Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyenjogúság. Vagy mégsem?

Egyenjogúság. Vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Egyfolytában ezen agyalok, szerintem már kezdek is belehülyülni.


A nők sikeresen kivívták maguknak az egyenjogúságot. Elegük volt abból, hogy a konyhában a helyük és hallgass a nevük. Megelégelték a veréseket (már amelyik kapott) és az elnyomást, épp ezért fellázadtak. Azóta dolgoznak, vezetik a háztartást, többük férfias jellemvonásokat vett fel, egyedül is nevelik a gyereket, ha kell, vezetnek stb. Szóval mondhatni, hogy sikeres volt a tüntetés.

Mégsem minden téren. És ez bosszant engem a leginkább. Itt a tipikus példa, pl. a mai fiatalságra nézve. Ha egy pasi sok csajjal van, minél többel létesít szexuális kapcsolatot stb., akkor ő a király, ha viszont egy nő csinálja ugyanezt, akkor r*banc, k*rva. Kérdezem én: Hol itt az egyenjogúság? SEHOL.

Az lehet, hogy más téren van, de sok dologban még mindig elvannak nyomva a nők.

Másrészről, ha egy srác azt mondja, „lesz*pattam”, vagy „megd*gtam”, nos, számomra ezek abszolút nőalázó kifejezések. Egy csaj soha nem mondja azt, hogy „kiny*lattam”, illetve ha mondja is, nem olyan mértékben, mint egy pasi.

Sok férfinek (tisztelet a kivételnek) csak arra kellenek a nők, hogy – ahogy ők fogalmaznak – megd*gják, magyarul játékszernek tekintik őket.

Nem egy család van, ahol verik a nőket, az ilyen férfiakat a farkuknál fogva kéne felakasztani! Egyébként nem vagyok feminista, mert úgy vélem, férfinak jobb lenni még ebben a világban is, mint nőnek.

Pl. nézzük az erősebbik nem előnyeit. Ők a teremtés koronái, a nő régen csak vászoncseléd volt, aki szolgálta az urát, a férfi nem menstruál, nem szül, nem ő a befogadó, már elsőre sem fáj neki a szex, könnyen elélvez, összefekhet bárkivel, annyit ihat, amennyit akar, káromkodhat stb. Ha ugyanezeket megteszi egy nő (iszik, káromkodik, egyéjszakás kapcsolatai vannak), rögtön könnyűvérűként néznek rá, akit jól megd*ghatnak.

Ennyit erről. Addig nem lesz itt egyenjogúság, amíg a nőket verik, alázzák, k*rvázzák, lenézik, ha iszik stb.

Jó, most nem arról van szó, hogy igya le magát, mert az egyik nemtől sem szép, sőt, kiábrándító, de ha a pasiknak szabad, a NŐKNEK MIÉRT NEM?

És persze, mindkét nemnek van hátránya és előnye is. Pl. a terhesség áldás, maga az életadás egy csoda, de valljuk be, sok kínnal és fájdalommal jár.

A pasiknak talán azért van „megbocsájtva” az, ha fűvel-fával szexel, mert – visszatérve az őskorhoz – ő a vadász, akinek minél több „vadat” be kell cserkésznie? A nő meg teremtse meg az otthont? Ez hülyeség!

Úgy gondolom, ez az egyenjogúság-dolog félig-meddig alakult csak ki. Sok helyen meg nincs.

Pl. az arab országokban a nő szó szerint szexrabszolga, a férfjük nőzhet, züllhet, akár meg is verheti őket, lehet egy egész háreme, a nő nem tehet semmit. Nem vezethet, csadort kell viselnie és még azt is elvárja a hites ura, hogy fiút szüljön neki, hogy legyen örökös. Ez a dolog is egy baromság. Miért csak fiú lehet többnyire örökös? Mária Terézia belevaló nő volt, jól tették, hogy megírták a Pragmatica sanctio-t. Hiába, mégsem történt túl sok változás. A nők – tudtommal - az 1900-as években kezdtek lázadni az elnyomás ellen. A háborúban erős támaszt nyújtottak a férjüknek, nem féltek harcba szállni sem, ők voltak a hátország. Talán ezzel indult meg valami.

A munkahelyekre ki sem tértem. A női főnököket lebecsülik, nem tartják annyira, mint a férfiakat, holott manapság sok nő rengeteg dologban (tudásban) is megelőzi a férfit. Sok helyen a nőnek sokkal többet kell dolgozni és bizonyítani, hogy elismerjék, jó munkaerő. Ráadásként általában kevesebb a fizetése, mint férfi társainak.

Miért van ez? Érveket és ellenérveket várok. Hogyan látjátok ezt? A mai világban nőnek lenni kiváltság vagy hátrány? A férfi még mindig az úr (ezt általánosságban értem)?

Persze nem tértem ki a női lét előnyeire, csak a hátrányokra, de úgy gondolom, még a mai világban is a férfi a „király”. Engem ez idegesít. Ha egyenjogúság lenne, mindenhol az lenne a világban, az arab országokban is, a nők nem lennének lek*rvázva stb.

Nemet nem lehet választani, mindenki kapja. Gondolom, sok nő (leginkább az elnyomott országokban) szívesen lenne férfi, mert így szenvedés az élete.

Az is elborzaszt, hogy az afrikai országokban a nőknek kivágják a csiklóját, mondván, nem arra való, hogy élvezzen, csak arra, hogy szüljön. EZ UNDORÍTÓ!

Kövezzetek meg, úgy vélem, a férfiaké a világ és soha nem lesz itt egyenjogúság. Ez a szomorú igazság. Talán következő életemben férfi leszek. :) 18/L


2010. júl. 2. 17:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
akkor viszont értelmetlen a kérdésed totálisan.
2010. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert mást is érthetek egyenjogúság alatt. Többek közt azokat, amiket leírtam a fentiekben.
2010. júl. 2. 19:08
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

"Nem minden országban kapnak a nők jogot, többek közt erre értem azt, hogy nincs egyenjogúság, kedves utolsó. :)"


Hol?


Azt hiszem leírtam mi a helyzet a muszlim országokban, kitérve a leggyakrabban hangoztatott vádakra. Ha más a véleményed írd le, így tételesen, ahogy én is kifejtettem, mert én megtiszteltelek vele, hogy érvelek, nem bánnám ha te is megtennéd. Ha nem mondod meg, hogy mi a baj ezekben az államokban, nem érvelsz, nem bizonyítod csak kijelented akkor az annyi mintha nem is mondtál volna semmit. Kérlek olvasd el még egyszer a válaszomat végig (ha olvastad, én is megtettem a kérdéseddel) és érvelj ellene vagy fogadd el! :-)


És légy szíves válaszolj arra amit visszakérdeztem. Hogy az Angolában létező többférjűség és fiatal fiúkból álló "hárem" néhány törzsnél zavar-e?

2010. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6%
Elolvastam kb 3-4 bekezdést a szövegedből, de szerintem csak egy hisztis feminista vagy. ;) Mondom ezt lány létemre. :)
2010. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

A nők korábban mennek nyugdíjba, ráadásul ingyen mehetnek szórakozóhelyekre. Ahol van sorkatonaság a nőknek nem kell menniük. (Asszem Izrael a kivétel, de ott is csak azért mert háború van és minden ember kell)

Arról nem is beszélve hogy elég "megdugatnia" magát valakivel és máris milliókat keres. A férfi meg dolgozik egész életében éhbérért, amiből eltart egy nőt.

Szóval amint látod nem elég hogy a nők egyenjogúak, lassan a férfiak lesznek elnyomva.

2010. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Előző vagyok. A legfurcsább számomra az hogy ahhoz hogy egy egyebjogúsági mozgalom elérje minden célját évtizedek kellenek. Pl. biztos vagyok benne hogy amerikában még mindig van olyan bolt ahova nem engedik be a négereket.

A nők mozgalma meg egy csapásra elérte hogy minden férfi alsóbbrendűnek legyen nyilvánítva.

2010. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Aszakura ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mindkét oldalon vannak jogos érvek, a világ pedig nagy ahhoz, hogy megmérjük, melyik oldal járt ténylegesen rosszabbul. Nem láthatod a világ minden részét. Én azt gondolom, nem is kell. Arra vigyázz, hogy téged ne érjenek ilyen megbélyegzések. Ha érnek, akkor harcolj, de csak ha érdemes. Nem kell minden "menő csávó" véleményét figyelembe venni, aki csak játékszert lát a nőkben. Keress olyan társaságot, ahol elfogadnak és szeretnek.

2012. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!