Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A rajzoláshoz mennyire kell a...

A rajzoláshoz mennyire kell a tehetség és mennyire a gyakorlás?

Figyelt kérdés

Szerintetek ahhoz, hogy valaki jól rajzoljon mennyi tehetség kell? Egyáltalán van olyan, hogy valaki sok gyakorlással is béna marad?

Vannak tehetségesebbek és kevésbé tehetségesek, vagy inkább arról van szó, hogy vannak gyakorlottabbak és kevésbé gyakorlottak?


(És itt most a jól rajzolás alatt a technikai ügyességet értem, nem pedig azt, hogy mennyire kreatív valaki.)



2020. jún. 9. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Kinek mennyi, embere válogatja.
2020. jún. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akiben van érzék és vágy, hogy rajzoljon, az gyorsabban fog fejlődni, akár magától, mindenféle segítség nélkül is. De nagyrészt az egész sok gyakorláson és megfigyelésen múlik. Senki nem születik Da Vincinak, rajzolni is meg lehet tanulni.
2020. jún. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem állítólag nagy tehersgem van de szerintem nem tudok rajzolni és nem is rajzolok.

A 3 éves unoka húgom meg egész nap rajzol és minden nap egyre szebben.

Gyakorlás nélkül sosem születtek igazi művészek.

Ellenben tehetség nélkül nem lehet egy technikai szint fölé emelkedni és élettelen lesz a rajz.

Tehetség nélkül és gyakorlással sokkal többet lehet elérni, mint fordítva!

2020. jún. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tehetséges vagyok, nyertem anno suliban rajzsversenyeket is. Viszont eszméletlenül lusta vagyok, így sehol sem tartok jelenleg...


Ha érdekel, tudsz rá fókuszálni és nem egyből a tökéletesre hajtasz, akkor 1-2 év alatt már jelentős fejlődést is tapasztalhatsz.


Ha valaki sok gyakorlással is béna marad, akkor ott több mint valószínű, hogy a gyakorlás módjával van a baj. Illetve az alapok hiányozhatnak.


Egyébként ha már itt tartunk, a "tehetség" elég érdekes fogalom... Akiket általában tehetségesnek tartanak, azoknak a fél életük rajzolással telt.

Nem látják sose a több száz, ezer óvodás, kisiskolás rajzukat, amikor még ők is kezdők voltak... csak azt látják amikor már profik, így persze, hogy "tehetségesek" :)

2020. jún. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő számít. Ha van hozzá érzéke valakinek vagy tehetsége, nevezzük ahogy akarjuk, akkor gyorsabban és könnyebben tanul, míg akinek nincs annyi, az lehet nehezebben érez rá. De olyan nincs, hogy valaki rengeteget gyakorol és nem fejlődik, mert nincs tehetsége. Gyakorlással mindenki lehet nagyon jó és magában a tehetség nem elég, ha nem raksz mögé munkát.
2020. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, hogy tanulható a dolog...
2020. jún. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

En több mint 2 éve rajzolok.teljesen a semmiből jött. Bár én kis koromban is örömmel ültem le alkotni

Teljesen egyedül fejlesztettem magam.

Azóta már portrékat készítek megrendelésre:)

Gyakorlás ,és kitartás hoz eredményt:)

2020. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es! Mennyire tudtál alapból jól rajzolni?
2020. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Semmi, de tényleg semmi tehetségem nem volt a rajzoláshoz, konkrétan egy kört alig tudtam szabályosra rajzolni. Mégis gyakoroltam és nem mondanám hogy most "jól" rajzolok, de határozottan fejlődtem.
2020. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!