Te hogyan tennéd jobbá a világot?
Gondolok itt arra, hogy szerinted mi az amit az emberiségnek, nemzeteknek, csoportoknak fejlesztenie kellene és hogyan járulnál mindehez hozzá?
Akár tudomány, vagy politika, esetleg valamilyen találmány, anyagi támogatások, vagy pénzek átcsoportosítása, természetvédelemre buzdítás, vagy csak egy sima weboldal, de lényeg hogy olyan legyen ami segít valamiben az embereknek, közösségi vagy egyéni problémákat megoldani, kicsit élhetőbbé, efnntarthatóbbá és jobbá tenni a világot..
Ha nagy léptékben kellene gondolkodnod, szerinted mi lenne a leghasznosabb?
Mit tennél azért, hogy mindez teljesüljön is?
(fikázók és kishitűek spórolják meg az én és a saját idejüket és legyenek szívesek ne kommenteljenek)
'A jövő kezdete" c. film inspiráló ilyen tekintetben.
Legelőször a másik semmibevételét lenne jó megszüntetni: azt, hogy a másik valaki(k) szemében értéktelen. Utána ezen építkezve kialakítani egy olyan társadalmat, ahol mindenki dolgozik, mindenki tudását megfelelően figyelembe véve. Akinek hiányos a tudása, azt segíteni, hogy fejlődjön. A bérezés nem lenne ennyire szerteágazó, cserébe mindenkinek kellene adót fizetni, ellenben mindenki részesülhet az egyes szolgáltatásokban.
#3as
az miért jó?
a történelem legtöbb háborúja nemzetek közöti összetűzésekből fakadt...
a polgárháborúk száma ehhez képest elenyésző...
A fenti válasz nagyon jó, de lenne hozzá kiegészítésem.
Nem gondolnám, hogy kishitű lennék, de engem arra tanítottak, hogy a világ jobbítását mindenkinek először is magán kell kezdenie. A közösség hat az egyénre és az egyén is hat a közösségre (ebből áll össze a társadalom). Nem gondolom, hogy rossz családból jössz ha ilyen gondolataid vannak, én viszont a mondókámat csak a kályhától tudom indítani. Tehát ha már otthon minden rendbe van akkor lehet tágítani a kört a környezetedre, munkahely, lakóhely, akár még az országodra is. Biztosan gondolod, hogy ehhez sokaknak egy egész élet munkája kell.
Hogy hol mitől lenne jobb a világ az szerintem nagyon relatív. Még itthon nálunk is nagyok a különbségek. Van ahol attól lenne jobb az embereknek ha lenne egy orvosirendelőjük, orvossal; másutt az iskola kevés vagy nem elég jó. Ha a határokon kívül nézek akkor fel sem tudom sorolni, hogy mi mindenre lenne szükség. Ezek ugyan nagyrészt tárgyi dolgok mégis sokban befolyásolják az emberek komfortérzetét, napi közérzetét. Az egésznek előfeltétele, hogy mindenki adja hozzá a maga jobbító szándékát.
Nem az a jó amikor fentről mondják meg, hogy majd mi lesz jó nekünk. Itt kezdődnek a gondok, mert csak nálunk a társasházban is nagyon nehéz megszavaztatni bármit is mert mindig van aki mást akar vagy másként akarja. Képzeld el ezt országos méretben, a világméretről már nem is beszélek.
Ám! Eddig nem számoltunk az ellenérdekekkel. Ellenérdeke lehet még a szomszédodnak is ha folyton feljelentget, hogy ő allergiás a kutyaszőrre, tehát ne legyen kutyád. Épp nemrég hallottam ,hogy valaki azért balhézott mert a szomszédja zenész és őt idegesíti a sok zene.
Aztán itt van ez arab háború. Nem részletezem, de tudom az előzményeket, épp eleget olvasom a híreket, nem csak 1 oldalról. Nekünk mi közünk hozzá? Mégis valamelyik nagy okos kitalálta, hogy milyen jó lesz nekünk ha összekeveredünk a muszlimokkal. Pedig szerintem tök jó volt Európa úgy ahogy volt: szabad határokkal, biztonságban. Azért nem kell sok iskola ahhoz, hogy az ember rájőjjön, hogy nyilván ezt is bizonyos érdekek mentén csinálják. Lehet itt azonos érdekekről beszélni? Akik beengedték az országukba a sok migránst most már szabadulnának tőlük, tehát elosztás pártiak. Akik eddig megúszták azt mondják, hogy mindenki egye meg amit főzött mi nem kérünk belőle.
Mitől lenne jobb a világ? Ha megállna a környezetkárosítás. Ha Ázsiában és Afrikában divatba hoznák a fogamzásgátlók használatát. Ha amit az egyik ember felépít a másik nem rombolná le. Ha sikerülne megszüntetni azt a fokú éhezést, hogy vannak helyek ahol éhen halnak az emberek. Ha mindenki nézné a másik ember érdekét nemcsak a saját magáét. Itt nincs még vége de talán ennyiből is tudtam érzékeltetni, hogy mennyire nem egyszerű megvalósítani ezt a szép és nemes szándékot. Én a lakókörzetemig jutottam, és persze a munkahelyemig. Azt gondolom ez nem sok de talán nem is semmi
Tévedsz, kérdező.
A háborúk nem a nemzetek miatt voltak, hanem a nemzetközi-nemzetfüggetlen NAGYPÉNZ érdekei miatt.
A nemzetek nagyon jól elvoltak maguk, csak voltak, akik hasznot akartak.
Külön téma az iszlám, ami vallási köntösbe bujtatott politika, és az volt már az oszmán birodalom idején is.
Látom, hogy honnan jössz, legyen ennyi elég; ez is csak a véletlen idevetődőnek.
#6-os
Akkor vegyük sorra az elmúlt 100 év két legnagyobb háborúját...
Pl. I. és a II. Világháború...
Hol is van itt ezekben a nemzetközi-nemzetfüggetlen NAGYPÉNZ érdek?
Az utóbbiban zsidókat, lengyeleket, cigányokat, melegeket irtottak faji alapon miközben mindkettőben néhány nemzet (Németország, Ausztria-Magyarország, Olaszország, Japán stb.) területi terjeszkedése volt a cél..
Szval e tekintetben nettó baromság amit írsz.
Mivel a kérdés nem politikai jellegű, ezért köszönöm a véleményed, de hálás lennék, ha álláspontod kifejtését, észrevételeidet, hozzászóllásaidat vagy megtartanád magadnak, vagy egy másik kérdés alatt folytatnád, maximum csak idelinkelve a hozzá tartozó hivatkozást.
Kérdező, tájékozatlan vagy, és még te "baromság"-ozol.
Kár rád szót is vesztegetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!