Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen országokat ajánlotok?

Milyen országokat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A jövő tanévben cserediák szeretnék lenni de az országválasztással kapcsolatban kérnék segítséget.

Főleg volt cserediákok véleménye érdekel de persze mások véleményét is meghallgatom ;)



2016. szept. 28. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Olasz nemet, angliat mar nem spanyolt talan romania is jo de milyen messzire akarsz menni mert tudok tavol keletit is mondani :)
2016. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha mennék akkor én az USA-ba mennék. 16/F
2016. szept. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eloszor tisztazzuk milyen idegennyelvet/eket beszelsz!
2016. szept. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Finnországban voltam, már jó rég, szóval én azt ajánlom.


Én mikor kiutaztam németül beszéltem magas szinten (anyukám német) és minimálisan angolul. Hazajövetelkor angol középfokú és finn felsőfokú nyelvvizsgát tettem. Úgyhogy szerintem a nyelvtudás maximum abban az esetben releváns ha a vízumhoz kérik (pl. Japán, USA). A tapasztalataim szerint (egy cserediák szervezetben dolgozom) aki motivált megtanulja a célország nyelvét, illetve az angolját is nagyban fejleszti.


Országválasztásnál végiggondolnám, hogy a személyiségemhez milyen ország passzol. Például aki szabálykövető/nagyon pontos az nehezen tud tolerálni egy déli pl. görög mentalitást.


Családi kötődés mennyire hangsúlyos, pl. egy északi országban nem fognak ölelgetni vagy legalábbis kevesebbet, Dél-Amerikában viszont igen.


Mennyire vagy terhelhető mennyire vágsz rá ha nagyon akkor Japán, Thaiföld


Szóval ahhoz, hogy bármit ajálani lehessen téged kell ismerni.


Az az szervezet ahol én dolgozom, a kiválasztás alatt van léehetőségük a jelentkezőknek beszélgetni visszatért cserediákokkal, plusz van egy országmarket, ahol konkrétan lehet beszélgetni visszatértekkel ahol már a szülők is részt vesznek. Utána kell kiválasztani az országot. Persze azt kérjük a jelentkezőktől, hogy már a jelentkezéskor jelöljenek meg 3 országot ahova mehetnek és igyekszünk felmérni, hogy a személyiségük mennyire passzol bele abba az országba. Ha szükséges javaslunk neki mást, segítünk dönteni, de a végső döntést mindig a diák hozza meg.

2016. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Melyik szervezetbe dolgozol?
2016. szept. 29. 20:49
 6/8 A kérdező kommentje:

Távol keletre nem igazán szeretnék!

Az egész Amerika kontinens érdekel meg Európa azért kérdeztem

2016. szept. 29. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:

AFS-ben


Itt van néhány élménybeszámoló: [link]

2016. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az AFS-el terveztem kimenni
2016. okt. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!