Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy valaki ennyi...

Mitől lehet hogy valaki ennyi idős korában is ilyen energikus és fiatalos míg más egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
elcsodálkozom néha az embereken. van nekem egy főnököm, aki idén már 51. kinézetre sem mondtam volna annyinak ha nem lesem meg egy közösségi portálon (mert csinált magának azt is) szóval vidéken egy kis elektronikai cége van szervízzel (ahol én tanuló vagyok) és bolt is elöl. ez az ember állandóan siet, rohan, úton van, csinál valamit. szülinapjakor pizzát rendel és ünnepli velünk hátul, interneten intézi a rendeléseket, ha túlórázunk gyrost hoz nekünk és ő is eszik, és ha idejéből futja még nekünk is jön segíteni a munkában. sielni jár, és ahogy leírta az adatlapján szabadidejében pecázik, vadászik, teniszezik ping-pongozik. és mindezeket 51 évesen. szóval nem tudom érződik-e ezekből amit leírtam mennyire energikus ember. ennek keresem a miértjét. sok sok ember ennyi idősen sokkal elmaradottabb ilyen dolgokban, és eddig a korra fogtam, de Ő a kivétel hogy ennyi idősen is ennyire fiatalos tud lenni valaki.
2010. máj. 13. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az 51 éves ember még messze nem idős, kicsit el vagy tájolva. Amúgy meg ő ilyen. Érdeklődő ember, van sok hobbija, szereti a mozgást és az embereket, ez tartja fiatalon.
2010. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki rendszeresen (de nem versenyszerűen) sportol és nem áll le vele, nem erőlteti agyon magát, azok lassabban öregednek. Nyugdíjasoknak is szokták ajánlani, hogy foglalják el magukat, ezzel késleltetve a fizikai és mentális leépülést.


Nagyon fontos szerepe van benne a genetikának is. A főnöknél szerintem ez lehet a helyzet.

2010. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1. válaszoló nem arra akartam vele utalni hogy idős, csak hogy ilyen idős korához képest ilyen fiatalos


köszi a válaszokat

2010. máj. 13. 22:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyjából ennyi idős vagyok, és úgy 80 %-ban magamra ismertem. Az a különbség, hogy én nem síelek, pecázok, hanem futok (30-40 km-eket is, hegyen is), és én nem gyros-szal meg pizzával állok elő, hanem egészséges kajákkal, meg zöldségekkel, ezeket tukmálom, akire csak lehet. Nekem ez a normális, ez a természetes. Nem látok ebben semmi különösebb titkot, de ha mégis, akkor van benne valamennyi genetika, meg gondolkodás.


De az mondjuk nekem is feltűnt, hogy a kortársaim többsége mennyivel lomhább, betegesebb mint én. Nekem minden laboradatom rendben van, jó a vérnyomásom, a pulzusom, nincs egy deka túlsúlyom se, és még azt is megcsinálom, ha nem állnak az utamban, hogy a metró mély állomásáról kettesével haladva rohanok fel megállás nélkül a mozgólépcsőn. Úgy annyira nem gondoltam azért, hogy ez olyan szokatlan vagy feltűnő, de most hogy írod...

2010. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő egy boldog ember. Vannak céljai, és gondolom jó úton halad a megvalósítás felé, és ez szárnyakat (és jókedvet) ad neki. :) (meg persze genetika is!)


Engem amúgy mindenki idősebbnek gondol pár évvel, mint vagyok, az anyámat meg 15 évvel fiatalabbnak gondolják mint a kora.. Ezen mindig jókat nevetünk (én nem annyira), de neki sokkal jobb a "genetikája", és ő is egy életvidám termtés, tele célokkal, pedig már 68 éves.

2010. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 51 év szerintem sem olyan sok. Apám is annyi, dolgozik még bőven (hiszen még nem nyugdíjas korú), jön-megy egész nap, mert olyan a munkája, hogy egyszer itt, egyszer ott. Apám is fent van az iwiw-en meg a facebook-on is, sőt, apám wow-ozik is :D

Ja, és mamám, aki most 75 éves, ő kb. 7-8 éve még punk koncertre is eljött velem, mert kíváncsi volt rá, hogy mi abban a poén :D Na jó, többször nem jött, de azért eljött és megnézte.

2010. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Flow-ban lehet. Olvasd el azt a könyvet és te is megtudod mi az. Sőt még az útjára is léphetsz. Nagyvonalakban: azt csinálja amit szeret és békében van magával és az őt körülvevőkkel. Ez a hosszú és energikus élet titka, veleje. A többi már csak (igen fontos) plusz (testmozgás, diéta).


Szerintem. :)

2010. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az idén nyáron volt osztálykiránulásunk, és elmentünk túrázni. Szégyen, nem szégyen(nekünk)az oszink bírt a a legjobban a túrát 63(!) éves fejjel. Komolyan, mi már mind lihegtünk, mikor ő még nagyba mászott. xD Szóval van ez így.

Sőt, a nagymamám közel 70-hez majdnem megcsinálta a spárgát! És most sincs jóformán semmi baja, szépen éldegél egy kis kertes házban, és nagyon jól érzi magát. :D

15/L

2010. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a boldogság és az lehet az oka, hogy azt csiálja, amit szeret. Meg a sport és az egészséges táplálkozás kell hozzá. Anyukám a vitaminok szedése óta (2 éve szedi) sokkal energikusabb, dúsabb a haja, és sokkal fiatalabbnak néz ki a koránál (eddig 10 évvel fiatalabbnak nézett ki, most 15-tel). A táplálkozásról: én általában kenyéren élek, mert ez a legolcsóbb. Vagy főtt ételből is a tészták, krumpli az olcsóbbak. Így ezeket szoktam enni. Viszont ettől olyannehéznek érzem a testem folyamatosan. Ez egészen addig nem tűnt fel, míg egyik nap meg nem hívtak egy dürümre. Ez egy lehellet vékony tésztába (jobb helyeken teljes kiőrlésű) tekert nagy adag gyros hús és rengeteg nyers zöldség finom öntettel. Ezt megettem reggel (nagyon éhes voltam, azért bírtam megenni egyszerre, de egyébként több étkezésre is elég lenne), vizet ittam mellé, és ettől egész nap energiám volt. Végiggyalogoltuk vele fél Budapestet, persze közben megittam 2 liter vizet, és olyan energiám volt, mint még soha azelőtt. Ennyit számít az egészséges étel. A liszt alapú étrend meg ennyivel rosszabb. Persze a dürüm tésztájában is van liszt, de az nagyon vékony tészta rengeteg hússal és rengeteg zöldséggel, és amit én ettem akkor, az teljes kiőrlésű volt.
2010. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

23:14

Nálunk senki sem evett soha ilyen cifra kajákat, mégis magas kort éltek meg. Nagyapám '21-ben született, a világháborúban súlyosan megsebesült, egész életében szalonnén és töltött káposztán élt, és még mindig jó színben van. Bár való igaz, sosem dohányzott.

2010. szept. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!