Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban ilyenek a mostani...

Valóban ilyenek a mostani fiatalok, vagy még van jó pár ilyen legény is? Ti hogy látjátok ezt a dolgot? Tényleg ósdi lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésemmel azt a tényt szeretném itt feltárni, hogy a mai fiatalságban meg van e még az a csoda, mint régen. Itt gondolok a kézcsókra, vagyis ezért nyitottam a kérdést. Nekem nagyon fiatalként az a véleményem erről a dologról, hogy kezd eltűnni, mert vagy szégyellik ezt, vagy csak még gondolni se gondoltak rá. Véleményem szerint a mostani fiatalság zömének a tini kapcsolatában nincs meg ez a varázs, ami a lányoknak olyan felemelő érzést nyújt.:(

Rosszul látom a dolgokat, vagy valóban nem divat már kézcsókkal köszönni?

Természetesen, az én véleményem az, amit leírtam. Én nem tartom sem "ósdinak", sem pedig szégyellni való dolognak. Hálistennek, a jelenlegi barátom nagyon "lovagi". Szinte mindig kézcsókkal köszön.:))

(Bocsánat a túl hosszú szövegért, nem akartam ilyen hosszút!:) )


2010. máj. 21. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is aranyos szokás.

A mai világban viszont még az is csoda, ha odadobnak neked egy "hellót" az utcán.

2010. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Varázslatos szokás!!

Nagyszüleimnél láttam kisgyermek korom óta, hogy nagypapám mindig kezet csókol mamámnak. És így is képzeltem el, ha egyszer felnövök akkor ilyen férjem lesz. De a mostani fiatalságot látván.. nem nagyon tudok számítani ilyen férjre. :( Szerencsére a jelenlegi barátom ilyen.:)

2010. máj. 21. 19:47
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

A párom már az első beszélgetésünk után kézcsókkal köszönt el. Egész beszélgetés alatt a torkomban dobogott a szívem, de az a kézcsóknál úgy éreztem, hogy vmi melegség árad szét a szívemben. Azóta is nagyon sokszor köszön kézcsókkal és nekem ez nagyon bejön. Nem olyan mint az átlag fiúk, akik azt se tudják, hogy mit csináljanak.

Én 17/L, a szerelmem 22/F.

2010. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
protokollban a kézcsók kb az angol királynőt illeti meg. szeretném továbbá jelezni, hogy annál nagyobb neveletlenség nincs is, mint megcsókolni egy hölgy kezét. kb 2 centire van ilyenkor a férfi orrától. nincs nevetséges cuppogás stb. nekem is szokott kezet csókolni a párom. de azt olyan alkalomra, h jót főztem stb... nem kötekedni akarok, de valójában hiába tetszik a kézcsók "eszméje" valójában közel sem annyira magasztos...
2010. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Varázslatos szokás!!

Nagyszüleimnél láttam kisgyermek korom óta, hogy nagypapám mindig kezet csókol mamámnak. És így is képzeltem el, ha egyszer felnövök akkor ilyen férjem lesz. De a mostani fiatalságot látván.. nem nagyon tudok számítani ilyen férjre. :( Szerencsére a jelenlegi barátom ilyen.:)

2010. máj. 21. 19:49
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Ezek csak külsőségek, a lényeg nem ebben van. Nekem szimpatikusabb az őszinte, hétköznapi kedvesség, mint az ilyen teátrális megnyilvánulások. Nincs szükségem arra, hogy egy férfi a kezemet csókolgassa, pedig már nem is vagyok annyira fiatal. Ki fogod te is nőni, szerintem túl sok kosztümös filmet nézel.

38/N

2010. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy elvárás. Nekem csupán jól esik az ilyen csöppnyi kedvesség. És nem kezet csókolgatásról van szó. :)
2010. máj. 21. 19:54
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Ezen még nem gondolkodtam, de nekem tetszik amit írsz:) Valóban szerintem nagyon udvarias dolog, sőt egyfajta tisztelet/hódolat kifejezése is, és szép szokás. Ha valakinek bejön rajta, nincs ebben semmi rossz.:) Lehet én is örülnék ha ilyen barátom lenne.

23/l

2010. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Pontosan, lényegében szerintem is egyfajta tisztelet a nők iránt ez.Remélem részed lesz egy ilyen kapcsolatban.:)


És nem nézek kosztümös filmeket, de ha éppen egy filmben egy úriember kezet csókol egy hölgynek nem gondolod milyen meghitt hangulatot kelt?

2010. máj. 22. 13:33
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én szeretem a kosztümös filmeket :)

Na de komolyan, 25 éves vagyok, férjnél vagyok és még sosem jutott eszébe a férjemnek ilyesmi, pedig még ő sem öreg :) 27 éves. Viszont szerintem is amolyan tisztelet kifejezése ez a dolog, de ma már abszolút nincs jelen, pedig pl. a saját korosztályomban még lehetne, de nincs. Hát még a fiatalabb korosztályban. Örülj neki hogy ilyen kis párocskád van, ez tök jó szerintem. Egyébként hány évesek vagytok?

2010. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!