Hogyan menjek el nyitott tárgyalásokra?
Régen egyszerűen besétáltál az épületbe, a folyosón a tárgyalók bejárata mellé volt kitűzve az aznapi tárgyalások kezdő-végző időpontja, és amikor beszólították a peres feleket, azok után a hallgatóság is bemehetett.
Ma már azért a legtöbb ilyen helyen is van egy portárs, és bizony ha nem valami konkrét helyre, személyhez, stb. akarsz menni, csak úgy bóklászni nem engednek be.
Nincs ebben semmi szokatlan. A portás (biztonsági őr amúgy) pedig ezer százalék, hogy nem lepődik meg. Ráadásul nem is kérdezi, minek mész oda. Bemész, és kész. A bíróságok épülete nyitott. Persze, a biztonsági ellenőrzésen át kell esni, de mehetsz, amikor csak akarsz.
Aztán pedig végigjárod a folyosókat, megnézed a tárgyalók mellett kifüggesztett tárgyalási jegyzéket, és bemész a szimpatikus tárgyalásra. A tárgyalások 99%-a nyílt, a zártat külön el kell rendelni, nyomós indokkal. Pici az esélye, hogy véletlenségből pont ilyet választanál.
PKKB-n egyszerre legalább 40 tárgyalás folyik mindig, a polgárik félóránként vannak jellemzően tűzve, a büntetők 1,5-2 óránként (ha egy nagy ügyről van szó, akkor lehet, hogy egész nap azt az egyet tárgyalja a bíró, de akkor odébb mész pár ajtónyit, és lesz másik ügy.)
Reggel 8:30-tól tárgyalnak jellemzően (büntetők kezdődnek néha 8-kor).
Szóval semmi csókolom, lesz-e tárgyalás, mert természetesen lesz tárgyalás. Mész, és kinézed. És beülsz. Megkérdezik, miért vagy ott: hallgatóság. Ennyi.
Nálam is sokszor ültek már benn, semmi extra nincs ebben. Van olyan, akivel már összebarátkoztam a bíróság folyosóján, mert az a hobbija, hogy tárgyalásokra jár, ezért folyton összetalálkozunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!