Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Franciaország lakosságának...

Franciaország lakosságának hány százaléka fehér?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 13:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én egy magánklinikán dolgozom Párizsban. Rajtam kívül kb 10 db fehér népség van. A többi fekete kb 50 másik. Akkor gondolhatod....

2010. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Franciaországban törvény tiltja, hogy faji hovatartozás alapján statisztikákat készítsenek, de van valami betegség, amely a fehérekre jellemző legkevésbé, így az arról készített felmérés viszonylag alacsony tévedéshatárral reprezentálja a bevándorlók arányát a lakosságra levetítve. Egyszer láttam egy ilyen statisztikát, ijesztő. Sajnos nem tudom megmutatni, mert nem találtam meg (kevés konkrétumot tudok róla, a betegség nevére sem emlékszem).
2010. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
kb mennyi számot mondj.
2010. jún. 19. 15:21
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Kb 60%!
2010. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Franciaország lakosságának 5,2%-a észak-afrikai eredetű, 1,7%-a afrikai (kivéve észak), 1%-a egyéb harmadik világbeli. Ez alapján kb. 90-95% fehér.
2010. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
De ez kb olyan eredmény, mint az amerikai népszámlálás. A kubaiak 90%-a vallotta magát fehérnek. Ez a 90% fehér is így jöhetett ki.
2010. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

ma 11:45


Nevezd meg, hogy Franciaországban milyen nagy kreol, mesztic stb. csoportok élnek, akikre csak mondják, hogy fehérek, de színre nem azok.

2010. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Mert van "fehér" bőrű ember? Az beteg, nem? :))

És mitől "ijesztő" önmagában az, ha más a bőrszíne egy jelentős csoportnak, mint az enyém?

A franciáknál pedig nagyon jelentősek az ilyen-olyan keverék népek, de könyörgöm, valamilyen szinten mindenki "keverék" - nem is egészséges, ha nem válik vegyessé az etnikum!

Szerintem az teszi betegessé és veszélyessé ezt a világot, hogy ilyen szellemben nőnek fel a fiatalok (magam is), de fel kéne nőni! Minden, magamtól "sötétebb" bőrű embertől félnem kell, mert úgy néz ki? Ha így gondolkoznák, tényleg sötét lennék és akkor már nincs is különbség. :)

2010. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Te igen liberális m.jom lehetsz.

Nesze egy kis olvasni való:

[link]

[link]

2010. júl. 5. 14:09
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező! Én nem neveznélek "m.jom" -nak, csak mert nem értek egyet veled. Ezt a fajta "tiszteletet" akár mellőzhetnéd is, mert magadat minősíted.


Értelek én téged, csak azt is figyelembe kellene vennünk, hogy az egész mögött kő kemény politika van! Azt nem állítom, hogy ez a sok különböző és helyenként nagyarányú demográfiai változás - ráadásul egyes területeken, rövid idő alatt - nem okoz politikai, gazdasági feszültségeket. Dehogynem! Csakhogy megint mondom: ez politika. Olyan, amilyen. Sajnos nem várható javulás e téren!


Én viszont arról beszéltem, hogy természetszerűleg ennek nem kellene gondot okozzon az egyes emberek között. Már az is az aljas politikusok bűne, hogy egyes országokból tömegével kényszerülnek elmenekülni, vagy az egyszerű megélhetés reményében új életet kezdeni máshol. Azt hiszed, hogy ezekben az országokban annyi "kalandvágyó" ember van, aki nem fér a bőrébe, vagy nem szereti a hazáját?

És nem ítélhetjük el őket (általánosságban), mert volt idő, mikor tőlünk is sok ezren kerestek szebb jövőt máshol. Sőt ma is rengetegen ábrándulnak ki szép hazánkból. Ki ezért a felelős?!!!


A baj az, hogy ezeket a változásokat bizonyos sötét erők "rasszkérdéssé" teszik!

2010. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!