papír pórusait "fixálja" a már rajtalévő grafitport. A ceruza lényege az hogy a felületeket egymásra halmozott vonalak sokaságával érjük el, ebből következik hogy a maszatolás alapvetően idegen a grafit technika természetétől. Megjegyezném még hogy az elmaszatolt grafit önmagában befulladt felületet képez,és sokan esküsznek rá hogy a jó ceruzarajz lényege a "ropogóssága" bár ezzel nem feltétlenül kell egyetérteni.
Ha mindenképpen maszatolni akarsz akkor szénnel rajzolj.
Amikor grafitot elkened a papíron, egyszerűen "befullad" a rajz, nem hagyod a papírt levegőhöz jutni.Ha zsebkendővel maszatolsz, még vissza törölhető az a maszatolás, ha már ujjal akkor ritkán,mert kezed zsíros meg hasonlók és az is másképp mutat a rajzon.
A ceruza rajz a frissességről szól, a vonalakat egymásra építjük, ezzel adjuk meg as tónusértékeket.A részletekre nagyobb hangsúlyt fektetsz, és ha maszatolsz, akkor a részlet elveszik-mondjuk a háttérben lehet maszatolni, én nem mondom azt, hogy nem lehet, csak vannak azért íratlan szabályok, te is azt a munkát részesítenéd előnyben,ami letisztultabb, mint maszatos-.
Mint már említették a szénrajz való a maszatolásra,de miért is? Mert ott csak a tónusértékeket pakolod fel, más papírt szoktak erre használni stb. a részletek elvesznek a szénrajzban.
Tehát ha te imádsz maszatolni, és szeretnéd fejleszteni, szénrajzot részesítsd előnyben!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!