Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek hátrányos helyzetb...

Szerintetek hátrányos helyzetbe kerülhetnek majd a tizenéves felelőtlen lányok?

Figyelt kérdés
Megdöbbenve látom, hogy a közességi oldalkon milyen képeket raknak ki magukról, és ott van ugye a napiszar.com, ami össze is gyűjti ezeket. Sose lehet tudni, mikor kerülnek ezek a képek elő, és kerül a kezébe egy-egy munkáltatónak. Mit gondoltok?
2010. júl. 6. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Komoly cégek főnökei nem olvasnak ilyen oldalakat; akiknek a képei ilyen oldalakon megjelennek, azok nem felvételiznek komoly állásokra.
2010. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

A nagyobb munkáltatók HR-esei már most megnézik a pályázók szereplését a közösségi oldalakon.

Nem lesz sikeres ember a cici és más fotós.

2010. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Attól tartok, igen, bár nem túl etikus, hogy ha egy illegális oldal ,,szolgáltatását'' használja fel a HR-es. (Magyarországon a UD Zrt vs HVG perben mondta ki a Fővárosi Bíróság, hogy illegális az iwiw képek újraközlése, az USA-ban pedig a kiberzaklatás ellen is készülnek külön törvények). Szerintem amit csak törvénytelen eszközökel lehet mgnézni, arról eleve ne essék szó. (Tudtommal valahol néha még a bíróság sem veszi figyelmbe az eleve törvényteln módon szerzett bizonyítékokat.)


Munkáltatói szempontból sem feltétlenül előnyös, ha a HR-es szakmailag oda nem tartozó okból kiszűr valakit. Én cégvezetőként nem örülnék annak az üzleti kárnak, ha egy kiváló C programozó jelöltem végül egy inkompetens HR-es miatt kerülne végül a rivális céghez.


Tudom, életszerűtlen példát mondtam, de a fiatal lányoknál is elképzelhető, hogy emberileg tökéletesen alkalmas lenne a szakmára (akár még jobban is esetleg, mint társai). A fő baj az, hogy hiába próbálkozik másutt, mert ha ott is képzetlen HR-esek vannak, akkor ARÁNYTALNUL bezárulnak előtte a kapuk.


Szerintem a napiszaron szereplő emberek nagyrésze egyszerű neurotikus, ennek nincs igazán túl sok köze dolgozói kvalitásához, mégcsak emberi értékeihez sem. A világ nem a mindenféle neurotikusok miatt küzd gondokkal! Egyedül a pszichopatákat lenne jó kiszűrni esetleg, de arra meg a napszar úgyis eleve alkalmatlan. Igazából ez az egész egyszerűen az internetes bűnözés egy új fajtája (nálunk polgári jogi jogsértés, az USA-ban bűncselekmény).

2010. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Azért koncentráltam a kérdés e szálára, mert a közösségek oldalak képeivel kevesebb baj van, azok bármikor tetszés szerint törölhetőek, elrejthetőek, akár külön egy állásinterjú alkalmának idejére is. Ezért a fő gond szerintem inkább a képanyagokra újabban ráépülő bűnözés.
2010. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát az én cégembe nem kellene egy olyan nő, aki a neten a csöcsét mutogatja, legyen akármilyen zseni a szakmájában.

Nem törvénytelen, hogy megnézzem, hogy szerepel-e valahol olyan módon, ami a vállalkozásomra rossz fényt vet. Azt is megnézem, hogy közösségi oldalakon miket ír magáról.Ennek fényében döntök arról, hogy alkalmazom-e.

2010. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha magáról nyilvános helyen közzétett dolgok miatt hátrány éri megérdemli a sorsát.
2010. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A napiszar egy nagyon szánalmas oldal, normális ember a közelébe se megy, gondolom, a cégigazgatók se azt nézegetik szabadidejükben.


Ami pedig a közösségi oldalakat illeti, szinte mindnek van olyan funkciója, hogy csak ismerősök, esetleg azon belül is csak bizonyos személyek láthassák a feltöltött adatokat; aki ezt nem veszi igénybe és olyan képeket, írásokat tölt fel, amik miatt hártányos helyzetbe kerülhet, az magára vessen.

2010. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!