Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Afrikában van még éhezés?

Afrikában van még éhezés?

Figyelt kérdés

2017. okt. 17. 13:46
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Igen
2017. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá.

Nem teljesen egyértelmű, hogy igen?

Sokszáz millió ember éhezik a Földön manapság is... Ezek jelentős része nyilván Afrikában van.

2017. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
94%
A világ több mint 60% éhezik, van.. de nem csak Afrikában. Pl Észak kóreában is, sőt Magyarországon is!
2017. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy sokan adományoznak és szervezetek segítenek. Nem elég az adomány, vagy nehezen jut oda, vagy nőtt a probléma?
2017. okt. 17. 14:49
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az adománnyal, hogy csak tüneti kezelés, miközben nem segíti a helyi vállalkozások fejlesztését. Tehát, ha egy faluba ledobnak egy tonna krumplit ingyen, akkor átmenetileg mindenki jóllakik, viszont aki burgonyatermesztésből próbál megélni, az tönkremegy és értelme sem lesz ilyen jellegű vállalkozásba kezdeni.
2017. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
na de az éhínség nem azért van, mert ot tnem lehet annyit megtermelni? tehát mindenképpen onnan kell vinni, ahol meg fölösleg is van
2017. okt. 17. 16:04
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sokmindent lehetne termelni ott is, de a háborúk, diktátorok, kizsákmányoló adók és egyebek ellehetetlenítik a gazdálkodást. Az is probléma, hogy a lakosság tanulatlan, így nem ismeri azokat a technológiákat, meg egyáltalán, sokan a gazdálkodás alapjait, amivel termelni lehetne. Nézd meg például Izraelt. Az ország 60%-a sivatag, ennek ellenére virágzó mezőgazdaság van olyan helyeken is, ahol évente 3x esik az eső. Nyilván high-tech, nem arra várnak, hogy a kisboci lelegelje a nemlétező füvet, de ez mutatja, hogy megfelelő technológiával lehetne termelni a legmostohább körülmények között is. Arról nem is beszélve, hogy Afrikában sem csak ott van éhezés, ahol nehezen lehet termelni.
2017. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Sőt! Európában, annak közepén, Magyarországon is van.

De ez hogy jön a 90 napos kategóriába? :)

2017. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Még valamit hozzátennék: ha valahol esetleg nem lehetne (vagy csak nagyon nehezen) megtermelni a szükséges élelmet, arra megoldás lenne, ha valami mással üzletelne az lakosság, pl idegenforgalom, népművészeti tárgyak eladása stb. Ha már szóba került Izrael, ők sem mezőgazdaságból élnek, hanem a high tech ipar, K+F adja a GDP nagy részét. Igazából ennél a pontnál az izraeli mezőgazdaság nagyrészt feleslegessé vált, főként csak a hagyomány tartja fent, de ha a kormány elhagyná az importárukat sújtó magas adókat, akkor sokkal olcsóbban lehetne behozni külföldről terményeket, ami megérné, hiszen a legtöbben nem gazdálkodásból élnek, ők olcsóbb élelmiszerhez jutnának. Ugyanígy Afrikának sem feltétlenül az lenne a hosszú távú megoldás, hogy magának megtermeli mindenhol a kaját, csak nyilván ehhez támogató politikai helyzet és minőségi oktatás kéne.
2017. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem elég az adomány, vagy nehezen jut oda, vagy nőtt a probléma?"


Ez így nagyjából mindegyik. A probléma nő, hiszen Afrika népessége még mindig rohamosan növekszik, míg a gazdasági fejlődés egyelőre messze elmarad ehhez képest. Adományból elég sincs, de még nagyobb probléma, hogy el sem tud jutni a rászorulók nagy részéhez. Olyan helyekről beszélünk, ahol még út sincs, csak élnek emberek egy faluban a semmi közepén mondjuk. Gyalog nem lehet odavinni több tonna árut. Stb., lehetne a végtelenségig sorolni.


És egyébként az #5-ös válaszolónak is igaza van teljesen. Még ha megoldható is lenne, hogy mindenkit ellássanak segélyekkel, aki erre rászorul, a végtelenségig ez akkor sem tartható így. Valahogy azt kéne elérni, hogy ők maguk meg tudják termelni, amire szükségük van. De ehhez mind a gazdasági (kezdőtőke, nemzeti infrastruktúra), mind a társadalmi (instabil berendezkedés, diktátorok) feltételek hiányoznak egyelőre.

2017. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!