Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed erről? Nagyon...

Mi a véleményed erről? Nagyon érőltetett? Túl átlagos?

Figyelt kérdés

Emlékezem. Emlékezem régen történt, jó dolgokra. Nevettem. Vagy csak néztem előre a semmibe, és felhőtlenül boldog volta. De van ott rengeteg keserv, bú, szomorúság… de ezek mind a háttérbe szorulnak. Emlékezem. Ismerős arcok, hangok bukkannak fel a semmiből, és én elmerülök bennük, hagyom, hogy magukkal ragadjanak. Elsodor az ár, de én mit sem törődök vele. Csak emlékezem. Egy nevetés. Ismerős, de mintha sosem hallottam volna. Vajon kié lehet? Kihez tartozhatnak ezek a mély, öblös hangok? És vajon minek örült? És ez? Egy másik, magasan csengő, tiszta kacaj árad felém… aztán sírás. Szívbe markolóan szomorú. Felbukkan a sötétből egy gonosz kacaj, amitől a vér is megfagy a szívemben… Jeges rémület lesz rajtam úrra, elrohannék, de mozdulni sem tudok. Mintha megfagytam volna, mereven bámulok magam elé. Megtörtént, de szavakba önteni nem lehet. Csak sodródom, némán, mereven, és emlékezem.

Vagy mégse? Minden olyan ismerős, idegen… Mintha álmok között járnék, majd hirtelen óvatosan lépdelek a rózsák között… egy hegyen kapaszkodunk felfelé... aztán csak sétálunk, kettesben a parton… Nem! Rá nem gondolok. Nem vagyok hajlandó emlékezni rá! De arca beúszik az árba, hangja mintha a szívemben szólna. Szeretlek - súgja, és akkor látom magam előtt a szörnyű képet, amit a vonat elé veti magát… beférkőzik az agyamba, és nem tudok szabadulni tőle. Bármi szépre gondolok, mindig ott lapul a háttérben. Emlékezem. Aztán hirtelen már ő sem lesz rossz emlék. Előtérbe kerülnek a szép napjaink, és végre valahára tudok örömmel gondolni rá.

De mi van velem? Eközben még mindig csak sodródom, mit sem törődve a külvilággal. Mintha sosem lettem volna ennyire boldog… hát akkor meg mi a probléma? Csak emlékezem… a gyermekkorom, a nagymamán arca, barátok, ünnepek és … és ő, aki oly kegyetlenül vetett véget tulajdon életének… biztosan ő is boldog. Tudom, hogy az. Érzem.

De érzek mást is. Magamat, a semmi közepén, emlékeimbe merülve… és akkor rájövök. Elvesztem. Megőrültem-e, vagy talán meg is haltam, nem tudom. De elvesztem, és itt maradok emlékeimbe zárva. Vég nélkül. Örökre.


2011. jan. 21. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez mi ez?
2011. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
41%
"Emlékezem", "keserv" - Ilyen szavak nincsenek, mielőtt valami prózai műbe fogsz, tanulj kicsit magyarosabban írni,amúgy van érzéked hozzá, bár ez egy kicsit sablonos lett ;)
2011. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy "emlékezem" nem létezik. De az "emlékszem" nem tetszett... de olyan, hogy keserv, miért ne lenne?
2011. jan. 21. 21:04
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy csak keserves van?
2011. jan. 21. 21:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Van mindkettő, csak ma már kevesen használják.

Egyébként tetszett volna amit írtál, ha nem sírtam volna el magam...

2011. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sírni? Ó... ha vannak valami rossz emlékeid, akkor sajnálom, hogy eszedbe jutattam őket...
2011. jan. 21. 21:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne rossz, ha eredetibb lenne a téma. De hány ilyen írás van már a depresszióról?
2011. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne sajnáld, mindig ezeken agyalok, szóval nem volt nehéz dolgod.
2011. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát ien, van már néhány ezer :) De én meglehetősen távol állok a depressziótól. Igazából nem is tudom, miért írtam... nincs benne semmi személyes. De tetszett az a szó, hogy "emlékezem" :D
2011. jan. 21. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem néhol egy kicsit erőltetettnek hat. Furcsa szó ez az 'emlékezem', ráadásul túl van hangsúlyozva. Létezik az irodalomban a hiperbola, vagyis a túlzás fogalma, de tudni kell bánni vele. Az is sokat segítene, ha egy kicsit rendszereznéd a gondolataidat és logikusan építenéd fel a történések (emlékképek) láncolatát, hogy az embernek már csak sodródnia kelljen vele. Néhol zavaró, hogy túl hirtelen váltasz a drámaiságból egy semlegesebb hangnemre. Egyébként volt olyan rész, ami megragadott- nem vagy tehetségtelen, gyakorolj, kísérletezz! Kiindulási pontnak tökéletesen megteszi.
2011. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!