Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért írt szabó magda ilyen...

Miért írt szabó magda ilyen tragikus műveket?

Figyelt kérdés

okt. 5. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyikre gondolsz? Alig írt ilyeneket szerintem.
okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint maguk a karakterek sorsa, vagy életük. Pl Az ajtó vagy a Disznótor
okt. 5. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Talán a kor maga volt tragikus.
okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 darida ***** válasza:
100%
Csak az érdekeség kedvéért. Szabó Magda nagy kezdőbetűket használt a nevének írásakor ...
tegnapelőtt 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak a kornak valós történetei voltak ezek. Volt bizony ennyi dráma a két világháborút megélt generációk életében. Nyilván a művésznő által tűpontosra dramatizálva.

De mivel magam is félig Sárréti származék vagyok, még az alakjai pontos mását is ismerni vélem, a felmenőim közt. Meg sajnos a sorsok is beköszönnek.

tegnapelőtt 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4es válaszoló! Köszönöm a tájékoztatást! Természetesen én is tisztában vagyok ezzel! Nagyon örülök, hogy időt fordítottál arra, hogy ezt az információt megírd és őszintén remélem, hogy önérzeted, magabiztosságod és farkad (amennyiben férfi vagy) nagyobb lett ettől. Ne unatkozz kérlek! Keress hobbit! És ne a helyesírását próbáld meg szétszedni egy olyan embernek aki nyilvánvalóan tudja, hisz normál esetben aki Szabó Magdát olvas, írni is tud!
tegnapelőtt 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Kevésbé romantikus szempontja a válasznak, de ha megnézed a híreket, a balesetek és katasztrófák a leggyakoribbak közé tartoznak. Egyszerűen a tragédia is érdekes, figyelemfelkeltő, amiket olvasva szembesülnek az emberek a félelmeikkel.
tegnap 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 kérdező


Ha tükörbe nézel, látod, hogy az írni-olvasni tudás kevés a műveltséghez.

Ha azt írod: elnézést, figyelmetlen voltam, vagy azt, hogy köszönöm, akkor tisztelnélek és nem írom ezt le.


A kérdésről:


~ Szabó Magda számos önéletrajzi ihletésű regényt írt, saját és szülei gyermekkorát, valamint a 20. század elejének Debrecenjét mutatja be. Sok írása foglalkozik női sorsokkal és kapcsolataikkal. Rákosiéktól 1949-ben megkapta a Baumgarten-díjat, de még azon a napon visszavonták tőle, és állásából is elbocsátották; egészen 1958-ig nem publikálhatott. Egész élete szomorú, tragikus események közepette zajlott.

Kedvenceim az Abigél és a Pilátus.

ma 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!