Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jelképek? (pl. : gyűrű a...

Jelképek? (pl. : gyűrű a hüvelykujjon)

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írtam e, de mindegy is.

Arra lennék kíváncsi, milyen "jelképeik" vannak különböző nemi beállítottságú "embereknek, csoportoknak". Ez elég hülyén jött ki, nem vagyok egy nagy fogalmazó, de a legkevésbé sem bántó szándékkal írok.

Hogy fejezhetné ki az öltözködésével valaki, hogy panszexuális (vagy pánszexuálisnak írják?), homoszexuális(van külön jelképe a férfiak, illetve nők esetében?), biszexuális(ami NEM egyenlő a pan/pánszexualitással), stb, stb?



2016. aug. 10. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok róla, hogy lenne valamilyen jelképe a különböző nemi beállítottságú embereknek. Persze, vannak ilyen városi legendák, hogy pl. a jobb fülben hordott fülbevaló azt jelenti, hogy valaki meleg, de homoszexuálisként biztosíthatlak róla, hogy ez nincs így.


Sőt, meleg férfiként engem kifejezetten zavarna, ha lenne ilyesmi - kissé a náci koncentrációs táborokat idézné, ahol a melegeket rózsaszín háromszöggel jelölték meg.

2016. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, és tiszteletben is tartom a véleményed, csak a pánszexualitás sokkal kevésbé ismert fogalom, mint pl a biszexualitás, vagy aszexuális, így nem tudom, hogy tudnám ezt a nyílt titkot egy nemzetközi jelképpel a világ felé kommunikálni, anélkül, hogy kiállnék a város közepére egy megafonnal, és beleüvölteném, hogy: "Pánszex vagyok b+!!" :D Talán erős példa, de így érzek, és zavar, hogy nem tudom kifejezni magam egy (mittudomén) Piros elefántos combfixszel, vagy valamivel.
2016. aug. 10. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem a gondod: nézd, nem tudok ilyesmiről, de olvass utána, hátha...
2016. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hidd el, a gyk.hu már tényleg csak a végső elkeseredésben használatos dolog nálam. :D
2016. aug. 10. 15:29
 5/8 anonim válasza:
Szivárványos karkötő.
2016. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerintem sincs ilyen jelkép, legalábbis diszkréten tuti nincs (értsd: nem nyomtatod a pólódra feliratként.)

Esetleg talán egyes melegeket fel lehet ismerni az öltözködésük alapján, de ez sem univerzális, legfeljebb nagyon szélsőséges esetben, különösen ha a sztereotípiákra hajaz (pl.: szivárványos cuccok... stb.)


De azt, hogy valaki biszexuális, vagy pánszexuális, azt szerintem nem fogod látni egy másik ember öltözködéséből, mert ezek túl komplikáltak és viszonylag ritkák ahhoz, hogy külön stílus alakult volna ki számukra. (Pánszexualitásról szerintem 10 emberből 8 azt sem tudja, hogy egyáltalán mi az.)


Nem mellesleg nem mindenki akarja ezt kifejezni az öltözködésével és ilyen "jelképeket" viselni magán.


Persze azért próbálkozni lehet.

Legyél kreatív és egyedi! Abból baj nem lehet.

2016. aug. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok, hogy a jobb középső ujjon hordott fekete gyűrű elvileg azt jelzi, hogy az illető aszexuális. De ugye nem tudhatod, nem azt jelzi-e, hogy az illető egyszerűen csak szeret fekete gyűrűt hordani a jobb középső ujján.
2016. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Szerintem ez kissé homofób volt
2017. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!