Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon rossz azoknak a gyereke...

Nagyon rossz azoknak a gyerekeknek akiknek nem azonos nemzetiségűek a szüleik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
miért lenne rossz? én inkább csak az előnyeit tudom elképzelni. lassan mi is gyereket tervezünk a párommal aki külföldi és eleve 3 nyelven fog majd beszélni a kicsi. azonfelül két ország kultúráját is megismeri. nyitottabb lesz. egyedüli hátrány az hogy valamelyik nagyszülő mindig távol lesz.
2010. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az iskola? Ha egy etnikailag nem épp változatos országban él?
2010. júl. 2. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
ha a viselkedése nem tér el a többiekétől, akkor a bőrszínétől függetlenül is talál majd barátokat.
2010. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat.

Értelemszerűen helyi iskolába fog járni és ugyanazt fogja tanulni, mint az összes többi gyerek.

A nagybátyám egy amerikai nőt vett el. Kinn élnek Bostonban és az unokatesóimnak semmi problémája nincs.

Jó, tudom, Amerika az más és te Magyarországra gondoltál, de itt miért ne valósulhatna ez meg?

A gyerek általában azt a nyelvet tanulja meg a legjobban és beszéli "anyanyelvi szinten", amit nap mint nap hall. Ha Magyarországon él, az utcán magyar szavakat hall és legalább az egyik szülője magyarul beszél hozzá, akkor ugyanúgy fog beszélni magyarul, mint az, akinek mindkét szülője magyar.

Mit akarsz az iskolával? Persze ha az egyik szülője néger, vagy ázsiai, az Magyarországon feltűnést kelthet, de mondjuk ha az anyja német, az nem értem, hgoy mit változtatna az egészen.


Az ötödik lovas

2010. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Annak rengeteg előnye, van ha különböző nemzetiségűek a szülők, vegyük csak a nyelvtanulást, vagy az utazások lehetőségét. Viszont ezt úgy vettem észre, hogy csak fehér szülők esetén nem probléma, ilyenkor az identitás ugyanúgy megmaradhat.

Rasszbéli keveredésnél egész más a helyzet, ott a gyerek élete végéig identitás zavarokkal fog küzdeni és mindenhonnan kiközösítik.

2010. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsonak: Nem feltetlenul kozositik ki.Tudok egy eleg extrem peldat,ahol az anya azsiai az apa pedig neger,es a 12 eves lanyukkal semmi ilyen gond nincs,sot eleg nepszeru :)
2010. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Feka fater, sárga muter? Az aztán szép gyerek lehet.
2010. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nos,én nekem más nemzetiségüek a szüleim.....Apum magyar,anyukám pedig görög.Semmi rossz tapasztalatom sincs ezzel kapcsolatban,sem Görögországban ,sem pedig Magyarországon sem volt ebből soha gondom.Más a kúltúra a két országban,nagyon is ,de mindkét helyen otthon érzem magamat,mindkettőt egyformán a hazámnak tartom.
2010. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Legalább több nyelven tudhat. Más szemmel nézheti a világot.

2010. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!