Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ugy erzem, jogos a sertodottse...

Ugy erzem, jogos a sertodottseg. Ti hogy gondoljatok? (lennt)

Figyelt kérdés

Ket hete utaztam kulfoldre,es az allitolagos legjobb baratnom nem vett annyit faradtsagot,hogy bar megkerdezze,h erkeztem,jol erzem magam...stb.

Nagyon piszkal a dolog,es a blogjara irtam egy celratoro "gondolatot",minek hatasara,mar ram is irt,mintha minden rendben lenne...

Mikor hazaerkezem,nem szeretnek kozombos lenni vele szemben,de ha "kiprovokalja"

Apro kis hulyeseg,de amiota megerkeztem csak ezen gondolkodom...

Segiiitsetekkk :) koszonom a valaszokat


2010. júl. 8. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit zavaros az írásod, de ha jól értettem az a problémád, hogy a legjobb barátnőd nem érdeklődött milyen volt a nyaralás. Szerintem egy barátság két emberen múlik, te is felvehetetted volna vele a kapcsolatot ahogy hazaérsz, és tájékoztathattad volna, hogy rendben hazaértél, minden jó volt... Nem feltétlenül kell neki rögtön letámadnia téged! Lehet hogy ezer más problémája is volt hirtelen, nem feltétlenül az, hogy végighallgassa az élménybeszámolódat! Ez abszolút relatív, hülyeség ezen megsértődni!
2010. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha máskor is így viszonyult akkor fogadd el h ő ilyen.
2010. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazad van,de azert erdemes a hetterbe is bepillantani: mindig igy viselkedik."Elete dramajat" akar orakig is meseli,fecseg,de csak magarol,az o erzeseirol,az o elmenyeirol...maskepp nem is vernem nagy dobra az egesszet.Mint mar mondtam,kis dolognak tunik,de nagyon idegesit...:-/

Mindig meghallgatom,o meg nem kepes egy paranyi erdeklodest kieroszakolni magabol...

2010. júl. 8. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a barátságotok ilyen egy oldalú, akkor talán már előbb is el kellett volna gondolkodni azon, hogy igazi barátság-e ez! Az hogy ő mindig leterhel a problémáival, de nem számíthatsz rá sosem, az nem barátság!! Beszéld ezt meg vele, mond el neki, hogy úgy érzed magadat mint egy lelki szemetes láda, és ennyi! Ha hallgatsz, és durcázol, attól nem lesz jobb!
2010. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Figy, az én "barátnőm" is ilyen. Voltam olyan szerencsés, hogy két hetes európai körútra mehettem, szinte ingyen. Bejártam Németországot, Belgiumot, Franciaországot, Angliát és Írországot. Többszáz képet készítettem, többek között Londonról, a Stonehenge-ről, Calais kikötőjéről, az angol partokról, az óceánról, a Brugge-i csokiüzletekről, a csodálatos ír tájakról... A szuvenír belga csokit még elfogadta, de az élményekre már nem volt kíváncsi. Egy pillanatra nem kelt fel a számítógép elől, arra nem vette a fáradtságot, hogy helyet csináljon nekem, hogy esetleg leülhessek. Elkezdtem neki mesélni, de pár perc múlva félbeszakított azzal, hogy ő otthon dolgozgat a twilightos weblapján, meg hogy összeveszett a társszerkesztőjével, meg még mit akar a fórumra... A kéthetes európai körutam nem érdekelte.


Tavaly kb. ugyanezt eljátszotta, egy napját volt hajlandó rámszánni, és elszakadni a twilightos baromságaitól. Kimentünk a strandra, de 5 perc múlva már az Edwardról meg a Jacobról mesélt, pedig direkt megkértem rá, hogy ezt a témát legalább egy ideig hanyagoljuk. A nap fénypontja az volt, amikor a fórumos "barátai" elkezdték hívogatni, hogy hol van már.


Mivel tavaly óta sem lett okosabb, és most már egy rövid sétára sem lehet lerángatni, én ezennel HIVATALOSAN is lemondok róla. Ezért csak addig viseltem el, mert különösebben nem viselkedett sértő módon, nekem meg nincsenek sok barátaim, és egyedül nem szeretek kimozdulni. Viszont azután a hiszti után, amit pár napja levágott nekem, miután fel merészeltem hívni, én meg nem vagyok képes őt megérteni. Kikapcsolták náluk a netet, és még mindig nem képes elszakadni a rohadt számítógéptől.



Ha valakinek ez tanulsággal szolgált, akkor annak egészségére, én még nem tudom, mit gondoljak. Itt állok 18 évesen, és nem tudok elmenni bulizni, mert nincs kivel. Biztos velem van a baj, amiért lusta disznókat szerzek mindig barátoknak, de nem mondhatják, hogy nem próbálkozom. Kérdező, ha a te "barátnőd" is ilyen csodálatosan aktív, akkor ne vesztegesd tovább az idődet. Írhatsz még neki párszor, csak hogy elmondhasd magadról, hogy te megpróbáltad, de egy ilyen kapcsolatot nem kell fenntartani.


És persze nálunk is ugyanez megy... Én mondhatok akármit, az ő kis internetes dolgai mindig fontosabbak, még akkor is, ha nem vágom, ki az a Jacob. Nem zavartatja magát. Te se zavartasd magad, és azt ajánlom, ha hazaérsz, ne is vesződj azzal, hogy meglátogatod. Ha kíváncsi, majd jön ő. Talán. Egy hónap múlva. De csak azért, mert éppen arra volt dolga.

2010. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A duhito az egeszben az,hogy nekem is csak nehany baratom van,es furcsa ezt kimondanom,de ugy erzem,hogy ra vagyok utalva...(tobbek kozt).O most ismrekedett meg egy uj tarsasaggal,akiktol nem hajlando egy percig sem elszakadni.Nem is ez lenne a celom,de hogy tenyleg,ramszanjon egy napot...maga lenne az apokalipszis.(az o szemszogebol nezve)

Szinten 18 vagyok,szinten maganyos,es szinten magamat hibaztatom...mivel,(szerintem igy fogalmazna meg o) ,sosem felel meg nekem "senki",es sosem talalok az ideaimnak megfelelo baratnot.

Egyedul maradtam...

2010. júl. 8. 22:03
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahhh,a nagy stresszben (:P) elfelejtettem megkoszonni a valaszokat :)

Amugy,utolso valaszolo, hogy tudtad magadban "feldolgozni" ezt a feszultseget?

2010. júl. 8. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia megint,


teljesen ugyanaz a helyzet, amit leírtál. Teljesen tőle függök (vagy függtem), mert nincs más, akit elhívhatnék valahova. A feszültséget hogy dolgoztam fel? Háát, leginkább sehogy. Egyfolytában kiborít, és én is kiborítom magamat. Mindig megfogadom, hogy oké, nem megyek többet hozzá, de végül mindig muszáj. Ha meg tényleg nem megyek, akkor ő jön, kb. két hónap múlva. És olyankor tök normális, és én meg elképedek, hogy jééé, rájött, hogy nem jó egész nap otthon ücsörögni. Csak aztán pár perc múlva rátér a lényegre, hogy nincs nete, ezért unatkozik, és hogy mennyire összeveszett xy-nal, és nem volt kinek hisztiznie... stb...

2010. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, csak én már 20 éves vagyok. Nincs túl sok barátom, abból is egy-kettő csak ilyen álszent. :) Lelki szemetesládának jó vagyok, ha nekem van problémám, én szeretnék valamivel hozzájuk fordulni, akkor azonnal elfoglaltak lesznek... Nekem ilyen barátok nem kellenek. Szépen lassan hanyagolni kezdtem őket, és le is morzsolódtak. Egyetlen egy olyan barátnőm maradt aki szintén ilyen, vagy fesztiválozik, vagy focit néz, vagy játszik, nem lehet kirobbantani pár napra egy istennek sem, ha csak nem valami fesztiválról van szó, ami egy kisebb vagyon... Ez személyiség függő, egy darabig lehet harcolni ellene, de úgy is fölösleges. Rengeteget hívtam strandolni, de ő ugyan nem mutatkozik fürdőruhában (teszem hozzá semmi baj az alakjával, még csak egy kis felesleg sincs rajta), hívtam sátorozni, neki nincs pénze... hívtam szórakozni, neki most nincs kedve. Én feladtam, és kb egy év alatt eljutott az agyamig, hogy ő ilyen, és nem fog megváltozni bármit is csinálok. Most már egyszerűen nem kezelem legjobb barátnőmnek, megtanultam együtt élni a tudattal, hogy magamra vagyok utalva, nem támaszkodhatok másra! Ha találkozunk találkozunk, ha nem nem... már nem agyalok rajta!
2010. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!