Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen tényleg megverhették a...

Régen tényleg megverhették a rossz gyerekeket az iskolába?

Figyelt kérdés
Mesélték rokonaim, hogy régen nem voltak rosszak a gyerekek a suliba, mert azokat elverték, és nem mentek be a szülei, hogy bántotta a gyerekemet. Mert manapság, sok oszttársamat, nem érdekli, hogy van 6 intője, őgy van vele, hogy na, és mit számít még egy... Ismeröseim azt mondták, hogy régen nem nagyon adtak ilyeneket, hanem egy-kétszer vonalzóval rávágtak az emberre, és megtanul viselkedni. Régen tényleg így volt? Manapság ezt már nem tudják megtenni, mert még lecsukják a tanárt, ha egy ujjal is hozzá ér a gyerekhez. Akkor régen normálisabb(akik megtanultak viselkedni) emberek nőttek fel?
2010. ápr. 23. 19:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

De ha panaszkodtál otthon, vagy behivatták az apádat akkor még az is jól megrakott a tanár előtt!!


Meg áztatott kötéllel vertek amíg össze nem szartad magad, főleg vallási sulikban ahol apácák meg ilyenek tanítottak!!

2010. ápr. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
57%
De nem is volt ilyen Nyüves Mocskos világ..
2010. ápr. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%
jééé, csak nem a nádpálcán nevelkedett felnőttek ilyen agresszívek? pedig ők jó nevelést kaptak... xD
2010. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

"Azért a következteések levonása elött ne feledjük, hogy a most agyon szidott gyerek generáció a körmös, nádpálcán nevelt szülők gyermekei.


Szóval valahogy az a módszer még se lett hasznos hosszútávon...."


Erről van szó :) Ez az igazság.

2011. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem veréssel kell nevelni az csak megtanít félni h megtedd a dolgot de nem tanítja meg h miért ne tedd a dolgot ráadásul agressszivitást is kihozza később az emberből és lehet h maga is ilyen agresszív lesz.Ez a módszer nem hasznos most nem azért de nem gengszterek a gyerekek és az senkinek nem jutott eszébe h régen néha túlzásokba estek?PL:Mondjuk sok karkötőt vett fel a diáklány és a tanárnőnek nem tetszett ezért nádpálcával verte el utána meg még otthon is kapott ilyen mondhatni apróságért.Meg mamám mesélte h volt egy lány osztálytársa akit az egyik fiú órán fogdosni kezdett a lány először jelentkezett de a tanárúr rá sem hederített ezért jókora pofont lekevert a fiúnak a tanárúr meg mindenki szeme láttára felhúzta a szoknyáját meg le a bugyiját és elfenekelte jó durván.Most azért az felmerült a drága agresszív szülőkben h ez milyen mély nyomokat hagyhatott pszihológiailag egy gyerekben?Szerintetek mindig igazságosan kapott az a gyerek?Ki voltak teljeen szolgáltatva és akármilyen rossz is valaki azért gyomron ütni meg ilyen szadista módszereket alkalmazni túlzás volt és nem gondoltak a következményekre sem.Anyukám mesélte h annak idején náluk ez már nem volt divat de volt egy tanárnő aki rendeszeresen pofozta a gyerekeket ő ugyan nem kapott de ha a mellette lévő gyereket pofozták fel már akkor remegett meg hazafelemenet bepisilt ijedtében több osztálytársával is ez volt ez jó módszer?!Elhiszem h neveletlen a mai generáció de pont a nádpálcával nevelt generáció utódai akkor meg úgy tűnik h nem volt hosszú távon hasznos.Ráadásul amíg ezzel megneveltek egy megátalkodott gyereket addig vagy tíznek komoly traumát okoztak de erről nem szól a fáma vajon miért tiltották be?Érdekes Amerikában ezt is megoldják valóban aki rossz nem kéne h egy kis papírkával megússza mert az nem érdekli.DE ha mondjuk komplett büntetést kapna mint a délutáni elzárás egy hétig meg valami munkára ítélnék azt már nem röhögné körbe meg nem sz@rná le.A másik meg h azért mert van néhány megátalkodott gyerek nem kell mindenkit szadizni ezek rossz módszerek voltak anno nagyon és több káruk volt mint hasznuk csak senki nem foglalkozott egy gyerek lelkivilágával talán munkabüntetésre kéne ítélni aki rossz azt nem röhögné körbe de az agressziíó csak agressziót félemet meg gyűlöletet szül.Miért akit veretk gyerekorában az h viszonyul a szüleihez szereti őket inkább haragszik rájuk és nem arra emlékszik h megérdemeltem arra csak akkor ha jogos volt és kicsiket kapott meg nem rendszeresen.DE minnél nagyobbat kapott egy gyerek többször meg igazságtalanabbul renszeresen annál inkább a félelem és később a gyűlölet uralkodik el rajta közben meg nem tanulja meg h mit miért ne csináljon.H itt tart a mai társadalom az a médiának köszönhető h már nem divat tisztelni az időseket a kedves verve nevelt szülők meg sokan nincsenek tisztába vele h neveljék a gyerekt v követi a verekedést v pedig sok mindent megenged h ellensúlyoza saját gyerekkorát.Ha nem jönne ennyi sz@r a médiából és tudnák h kell rendesen szóval nevelni még normálisabb lenne a mai generáció mint a régi.Ésszel kell nevelni és egy-két atyai pofon amire szükség van az tényleg egy-két gyenge pofont jelent a legsúlyosabb kezelhetelen esetekben nem azt h van a földön egy hajszál és össze-vissza verem.Nézd meg h van az állatvilágban sokat tanulhat az ember a nevelésről az állatoktól az állatka lásd pl:macskamama is kioszt pár puha pofont nevelésképpen de nem veri el durván a kölykét és védelmezi még felnőtt macskaként is.Ez miért nem megy az embernek?Nem ezeket az undorító szadista módszereket kéne visszahozni hanem papírkák helyett normális büntetést adni pl:munkabüntetés elzárás délután.Azt nem röhögné ki a gyerek aki meg kezelhetelen magatartászavaros ahoz meg már pszihológus kell és az egy következmény azt meg lehet előzni normális neveléssel.
2011. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

Abban, hogy azok a gyerekek a mai felnőttek, és hogy az ő gyerekeik a kis flegma szemétládák, van valami. Szerintem ez egy negatív példa: a gyerekek akkoriban utálták a verést, megfogadták, hogy ők majd nem bátják a saját gyerekeiket, így lettek a maiak. Amúgy régen azért verekedtek annyit a gyerekek a suliban, mert őket is verték? Ma aki verekedni mer, azt kirakják...


Egyébként az is igaz, hogy az intő nem ér semmit. Nehezebb esetekben már az igazgatói se nagyon. Emlékszem, 8. osztály végén az én "rosszgyerek" osztálytársaim is csak röhögtek kb. az intőn.

2011. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ha a tanárnak körmöst kell adnia, akkor ott régen nem stimmel valami. Azt kéne elérni, hogy a gyerek alapjaiban tisztelettel gondoljon a tanáraira és ne verni kelljen azért, hogy viselkedjen. Otthon se jó, ha a szülő veri a gyereket, nevelte meg volna korábban. Szerintem. Persze egy-egy atyai pofontól senkinek nem lesz semmi baja, de azért a testi fenyítésnek is megvannak a határai. Akibe egész kicsi korában belenevelték az idősebbek iránti tiszteletet azt nem kell verni később, hogy ezt tudja. Érdekes, engem soha nem ütöttek meg a suliban, apukám is csak egy-két hiszti után csapott le, mégis tudom hol a helyem. Ha valaki agresszivitással nevel, akkor csak annyit ér el, hogy a gyerek is az lesz.


Persze a mai helyzet ami van suliban az nevetséges. Fültanúja voltam, mikor a kedves diák mindenféle következmény nélkül jó dolgában lek*rvaanyázta a tanárt. Néztem is egyet. A tanár beírt neki egy szaktanárit, de kit érdekel az? Meg sem kell otthon mutatnia. Nekem utolsó évemben gimiben nem is volt ellenőrzőm, annyira sz@rt mindenki a másik dolgára, pedig ez egy elit gimi volt. Ezek után egy szaktanári se nagyon hat meg senkit. Ellenben jártunk már úgy is, hogy a kis diáklány biosz órán folyamatosan pletyizett, megállás nélkül. A tanár többször rászólt, de a drága csak nem fogta be (már minket is idegesített). Ekkor a tanár odament és adott neki egy nyak levest. Hangosan kiröhögtük a csajt. Maga a pofon egyáltalán nem fájt neki, nem is az volt a cél. De úgy le lett alázva, hogy azonnal befogta. Én is megalázva érezném magam, ha az egész osztályom rajtam röhögne. Szerintem ez hiányzik az iskolákból. Nem agyonverni kell a gyerekeket, meg körmösöket osztogatni, hanem elérni, hogy az osztály előtt szégyenüljön meg. Egy gyerek számára sokkal rosszabb, ha a többiek előtt "ég", mintha csak egy tanára van kiakadva rá.

2012. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
35%
Még valami: aki gyereket ver annak legszívesebben egy vasrúddal törném ketté a gerincét! A leggusztustalanabb dolog a világon egy gyermeket megverni, akármilyen rossz is. Képen tudom hányni azt, aki ilyet mer tenni. Egyébként a legtöbb ilyen egy tiszteletre nem méltó gyáva alak. Általában azok érik el agresszivitással, hogy féljenek tőle, akik képtelenek intellektuálisan kiharcolni a tiszteletet. Nekem ez a véleményem. Ha lesz gyerekem azt a tanára csak egyszer fogja megverni. De abban is biztos lehet, hogy azt az embert úgy megtépem, hogy egy életre elmegy a kedve a tanítástól. De hangsúlyozom, hogy itt nem a tanítójellegű atyai pofon ellen harcolok, hanem úgy egyébként az agresszivitás ellen.
2012. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
59%

Lehet harcolni az agresszió ellen, tőlem nyugodtan. De az ne mondja, hogy fegyelmezés nélkül nem lehet nevelni, aki még nem dolgozott általános iskolában. Olyan gyerekekkel találkoztam, akik a harmadik fegyelmi tárgyalás után is csak röhögtek. Olyan helyen, ahol ha a tanár rá mer szólni a gyerekre, hogy ne szaladjon ki az útra, akkor jön a szülő meg a na'ccsalád, és jól helyreteszik a tanárt. Hát akkor kérem, ez ellen az agresszió ellen tegyen valamit!

Adhat a tanár akármilyen érdekes órát, ha van két-három olyan gyerek, akit otthon nem neveltek meg, és zavarja az óra menetét. De óráról kitenni meg nem lehet - merthogy joga van az órán részt venni. Érdekes, a többinek nincs joga ahhoz, hogy zavartalanul tanuljon?

Az meg oltári nagy félreértés, hogy az a tanár, amelyik egyszer -kétszer odacsap, az agresszív. Érdekes, hogyha párszor fölmerül ez a kérdés, akkor sokan azt szűrik le, hogy kékre-zöldre kéne verni a gyerekeket. Erről szó sincs, és aki ezt így értelmezni, annak szövegértési gondjai vannak.


Ja igen, előző. Te leszel a gyereked anyja vagy apja, a te kezedben lesz a nevelés kulcsra. Vagyis ha megtanítod neki, hogy márpedig az idősebbeket, tanárokat tisztelni kell, akkor nem ad okot, hogy akár egy körmöst is kapjon.


Az én időmben is még volt olyan tanár, aki odacsapott. Nem agyonverte a gyereket, de tudatta vele, hol a helye. És az osztálytársam ezután tudta. Régen, ha a gyerek órán játszott valamivel, azt elvették tőle, és csak év végén kapta vissza. Ma, ha játszik a telefonjával, még el sem lehet tőle venni, mert megint csak az agresszív szülő lép a képbe. Itt már nem lehet semmit sem csinálni. Tanárként beleszakadhatsz, és hiába olyanok az óráid, hogy tizenhat gyerek élvezi, ha négy mindent elkövet, hogy megalázza a saját tanárát.

2012. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még egyszer leírom: nem az atyai pofon ellen harcolok, hanem a VERÉS ellen. Nálam a kettő nem ugyanaz. És igen, én igyekezni fogok úgy nevelni majd a gyerekem, hogy tisztelettel viselkedjen a másik iránt. De van egy olyan érzésem, hogy ezt más nagyon sokan elhatározták életükben és mégis kudarcot vallottak, nem feltétlenül a saját hibájukból. De verni akkor sem kell. És még egyszer írom, hogy akkor egyértelmű legyen, atyai pofont én is kaptam, s semmi bajom sem lett. De aki veréssel akarja helyre tenni a gyereket az csak annyit fog elérni, hogy maga a gyerek is agresszív lesz. Ha általános iskolában dolgozol igazán tudhatnád... Igen, valóban itt a jogokkal van a baj s azokat kéne megváltoztatni, lehessen kiküldeni a gyereket az óráról, lehessen sarokba állítani, de továbbra is az a véleményem, hogy egy gyereket elverni gusztustalan dolog és gyáva féreg az aki ilyet tesz. Nem mellesleg, a börtönökben meg lehet nézni kik azok, akiket a legelőször helyre tesznek, pedofilok és gyerekeket bántók. Ez vajon csak véletlen?
2012. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!