Cristo kérdése:
Milyen hangsor a szeptaton?
Figyelt kérdés
Gondolom valamilyen hétfokú (a szept-ből kiindulva), viszont sem a zenei műszótárban nincs ez a szó, a google is csak 1 találatot adott ki ezzel kapcsolatban, az sem azt magyarázta, hogy mi az, csak előfordult egyszer a szövegben valahol... Ugyanaz mint a heptachord? A "ton" végződés is kicsit megtéveszt engem, és eddig sehol nem találtam róla tényleg semmit, csak annyit, hogy az ókori egyiptom zenéje a hangszerek alapján lehetett szeptaton (is).2020. márc. 9. 09:23
1/6 anonim 



válasza:





2/6 anonim 



válasza:





A hétfokú az a klasszikus diatónikus hangsor, hét hangközre osztott oktáv. A zenében egyébként hepta- előtag szokta jelezni a hetet, és olyan van, hogy heptaton hangsor.
3/6 anonim 



válasza:





** "hepta- előtag szokta jelezni a hetet"
Igen, tudom, van olyan is, hogy szeptim. :)
4/6 anonim 



válasza:





5/6 A kérdező kommentje:
Áhh ez az utóbbit értem már. De megmondom őszintén, akkor nem tudom, miért szept- előtaggal volt írva. (Ha mindig a görög előtagot kell(ene) használni...)
2020. máj. 14. 01:32
6/6 anonim válasza:
Léteznek ton és chord hangsorok, annyi a különbség hogy a ton végződésű hangsorokban van szekundnál nagyobb ugrás (pl lá pentaton: l s m r d), a chord végződésűben pedig max nagy szekund van (pl lá pentachord: l t d r m). Ezek alapján én nem hiszem hogy létezik szeptaton/heptaton hangsor, vagy ha igen akkor valami nagyon torz dolog
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!