Régen az ember elvégezte az iskolát és mehetett a szakmájának megfelelően dolgozni, az ember leélhette az egész életét a szülőfalujában. Ma miért van ez másképp?
Ahogy az 1-es írta!
Persze aki berepülőpilótának, sarkkutatónak, régésznek, idegenvezetőnek, stb. tanult, az azelőtt sem a falujában gyakorolta a szakmát.
Kőműves, burkoló, ács, kereskedő, lakatos, asztalos, stb. meg nincs kitiltva a falujából, csak rajta múlik, hogy hol akar élni.
#4
Akkor mesélj légy szíves, hogy azelőtt 20-30-50-60 évvel ezelőtt milyen munkahelyek voltak falun, a TSZ-en kívül?
Semmilyen!
Ellenben egy jó iparosember akkor is és most is ragyogóan megél, ha tisztességgel dolgozik.
A falun kívüli munka nem mai találmány.
Csak példának: a Kádár rezsimben egész Szabolcs megye Budapestre járt dolgozni és péntekenként jártak haza a "fekete vonattal", mégsem nyavalygott senki.
#4
Ez nem igaz.
Vannak falun is munkahelyek - csak nem olyanok, amik neked megfelelnének.
Nem kell, hogy mezőgazdaságból éllj meg, hentes legyél aki a disznóvágásokat járja és a saját portékáját árulja, vagy kisboltos, postás, idénymunkás légy, ez természetes. De ezk attól még munkák és van is aki elvégzi őket, ingázás nélkül helyben.
Hát szerintem nagy tévedésben vagy főleg annak a tekintetében, hogy egyre jobban jellemző a városból kitelepülés a környező falvakba.
Ezen kívül ma már nem mindig a városokban mennek a cégék. Például itt az Eger melletti Makláron(kétezer fős fali) épült fel az új Stühmer csokoládé gyár, majd nem sokkal később az új Bosch gyár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!