Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön meglátszódik rajtunk...

Külföldön meglátszódik rajtunk, hogy magyarok vagyunk?

Figyelt kérdés
Mert pl. a spanyolokról vagy olaszokról ált. szó nélkül látszik, hogy honnan jöttek. Mondjuk mikor egyszer Olaszországban bementünk egy fedett piachelyiségbe, ahogy beléptünk már magyarul köszöntek nekünk. x)
2010. máj. 16. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy román haverom (tényleg román,tehát nem erdélyi magyarról van szó),rendes csávó,a többséggel ellentétben tényleg nem magyarellenes,ő azt mondja valahogy mindig kiszúrja a magyarokat,azt mondja(román léttére) ha Erdélyben igazán szép lányt lát,az általában magyar.
2010. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldre mész, az a legföltűnőbb, hogy nem tűnsz odavalósinak. Nem magyarnak látszol, hanem lézengő, tudatlan külföldinek, pl. utazás terén, nyelv beszélésekor, vagy pl. mit nézel meg, olyat, ami az ottélőnek természetes.

De ugyanez van akkor is, ha idegen városba mész országon belül.

Ha arrafelé sokan jártak magyarok, ahol ti is, bizonyára megjegyezték az alapvető "stílusjegyeket": beszédmódot, gesztikulációt, küllemet, viselkedést, stb. Vagy csak azt, hogy tudják - 90%-ban bejön, ha magyarul köszönnek bárkire, "erre úgyiscsak magyarok járnak" elv szerint.

Igazad van, alapvető mentalitás, megjelenés szerint nem mindig, de gyakran fel lehet ismerni pl. az olaszokat, akkor is, ha már kifogástalanul beszélik a nyelvet és teljes természetességgel sétálgatnak. De ez mindig így van, bárkivel.


Csak azt tudom remélni, vágyni, hogy látszódjon rajtunk a magyarságunk, de a pozitív dolgok belőle! A pozitív sztereotípia jobb, mint a negatív ítéletek halmaza.

2010. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy általában nem látszik meg. Én legalábbis magyar vagyok, de külföldön élek, és ha nagy ritkán elvetődnek ide magyarok, nem ismerem fel őket, csak ha hallom, hogy beszélnek. De ez egy közismert dolog, hogy a magyar egy nagyon kevert nép, nincs jellegzetes magyar arc, testalkat vagy ilyesmi.
2010. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
minket mindenhol lengyelnek,orosznak,bolgárnak néztek...:O
2010. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
15:18-hoz csatlakozom, szintén külföldön élek, és én sem veszem észre külsőről a magyarokat, csak ha hallom őket. ritka kivétel, de azért van. viszont olyan már sokszor volt, hogy otthon mindenáron angolul akartak hozzám beszélni, nem tudom miért, nulla akcentusom van, viszonylag sokat vagyok otthon.
2010. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem volt rajtad véletlenül semmi piros-fehér-zöld, vagy magyar címer? Vagy lehet, hogy beszéltetek, és az illető, aki rátok köszönt, bár nem értett titeket, azt tudta, hogy magyarul beszéltek, ezért gondolt egyet, biztos örülni fogtok, ha az anyanyelveteken szólít meg titeket.
2010. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi olyan nem volt rajtunk ami arra utal, hogy magyarok vagyunk. És úgy volt, hogy ahogy beléptünk már köszöntek. Amúgy érdekes mód ki volt írva, hogy milyen nyelveken tudnak és magyarul is tudtak. :D
2010. máj. 16. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!