Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A számítógép lassan átveszi a...

A számítógép lassan átveszi a családra szánt időt. Hogyan korrigáljak?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Szinte minden szabadidőmet a gép előtt töltöm, ilyenkor vasárnap este pedig olyan jó lenne összeülni a családdal beszélgetni, de mindig találok magamnak kifogást, hogy most miért nem alkalmas a dolog. Majd ha elköltözök visszasírom azt a sok szabadidőt amit velük tölthettem volna, azokból lennének a szép emlékek, helyettük viszont bújtam a netet azzal nyugtatva magam, hogy egyetemi dogához keresem az anyagot.

Hogy lehet leszokni erről a függőségről?


2010. máj. 16. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy furcsa lesz a megoldás, de egyszerűen ki kell kapcsolnod a gépet. Az egész csak akaraterő kérdése. Ha kikapcsoltad, akkor már egyszerűbb lesz megállni, hogy odaülj elé.
2010. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Én is a net előtt ülök majdnem egész nap :S
2010. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Én is sokat ülök előtte, de engem nem zavar:).

Szoktam beszélgetni a családdal is, főleg a kajálások alatt.

2010. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Én a párommal élek, olyan szinten gépfüggők lettünk, hogy már az ételt is itt fogyasztottuk. Most vettünk egy asztalt, hogy legalább ne a gépnél együnk.

Szerintem csak akaraterő kell leszokni erről, na de ezt nem vizsgaidőszakban fogom tesztelni :D

(mondjuk ha a szüleimnél vagyok néha, akkor eszembe se jut odaülni a géphez, még a mobilom se nézem napokig. Mert kb havonta látjuk egymást csak...)

21/L

2010. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem nagy a baj, mivel felismerted, hogy számítógépfüggő vagy. A betegek nem hajlandók szembesülni azzal a ténnyel, hogy betegek.


Hogy lehet kigyógyulni? Pl. töröld magad az iwiwről, facebookról, myspace-ről stb. ha nem tudod megállni, hogy mindig megnézd, ki szólt hozzá(d). Ugyanez igaz az msn-re, skypera is. Állítsd a státuszodat rejtettre.


Egyébként tök igazad van, ráadásul bármilyen fájdalmas a szüleid sem élnek örökké és lehet 20 év múlva már nagyon fájni fog, hogy ezeket az időket tőlük is elvetted, nem csak magadtól.


Próbálj rendszert vinni a számítógépezésbe. Pl. tűzd ki magad elé, hogy akármi lesz is, este 7 után kikapcsolod a géped. Ha van valami rendszer, ami alapján a gép előtt vagy, akkor az segít, hogy a többi időt hasznodan töltsd el.

2010. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Van barátod?


Mert ha nincsen, akkor lehet, hogy az (is) a baj.

Hogy nincsen kiért nem a gép előtt ülni.

Én is ilyesmi cipőben járok, csak én fiú vagyok. :)

De szentül hiszem azt, hogy ha lenne egy barátnőm, akkor nemérdekelne a gép.

Próbálj barátokat, barátot szerezni, mert biztos, hogy úgy könnyebb lesz "lejönni" a gépről!


Sok sikert és kitartást! :)

2010. máj. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
tudatosan le lehet szokni. pl én beosztom a napomat és lekorlátozom minimumra az időt amit a neten töltök. mármint ha van más dolog amit csinálni lehetne akkor eleve tuti azt választom (pl barátokkal találkozni,sportolni..stb) ha meg épp nincs semmi dolgom és mondjuk egyedül vagyok, akkor netezek egy kicsit. de ha eleve nincs dologom a neten be sem kapcsolaom a gépet, és így nincs kísértés.
2010. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én letöltöttem egy egyszerű, szimpla kis programot, aminek ClockX a neve. Ezzel be lehet állítani "riasztásokat", mint az ébresztőórákon, meg a telefonokon. Kb be lehet mérni, melyik a nap azon szakasza, amikor a gép előtt ülsz (pl nálam du. 5-6 körül) erre az időre beállítasz egy ilyen riasztást, és esetleg beleírsz valami szöveget.

Nekem bevált, bár én a tanulás miatt vezettem be, hogy ne mindig este, gépezés után kezdjem el...

De sok sikert! Fontos a családdal töltött idő és a gép meg ráér. Használd ki, amíg a szüleiddel lehetsz!

2010. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rendelj a neten akaraterőt, aztán kapcsold ki a gépet és menj sétálni. Akár beszéld meg a barátaiddal programot, azt nehezebb visszavonni.
2010. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!