Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közbiztonság téren miért...

Közbiztonság téren miért veszélyesebb Dél-Amerika mint Ázsia?

Figyelt kérdés

Tudjunk,hogy minden országban van bűnözés. Ez szerintem teljesen legitim.

Minél nagyobb egy országban a szegénység,megélhetéssel kapcsolatos problémák azzal egyenesen arányos a bűnözés és az illegális kiskapuk vadászása.


Viszont nem értem,hogy egy olyan kontinens,esetünkben Ázsia,ahol rengeteg a szegény ország, lásd:( India,Vietnám,Thaiföld,Fülöp-szigetek,Banglades,Laosz vagy egy Pakisztán) kisebb a bűnözési arány mint a Latin-Amerikai országokban.


A világ 10 legveszélyesebb városa közül 8 csak Brazíliában és Mexikóban van,pedig gazdaságilag és stabilitás szempontjából nekünk európaiaknak gyenge,de egy dél-kelet ázsiaihoz képest egy fokkal jobb.


Egy Indiában mérföldekkel több szegény ember van,mint egy Kolumbiában,vagy Brazíliában. Egy Mexikó ( nem az északi rész) sokkal élhetőbb hely mint egy Indonézia.

Mégis a bűnözés mérföldekkel megelőzi az ázsiai arányt.


Ez miért van?


Egyébként most ne a Közel-keleti országok instabil helyzetére gondoljatok,hanem egy kicsit keletebbre.


2016. okt. 31. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Erkölcsösebbek.
2016. okt. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

dehogy az erkölcs.

dél-am országok sokkal durvábbak, az tényleg egy túlélőtúra, és ahogy a mondás tartja, nem sokat ér egy emberélet. ezt én se hittem el, amíg saját magam nem láttam a körülményeket.


ázsia nagyon más. szegénység van, de talán a vallásuk is eleve visszafogja őket, na meg üzleti szempontból sincsenek olyan helyzetben h megérje ott az emberrablás, stb, na meg azt se feledjük h azért nagyon sok ázsiai országban igen durva büntetések vannak, akár kivégzés is olyanért, amire nem is gondolnál európaiként. plusz messze diktatórikusabb országok nagyrészt, ott ha a kis ferdeszemű csak kicsit is ugrál, rögtön lecsukják. Lat-am pedig demokratikusabb, de brutális a korrupció, brutálisak a körülmények, ott mindennapos az h betör a kissrác egy házba aztán egyszerűen lelövik, agyonverik, a hatóságok meg csak azt mondják, jól van ez így, mivel semmit nem tudnak kezdeni a helyzettel.

Emlékszem, pl Mexico cityben azt tartották épp akkor nagy haladásnak h lecsökkent az emberrablások száma napi 15-ről 8-ra, és hogy ez aztán az eredmény. az a vicc h az ő szemükkel tényleg az, csak hát nekünk persze durva.


egy ázsiai ember szemlélete nagyon más, bár azért ha bele gondolsz, isten ments a kínai alvilágtól ... csak annyi a különbség h annyira nincs összefonódva az alvilág a hatóságokkal talán.

2016. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van benne igazság,de a Latin országokban is igen jelentős szerepet játszik a vallás.

Dél-Amerikában is szinte az összes ország egy fél - katonai diktatúrára épül,ahol szintén elég kemény következményeket von maga utána a bűnözés, ha más nem,azért a nemi erőszak,gyilkosság,vagy a droggal kapcsolatos bűncselekmény.

2016. nov. 1. 01:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Latin-Amerika mindig is szabadkapitalista társadalom, mentalitás volt. Ha gazdag, ha szegény, ha demokratikus, ha diktatorikus. Tőlünk keletre pedig kommunisztikusabbak a társadalmak, de úgy igazán belülről. Ilyen helyeken azt szokták meg az emberek, hogy egyformák, és kevésbé létezik az a fajta élmény, hogyha nekem fél méterrel magasabb a házam, mint a szomszédé, vagy két szállal több cigim van, mint a másik utcagyereknek, akkor én attól leszek boldogabb. Kilógni a sorból ilyen másságokkal (előnyökkel) inkább csak megvetett dolog, tehát nem érdekelt benne az ember. Szegények vagyunk te is, én is ez van. Az amerikai kontinensen meg mindenki kitörni akar valahonnét, a nyomorból, az ismeretlenségből, a kötelezettségekből, különb akar lenni a másiknál, többre akarja vinni. Indiában meg szó szerint elvannak a népek, mint a birkák, lógok a vagon tetején háromszázadmagammal...
2016. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!