A mai neo-kunok románok szerbek bosnyák török-kori migránsok leszármazottai a Kunságban?
A mai neo-kunok románok szerbek bosnyák török-kori migránsok leszármazottai, akik politikai anyagi érdekekből számításból lettek új-kunok a török háborúk után? (Redemptio Mária Terézia alatt)
Érdekes cikk itt olvasható: [link]
érdemes a török hódoltság korszakát és a jászkun redemtio szekciókat elolvasni a cikkben.
Butaságokat beszélsz,amiket a rosszindulatú tudatlanságodból
"szülted" a román-román,a szerb-szerb,a bosnyák,pedig bosnyák.Minket IV.Béla az 1200-as években telepített be,azért ,mert se mi,se a magyarok nem bírtuk legyőzni a tatárokat,csakis együtt működve...Utána pedig képzeld még Mátyás király is kunokat hozott be Buda környékére és a Csepel szigetre,mivel a mezőgazdasági,állattenyésztési harci és eszközkészítési technikánk olyan fejlett volt,hogy jó pár dolgot mi hoztunk be ... [link]
A kamu neo-kun öntudat. és a rög valóság:
A török hódoltság alatt
A 150 éves török uralom legjobban az ország középső részét sújtotta. Török fennhatóság alá kerültek a kunok által lakott területek is. A népességfogyás, a pusztulás lassú tendenciáját egy-egy hadjárat különösen felgyorsította. Sokan elmenekültek, időről-időre közülük néhányan megpróbálkoztak a visszatelepüléssel, majd újra menekülniük kellett. A hódítók falvakat gyújtottak fel, embereket hurcoltak el vagy öltek meg. A Kis- és Nagykunságban már a török időkben megindult a lakosság cseréje. Sok földtelen ember próbált az Alföldön új életet kezdeni. A Nagykunságban 1577-ben 178 őslakos családra 131 betelepülő család jutott. Utóbbiak között olyanok is voltak, akik a törökök által még jobban kiszipolyozott területekről menekültek ide. Erre az Oláh, Bosnyák, Rác családnevek utalnak (Bellon Tibor 1979:29.) Azonban a végjáték volt a legtragikusabb. 1683-ban a Bécs ellen vonuló törökök krími tatár segédcsapatai (a kunok rokonai!) rabolták végig a vidéket, később pedig az ellenkező irányból jöttek a törököket hazafelé kergető katonák rabló-fosztogató csapatai.
Az újratelepítés és a régi kiváltságok elvesztése
A törökök elűzése után a Habsburg kamarai bizottság a lakatlan területekre a Habsburg-házhoz hű jövevényeket kívánt telepíteni. Ezt a célt a Nagy- és Kiskunság (valamint a Jászság) esetében úgy kívánták elérni, hogy a területet idegen földbirtokosnak adják el. Találtak is ilyen vevőt: a Német Lovagrendet. A lovagok ötszázezer forintért szerezték meg a területet. Az adásvételi szerződés kimondta a korábbi kun kiváltságok megszűnését. Az új földesúr beiktatása 1702-ben történt meg, ünnepélyes keretek között. A lovagrend azonban nem tudta megoldani a terület birtokba vételét. Egyrészt közbejött a Rákóczi-szabadságharc, másrészt a kun és jász vidékek megteltek a máshonnan menekülő jobbágyokkal, akik éppenséggel a nagyobb szabadság miatt költöztek ide.
Azt,hogy a 1683-ban mi volt nem tudom,az én apai családfám vissza van vezetve az 1500-as évekig,de mindkét ágon kunságiak vagyunk ,a török megszállás minket szolnokiakat sújtott 150 évig így némi török beolvadást kikerülni nem lehetett,nem menekültünk el,maradtunk elegen.
A románokat pedig ki nem állhatjuk,Szolnokon féltünk rendesen,hogy még minket is Romániához fognak a franciák -akik most a legnagyobbat szívják-csatolni.
A Habsburgoknak köszönhetjük a legtöbb rosszat,elvették a jogainkat,így is érzünk irántuk.
A krími tatárok tényleg rokonai a kunoknak ki nem állhatják az ukránokat ezért akarnak az oroszokhoz csatlakozni,ha már önállóságot nem kapnak,ebből van az ukránok egyik agybaja,mert nem fogadják el a szavazás eredményét.
Egyébként a történész ismerősöm szerint,aki ebből diplomázott mikor 1200-ban idejöttünk 40000 magyar volt itt és 40000 kunt hoztak be,úgyhogy,hogy megbizonyosodj a vérvonaladban nincs e kun készíts DNS-tesztet:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!