Miért nem érti sok ember a kapitalizmus működési elvét?
Az utóbbi időben nagyon feltűnt, hogy mennyi ember nem képes értelmezni a fent említett rendszer működési mechanikáját.
Itt most elsősorban nem az idősekre gondolok, akiket sajnos tönkretettek intellektuálisan, és ezért a gondolkodásuk menete torz (erről nem ők tehetnek), hanem sokkal inkább a "mai" emberekre, akik már ismét a természetes rendszerben szocializálódtak, így kellene érteniük a dologhoz. Számomra ez már szinte törvényszerűnek mondható, hogy azok, akik a leginkább hőbörögnek, hogy nem tudnak "ebben a világban" egyről a kettőre jutni, mindig nekik van a legimbecilisebb hozzáállásuk a dolgokhoz.
Engedjetek meg egy példát:
A mai napon olvastam egy kérdést itt GYK-n arról, hogy a gazdagok mindig csalnak, illetve a másik, hogy a diplomások túl vannak fizetve (leginkább a vezetők), miközben nem is végeznek rendes munkát, "csak ülnek az irodában, és játszanak más pénzével" (ezek gondolom a bankok). Ezek után elgondolkotam, hogy miért nem képesek mások megérteni, hogy nem az alapján dől el egy elvégzett munka értéke, hogy mennyit dolgoztak rajta, hanem hogy az a munka mennyit ér.
Néhány hete volt az a sztori, hogy a Fiat-Chrysler gyárban a munkások sztrájkoltak, mert míg az ő bérük emelését elutasította a vallalat, nagy mennyiségű pénz fektettek egy sporteseménybe, hogy ott reklámozhassanak.
Ezzel csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy mennyien nem értik azt, hogy nem azért nem emelték a melósok fizetését, mert semmibe nézik őket (bár SAJNOS ez is gyakori), hanem azért mert ez nem befektetés a jövőbe, míg reklámozni magukat egy nagy eseményen, ahol sok emberre hatással lehetnek, és hosszútávon sikeresebb leheg a cég, az pedig az ott dolgozóknak is jövedelmező.
Miért csodálkoznak sokan, hogy bár ők pénzt, hatalmat, sikert akarnak, de mivel semmit nem tesznek ezért, a végén a vágyaik nem teljesülnek?
Miért hiszik azt az emberek, hogy nekik alanyi jogon jár a jó élet? És ha jól akarnak élni miért nem tesznek érte semmit? Miért mindig az a szemét csaló, aki tanult, és rendelkezik a gondolkodás képességével, és ezért esetleg gazdagabb lesz társai átlagánál?
#11
Természetesen én is örülnék, ha az emberek nem lennének ennyire lenézőek, és nem lenne muszáj ebben a "kegyetlen" világban élni, de ameddig ez van, addig ehhez kell alkalmazkodni.
Arra szeretnék reagálni, hogy a vezetők túl vannak fizetve.
Én havonta hazaviszem a magyar éves átlagfizetést. Ezt már önmagában nehéz megmagyarázni, de persze meg lehet azzal, hogy nagyobb súlyú döntéseket hozok, magasabb a szakértelmem stb.
A főnököm hazaviszi a fizetésem mondjuk kétszeresét. Még ez is rendben van. Vigye.
De a vezérigazgatónk, aki tőlem csak pár méterre dolgozik, hazaviszi az én fizetésem 80-szorosát!!! Azaz bemegy januárban dolgozni, és megkapja azt a fizetést, amelyért én 7,5 éven át dolgozom. És, következésképpen, egyetlen hónap alatt hazaviszi egy magyar diplomás 75 évi fizetését, ami ugye 2 élet munkája.
Ezt azért nehéz racionálisan megmagyarázni, legalábbis felfogni.
#13
Nem kis felelősség van egy vezérigazgatón, legyen szó akármilyen típusú cégről.
Mármint azért nem emelték a dolgozók fizetését, mert az nem befektetés? Ha majd nehezebb lesz dolgozókat felvenniük, vagy elmennek, mert itt keveset keresnek, ha kell, akkor majd emelnek.
Ha pedig nem kapnak fizetésemelést a dolgozók, akkor hiába jön a pénz a vállalathoz, csak a tulajdonosok jövedelme nő, a dolgozóké nem, hiszen nem emelik a fizetésüket.
nem.
ha elkerülhetetlen az emelés vagy bekeményít a nem létező szakszervezet,akkor elmennek az országból keletebre ahol ott folytatják ahol abbahagyták olcsóbban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!