Mit gondoltok a fenntartható fejlődésről? Fontos nektek? Mit tesztek érte a hétköznapjaitokban? Figyeltek rá, amikor vásároltok?
Azt gondolom hogy ezt az egyén csak kismértékben tudja befolyásolni. A kispénzűek, mint egy átlag magyar, pedig erősen árérzékenyek, ezért nem sok más szempontot vesznek figyelembe vásárláskor.
Szerintem jelenleg ennek a legfontosabb eleme az, hogy álljunk át megújuló energiára, illetve csökkentsük a környezetszennyezést.
Teljesen osztom az 1. válaszoló véleményét. Attól, hogy a fenntartható fejlődés divatszó lett, és mindenki szajkózza, attól még fából vaskarika, semmi értelme.
A fenntarthatóság oké, az egyensúlyi állapot nem fikció, az megteremthető. Mindig minden változik, ez is oké, és ebben a dinamikus folyamatban is lehet egyensúlyra törekedni.
De mit nevezünk fejlődésnek? Mert a folyamatos változás nem jelent fejlődést is egyben.
A globális vadkapitalizmusban egyre kevesebbek kezében összpontosul egyre nagyobb politikai befolyás és anyagi vagyon - ezt azért hadd ne tekintsük már fejlődésnek. Márpedig jelenleg ez van, sőt, egyre inkább ez a globális tendencia.
Úristen, de sötét válaszok...
Már az elsővel kezdődik.
"Ne zavarjon, hogy elméletben sem lehet fenntartható fejlődés véges erőforrások esetén"
Ne zavarjon, hogy vannak megújuló erőforrások meg nem megújulóak, és ha bármi f.f. könyvet olvastál, akkor ez kb. a legelső oldal.
Vagy a T. kérdező azt állítja, hogy csak nem megújuló erőforrások vannak? Mert ennek se füle, se farka.
#4 pont EZT kellene felváltania egy fenntartható fejlődésnek, ami nem feltétlenül a végtelen növekedésre épül, hanem a minőségi változásra, eltávolodásra a neoklasszikus közgazdaságtan doktrínáitól, stb.
Van egy modell, ami pont a jelenlegi rendszer kritikája, erre ti azzal érveltek ellene, hogy "de hát a jelenlegi rendszer nem jó!". Grat.
Azt, hogy pont olyan divatkamu, mint az ökolábnyom és hasonló agyszülemények. FOGYASZTÓI TÁRSADALOMBAN ilyenekről beszélni szimpla perverzió... Beteg emberek beteges találmányai.
Lehet fejlődni pl. a bolygóra nézve kíméletesebben, de a fogyasztói társadalom alapelve és felépítése miatt erre alkalmatlan. A FT. lényege, hogy a fogyasztás a végtelen felé korrelál benne, míg az átlagos emberi jogokat minimalizálják, az "egyenlőbbek", vagyis a regnáló 5..10% jogait és vagyonát maximálják. Ezt hogy a bánatban lehetne vagy kellene fenntartani egyáltalán?
Szelektíven gyűjtök minden hulladékot és erre buzdítok mindenki mást is. Nem pazarolom a vizet és áramot. Vásárláskor max a csomagolóanyagot nézem, próbálom a műanyag csomagolást kikerülni, ha tehetem, persze az ár is diktál.
Azt viszont senki ne mondja nekem, hogy az egyes ember nem tud tenni azért, hogy lassabban pusztuljon a környezetünk. Csak az egyes ember és a döntései viszik előreébb a világot. A szelektív hulladékgyűjtés ingyen van, még ha némi időbe is telik. Igaz, hogy nem mindenkinek van rá lehetősége, de valamilyen lehetősége mindenkinek van arra, hogy egy fikarcnyival jobbá tegye a világot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!