Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írországba költöznék, pár...

Írországba költöznék, pár kérdés ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szállást nehéz találni, mert mindenhol kérnek lease-t vagy 6 hónapot, hallottam olyat is hogy van valami b&b foglamam sincs, mi az? a google bizonytalan találatokat adott, de valami szállás féle. Hogyan működik, úgy, mint egy hotel? Pl. kibérlem 1 hónapra és akkor kedvezőbb az ára mintha 1 hétre és aztán meghosszabbíthatom ha akarom? Munkához kell valamilyen kártya, az a kérdés, hogy ilyen b&b be lehet bejelentkezni a kártyáért, mert a kártyához kell valahol lakni egyébként is), tudom hogy nincs lakcímkártya. Neten tudok oldalakat, ahol lehet szállást/albérletet lease nélkül vagy akár ilyen b&b-t foglalni ha be lehet oda jelentkezni a lakcímmel hogy megkaphassam a munkavállalói kártyát? Mennyibe kerül egy szerényebb b&b? 300-400EUR/több?


Milyen nehéz munkát találni végzettség nélkül közepes nyelvtudással, pl. takarító ilyesmi 1 műszakban? Kisvárosban? Inkább kisvárosba mennék, mert ott gondolom olcsóbb a lakhatás és kevés a kezdőtőkém. Mennyire gyakori ill. lehet-e kérni 1-2 heti fizetést, vagy csak havonta van fizetés? Gondolom mind2, de melyik a jellemzőbb?


2016. aug. 12. 13:20
 1/2 anonim válasza:
Nemtudom, hogy mi az hogy b&b. En Irorszagban elek evek ota minimalberert dolgozom. Ha hazat szeretnel szerintem a Rent.ie vagy Daft.ie oldalt nezd meg. Itt alberleteket arulnak inkabb es egy kisebb varosban egy ket szobas haza kb. 700-800 euro/honap. Dublinban dragabbak a hazak. Munkat szerintem konnyen talalsz en is kb 2-3 het alatt egy takarito munkat talaltam amiert minimalbert fizetnek (kb 1400 euro) es a ferjem is dolgozik o mar nem minimalbert kap hanem kb 1800 eurot es van egy iskolas gyerekunk. 3 szobas hazat berlunk 1,100 euro/honap, nagy arkulonbseg nincs magyarorszag es irorszag kozott csak a csirke dragabb szerintem meg nehany dolog de nem sokkal. En havonta kapom a fizetest. Raadasul a munkamat en is vegzettseg nelkul es annyi nyelvtudassal kaptam hogy eltudtam mondani a nevem meg az alap szavakat es ennyi. Az emberek kedvesebbek es sokkal turelmesebbek mint otthon,amikor allasinterjura mentem akkor is nagyon turelmesen bantak velem,mindent tobbszor elmagyaraztak, megertettek velem. Szerintem kisebb varosba menj, olyanba ami kozel van egy nagyobb varoshoz mert kis varosban nem tul izgalmas az elet, nincsenek clubok meg hasonlok.
2016. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laylah ***** válasza:
Aki esetleg még olvasná: a b&b az bed&breakfast. Szálloda, nem albérlet.
2017. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!