Evvel: "A legnagyobb erő és a legnagyobb tudás a világot, úgy, ahogy van, elfogadni, és az életnek föltétel nélkül, mindig és maradéktalanul örülni. " egyet értesz?
Hamvas Bélától van egyébként.
Nos?
Igen, egyet, amennyiben az elfogadás valódi és nem csap át közönybe.
A második részével pedig maximálisan egyetértek.
igen, de tartozik hozzá az igazság szomjazása, a szellemi emelkedéshez egy "elégedetlenség". Hamvasnál ez nyilvánvaló is volt
„Ismeretes, hogy a tradicionálisnak nevezett vallások, bölcseletek, kultúrák a világi meg-nem-elégedést negatív színben láttatják, a társadalmi, anyagi, szociális elégedetlenséget hangsúlyozottan értéktelen gátló tényezőnek tekintik. Ezzel szemben létezik egy tradicionális értelemben is komolyan veendő elégedetlenség, amely az ember létrendi, spirituális helyzetével áll összefüggésben. Ha ez a spirituális elégedetlenség, tulajdonképpeni »hiányérzet« nem létezne, nem lenne szükség vallásokra.” (Stamler Ábel: A „soha-meg-nem-elégedés”.)
Ebben a formában igen:
Fodor Ákos: Mérleg-haiku
akárhogy,
akár-
mikor: aki nem boldog
éppen:
hálátlan
Csak ez is olyan, hogy ebbe belefér a boldogtalanság is, ahogy az elfogadásba az ellenállás, és a feltétel nélküliségbe a fenntartások... Szóval egyet értek azzal amit a szöveg mondani akar.
A létezés egyetlen értelmes célja kielégíteni a vágyakat.
Ebből adódóan nyilván cél örülni és boldognak lenni, viszont nem tudatlan birka módjára. A világ szennyétől nem tudunk elmenekülni. De a rámosolygás helyett talán jobb megpróbálni, hogy szebb legyen. És felelősségre vonni, azt aki elrontotta.
Köszönöm a kiegészítéseket, és egyéb meglátásokat.
Figyelem a kérdést továbbra is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!