Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jelentkezzek rajz iskolába?

Jelentkezzek rajz iskolába?

Figyelt kérdés

Mindig mondják hogy ez a tanterv sok helyen és nekem már elment ettől a kedvem. Lehet egyáltalán összetetebb dolgokat rajzolni pl. random embereket attól, hogy még azt nem tanultuk? Sorrendben lapos tárgyakat aztán geomatriai testeket aztán azt hiszem csendéletet (egymás mellé raksz egy üveget meg vázát és azt gyakorlod amíg nem lesz jó. Mit jelent a csendéletnél a jó?) aztán valamikor utána embert de először csak portrékat. Ettől nekem a rajzolástól is elmegy a kedvem. Szerintem szenvednék és utálnám mindegyik rajz iskolát, de lehet hogy tévedek.


Szerintem csak fél realisztikus fantasy képregényeket szeretnék csinálni, de nem kell hogy megvegye valaki. Szerintem jobb lenne azt gyakorolnom, ami szerepelni fog benne. Azt szeretném csak hogy ne nézzen ki nagyon hülyén vagy ilyesmi.


Illetve a látványról rajzolást is annyira unom hogy csak mondják nekem hogy "a valóság alapján kellene elöször megtanulnom" mert azt látják a rajzaimon és én attól már rosszul vagyok, hogy ilyesmit írnak.


Elölröl kezdeni az egészet tényleg semmi kedvem nincs. Azért kockát is rajzoltam már, de 5 perc múlva már valami komplexebb tárgyat, egyszerűen nem bírok sokáig egyetlen dolgot csinálni.



2021. jún. 8. 20:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mit tudok jobban?
2021. jún. 13. 10:49
 12/23 A kérdező kommentje:

2-es, de így is olyan mintha csak azért csinálnám így, hogy megfeleljek másoknak.


Az nem baj, ha realisztikus a rajzom, de szeretek úgy rajzolni, hogy nem tükrözi konkrétan a valóságot, hanem képzeletbeli, csak jól van megrajzolva. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.

2021. jún. 19. 19:48
 13/23 A kérdező kommentje:
"és ha elrontod akkor mi van? Rajzolsz másikat. Azzal is gyakorolsz." Az a baj, hogy akkor a tónusozással kezdtek el foglalkozni. Mindegy hogy jó vagy negatív kritika. Ha meg egyáltalán nincs rajta tónus, akkor tök felesleges ezzel foglalkozni. Azért nem akarok hallgatni a tanácsokra, mert már elegem van abból hogy arány/perspektíva/tónusozás mindig a téma. Nem akarok művészként dolgozni, de ha annak is az arányaival foglalkoznak akkor pláne nem fogok. Ezért van elegem ebből a sok szövegelésből.
2021. jún. 19. 19:59
 14/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem akarsz művészként dolgozni, oké. (Nem is tudnál, a kutya nem fizetne a rajzaidért.) De ha csak ahobbiból is rajzolsz, és érdekel mások véleménye - tutira érdekel, különben nem kérdeznél folyton -, akkor azért érdemes kicsit elgondolkodni azon, mi az, amit mindenki más vadidegen mond. Mert lehet, hogy van benne valami. Nem fogja senki azt mondani, hogy hű de tehetséges vagy, és direkt rajzoltad úgy azt a szemet, kezet, lábat. mert látszik, hogy nem. Amúgy ne akarj megfelelni másoknak, rajzolj a magad kedvére. Csak ne keveredj önellentmondásba.

Egyik kérdésedben: "Hogy fejlődjek?" Másik kérdésedben: "Hagyjatok békén, nem érdekel, nem akarok fejlődni." Így rohadt nehéz bármit is írni.

És amúgy nem csak a tónus. Ez nem realista rajzon is van tónus. De hiába magyarázzuk ezt neked, mert nem érted vagy nem akarod érteni. Így meg felesleges szócséplés. Egyik volt osztálytársam autista, ő hamarabb megérti, amit mondanak neki.

2021. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
De én is értem, csak nekem is elegem van a témából. "a művészet blablabla.. valóság blablabla".
2021. jún. 20. 21:07
 16/23 anonim ***** válasza:

Mindig felugrik ez a kérdés. Szóval, szerintem valahol korábban ugyanennél a kérdésnél már elmondtam, hogy igazából semmit semmit sem veszítesz, ha megpróbálod. Rajziskola, tehát nem kifejezetten művészeti szakképzés. Befizetsz pár órát, elmész, megtapasztalod.

A kommentjeidre, amiket később írtál nagyjából ugyanazt tudom mondani, mint az előző, csak kevésbé gorombán. Ha elmász egy rajziskolába, a tanár valószínáleg véleményezni fogja a munkádat, és valószínáleg fogsz olyat hallani, ami nem lesz tetszésedre. Ezt nem megsértődve kell felfogni, hanem meg kell hallgatni és fogadni. Amúgy a tónus, ami láthatóan nagyon zavar, csak másodlagos. Az első a szerkezeti rajz, vagyis értened kell a formát, amit rajzolsz. Brmi is a célod a rajzolással, például nem kell, hogy ebből akarj megélni, az irányított rajzoktazás mindenképpen megér egy próbát.

2021. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Értem.
2021. jún. 20. 21:16
 18/23 A kérdező kommentje:
"tutira érdekel, különben nem kérdeznél folyton" NEM! Nem érdekel!
2021. jún. 20. 21:51
 19/23 A kérdező kommentje:
14-es, te úgy felbasztad az agyamat, hogy nagyon.
2021. jún. 20. 21:52
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
14-es vagyok. Kérdező, nem értem, mit vered magad. Van ez a kérdés, megpróbáltam ésszerűen és logikusan válaszolni, felnőtt emberként kezelve. Ahelyett, hogy azt mondanád, köszönöm a válaszokat, leállsz velünk veszekedni. Én csak rámutattam arra, hogy mi jön át a kérdéseidből. Oké, nem érdekel, de akk ne tegyél fel több kérdést a témáról! Őszintén, milyen fajta válaszra számítasz? Vagy úgy egyáltalán?
2021. jún. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!