Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kapjam vissza az önbizalmam?

Hogy kapjam vissza az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Szeretnék festeni, de mindig eszembejut, hogy úgysem sikerül és elveszi az egész kedvem tőle..

Rajzolok és festek , (szóval régen is) de vhogy eltűnt az önbizalmam. Senki sem dícséri meg a munkáimat, nézzetek hülyének de nekem igen is számít a dícséret. DE nem értem, hogy ha vki más rajzol 1 pálcikaembert az hűű tök jó, én meg egy egész portrét arra meg nem mondanak semmit?

Kérlek, csak normális válaszokat! Bunkók kíméljenek, köszi..


2010. júl. 29. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem plakátold ki a várost, hogy aki megtalálja az önbizalmad, az hívjon föl és jutalmat kap.
2010. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eddig elkészített képeidből csinálj otthon egy kiállítást, és hívd meg rá a barátaidat, ismerőseidet, rokonokat, stb, akit szeretnél.

Készülj minden képhez kis leírással, mikor, mikért csináltad, és miről szól, készül frissítővel, dekoráld ki a helyet,ahol kiállítod, nappali, szobád, díszítsd fel.

Hátha akkor jobban elismernek.

Remélem tudtam segíteni.:)

2010. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
fejleszd az önismeretedet. A mások dícséretén alapuló önelégültség nem önbizalom. Kiváló könyvek vannak erre a célra, én a Fiatalok sikeriskolája sorozatot tartom a legjobbnak. Hajrá!
2010. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress ilyen témával foglalkozó internetes fórumokat, hogy legyenek az érdeklődési körödnek megfelelő emberek akiktől pozitív példákat nyerj és tanácsokat olvashass és beszélhess.

Aztán amit festesz vagy rajzolsz, azt fényképezd le (ha nincs scenner) és mutasd meg nekik, ők majd mondanak róla építő jellegű kritikát és kapsz pozitív véleményt hozzáértő emberektől.



pl itt:

[link]

2010. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz barátokat, vagy ha vannak mutasd meg nekik. De ne olyat aki papagájként mondogatja hogy deszép, hanem aki építő kritikát tud adni, és biztos lehetsz benne hogy ha megdícsér, akkor tényleg jó vagy. Én zenélek, nekem is sokat jelent.
2010. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

10:16 nak igaza van,akár ide is linkelhetsz pár képet,van aki megkommentálja és biztosan kapsz dicséreteket is.

Amúgy én is ilyen vagyok én is festek rajzolok,de muszáj,hogy dicsérjenek,mert hanem lemegy a kedvem.

Kis koromban is mindig kellett dicsérni,egyszerűen jól esik,ha tudom,hogy jót csináltam.

Ha pl valakinek nem tetszik az egyik munkám annyira le tud törni,hogy már kedvem sincs hozzá.Szóval meg értelek.

2010. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom
2010. júl. 29. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor töltesz fel ide képet?
2010. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogy számít Neked a dícséret (ahogyan mindannyiunknak), de ha rajzolsz vagy festesz, akkor ne ezért tedd, hanem azért, mert szereted/élvezed amit csinálsz. Ne a külvilág elismeréséért tegyél valamit, hanem azért, mert Téged boldoggá tesz! Ha életed bármilyen területén görcsösen meg akarsz felelni valakiknek vagy valaminek, akkor az sosem vezet jóra!

Higgy abban, hogy Te egy értékes és tehetséges ember vagy, függetlenül attól, hogy ki mit mond vagy gondol vagy nem gondol rólad vagy a művészetedről!

Olvasd el ezt a könyvet: Vicki Bennett-Élj okosan (Azt hiszem a Magyar Könyvklub adta ki.) Segít az önbizalmad visszaszerzésében.

2010. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nézd, én meg zenélek. ahhoz már egy fokkal nagyonn önbizalom kell, emberek elé élőben kiállni. tudom hogy ez most hülyén fog hangzani :D de ha nem görcsösen realista festményeket akarsz, akkor igyál egy kicsit (mármint alkoholt) mielőtt leülsz festeni. nem csak a gátlásokat oldja a pia ha társaságban vagy, hanem kicsit jobban megnyitja a tudatalattidat (oké ez hülyeség de így tudtam foglamazni xD) szóval sokkal könnyebben tudsz nekiállni mindenféle művészetnek :)
2010. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!