Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keresztényi szempontból a...

Keresztényi szempontból a Korán is egy apokrif irat?

Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A Korán az iszlám szent irata.

Az apokrifek zsidó és keresztény iratok, melyek ugyan szent irat címszó alatt futottak, de mára már nem szerepelnek a Bibliában, mert valójában nem isteni ihletésűek.

2017. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az apokrifek soha nem is szerepeltek a Bibliában. Csak hasonló módon, hasonló témákban íródtak, de sokszor a Bibliával ellentétes tanokat hirdettek.

És hát tulajdonképp a Korán jó része is Biblia átirat, azért merült fel bennem a kérdés.

2017. aug. 29. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez így egy szép, és korrekt válasz volt az Elsőtől.


Kérdés, mit nevezünk keresztényi szempontnak, hiszen rengeteg a felekezet, és rengeteg a hívő is.

A hivatalos katolikus álláspont tudtommal az, hogy a Korán szintén tartalmaz valódi isteni kinyilatkoztatást, illetve a kinyilatkoztatás egyes részeit, ezzel együtt nem fogadja be a kereszténység saját szent iratai közé.

De részben mégis egyenrngú a kereszténység szemében is a Bibliával, hiszen elfogadja benne az isteni kinyilatkoztatás megnyilvánulását, míg az apokrifeket éppen enne hiányában veti el.


Az iszlám egyébként szintén hasonlóan vélekedik a keresztény Bibliáról: a Tórát és az Evangéliumokat Istentől származó kinyilatkoztatásnak tartja, valamint a Zsoltárokat is isteni sugalmazásúnak, de a történeti könyveket nem tartja szent iratnak.


Amúgy a sok félművelt és radikális hang között jól szimbolizálhatja a valódi, mély hittel és tudással rendelkező, gondolkodó és bölcs álláspontot ez a kép, ami az általánosan elismert szent II. János Pál pápáról készült:


[link]


érdemes megszívlelni az üzenetét!

2017. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem állíthatod, hogy átirat. Az iszlám szerint ugyanannak a Gábriel angyalnak a közvetítésével leküldött isteni szó, aki mindig is közvetített Isten és ember között az üdvtörténet során.

Az ellenkezőjét pedig bizonyítani nem tudod, tehát hallgatólagosan illendőbb elfogadni, akkor is, ha magad nem hiszel ebben.


Az apokrifek egyébként nem feltétlenül hordoztak ellentmondásos üzeneteket. Voltak, amik pusztán csak feleslegesnek, esetleg egyházpolitikailag kétesnek, bomlasztónak tűntek a keresztény egyházatyák szemében, és emiatt maradtak ki.

2017. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az apokrif szót a zsidó és keresztyén iratokra használjuk alapvetően, amit egyes csoportok fogadnak csak el. A Korán egy másik vallás szentirata, az csak egy dolog, hogy abban is szerepel Jézus...
2017. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennél f4szabb, provokatívabb kérdést...
2017. aug. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kivéve a 6-ost. Felmerült bennem egy gondolat, és inkább kérdeztem, minthogy tudatlanul belrlovalljam magam. Ha számodra ilyen egyszerű kíváncsiság is provokáció, akkor itt veled vagy a hiteddel lehetnek komoly gondok!

2017. aug. 30. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!