Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen tényleg megverhették a...

Régen tényleg megverhették a rossz gyerekeket az iskolába?

Figyelt kérdés
Mesélték rokonaim, hogy régen nem voltak rosszak a gyerekek a suliba, mert azokat elverték, és nem mentek be a szülei, hogy bántotta a gyerekemet. Mert manapság, sok oszttársamat, nem érdekli, hogy van 6 intője, őgy van vele, hogy na, és mit számít még egy... Ismeröseim azt mondták, hogy régen nem nagyon adtak ilyeneket, hanem egy-kétszer vonalzóval rávágtak az emberre, és megtanul viselkedni. Régen tényleg így volt? Manapság ezt már nem tudják megtenni, mert még lecsukják a tanárt, ha egy ujjal is hozzá ér a gyerekhez. Akkor régen normálisabb(akik megtanultak viselkedni) emberek nőttek fel?
2010. ápr. 23. 19:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

Azért a következteések levonása elött ne feledjük, hogy a most agyon szidott gyerek generáció a körmös, nádpálcán nevelt szülők gyermekei.


Szóval valahogy az a módszer még se lett hasznos hosszútávon....

2010. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%
Igen, és vissza kéne hozni ezt a szép szokást. Régen, ha úgy ment haza a gyerek, hogy megverte a tanár, mert rossz volt, akkor otthon nem pátyolgatták, hanem még otthon is kapott két pofont, mert rossz volt az iskolában. Ez így ment. És a gyerekek rájöttek, nem éri meg rossznak lenni.
2010. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
58%

Ja, aztán ha a kislány haza ment hogy a tanárbácsi megfogta a punciát akkor is kapott a pofájára otthon, hogy ne hazudjon.


Megtörtént eset. :(

2010. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
71%
Még mikor én jártam általánosba (nem volt régen), még volt tanár, akinél megvolt ez a nádpálcás, favonalzós rendszer. Mit mondjak. Akkor nem tetszett, de így utólag visszagondolva úgy érzem, hogy hasznomra vált. Visszahozhatnák ezt a rendszer. Néhány nevelő célú pofon tényleg hasznos tud lenni.
2010. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem estek túlzásba nem egyszer nem kétszer anno..

És persze a kutyát se ütve neveljük. Én soha nem ütnék meg senkit, gyereket pláne nem!

2010. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó na látod itt a probléma. Hogy csak beírásokkal tudnak a fegyelmezni a tanárok, amire te és a korosztályod többi tagja csak röhög egyet. Gondolom otthon is csak annyit mondanak hogy ejnye-benye ,pedig egy két dologban korlátozni kéne. Ha az én lányom lennél elfelejthetnéd az internetet és drasztikus zsebpénz csökkentésben is részed lenne.
2010. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%
És te vagy a jövő generációja, 01:07. Mit kell ezen ragozni? Még az a szerencse, hogy én már nem érem meg ezt a generációváltást.
2010. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2010. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%

Régen akkora körmöst kaptál hogy leszakadt a körmöd vagy 2 ujjadról, és ha nem sikerült mert elvetted a kezed akkor Még1x oda kellett tartanod!!


Vagy úgy felpofoztak hogy az orrod vére is elindult!!


Vagy áltál a sarokba magasra tartott kézzel egész órán, vagy amíg össze nem estél!!

2010. ápr. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
45%

04-24 01:07


Úgy basználak nyakon hogy a takony menetet vágna a nyakadon és kiköpnéd vagy 3 fogad!!

2010. ápr. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!