Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért "ciki" a komolyzene?

Miért "ciki" a komolyzene?

Figyelt kérdés

A Marton Éva énekverseny műsorfüzetével a kezemben ültem a HÉV-en, egy 20 év körüli lány majdnem leült velem szembe, de amikor meglátta a füzetet, máshová ült.

Tavalyelőtt a MÜPÁ-ból hazafelé menet a villamospótló busszal a Nagyvárad téri metróhoz mentünk egy Ring előadás után. A ringesek mind baloldalra ültek. Az első megállónál már mindenki elült mellőlünk. (Egyik oldalon ültek a "ringesek", másikon a normálisok).

A HÉV-en leült velem szembe egy kb. 25 éves lány. Amikor befejeztem a műsorfüzet olvasását, és becsuktam, látta, hogy Wagner operáról szól, felállt, és átült máshova.

Normálisan voltam öltözve (öltöny, nyakkendő), ezt akkor is látták amikor odaültek. 66F vagyok, 168 cm (0.V. 172, összehasonlításul) és 63 kg. Nálam ijesztőbbek is utaznak tömegközlekedéssel.



2021. szept. 6. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem csak behalucinálod ezeket.
2021. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azt gondolják, rossz szemmel nézed a fiatalabb generációt, akik más zenét hallgatnak és máshogy öltöznek. Esetleg tartanak attól, hogy majd beszélgetést kezdeményezel velük, és mivel valószínűleg nincs sok közös témátok, kínos lenne, inkább csak hallgatnának téged, mert nem akarnak bunkók lenni.
2021. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki a klasszikus zene? Minden embernek létezik egy olyan zenei műfaja, amit előtérbe helyez más irányzatokkal. Én nem tapasztaltam még ezt, hogy fiatalok csak azért ne ülnének mellém, vagy velem szemben, mert egy klasszikus zenei esemény ismertetője lett volna a kezemben. És a fiatalok között is számtalan akad, aki kedveli ezt a műfajt, sőt műveli is.
2021. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 A metrón inkább középkorúak voltak akik elültek mellőlünk.

Nem szoktam idegenekkel beszélgetést kezdeményezni, persze ez nem látszik senkin.

2021. szept. 6. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!