Mit gondoltok a nők és férfiak közötti egyenlőtlenségekről?
Csökkennek, és ez számomra már riasztó méreteket öltött. Pl. a húgom odáig van valami énekes srácért, akit esküszöm, lánynak néztem.
Szerintem felesleges a teljes egyenjogúságot erőltetni, mert fizikailag lehetetlen. Pl. én nőként egyáltalán nem akarnék és nem is bírnék egy bányában dolgozni.
Mindkét nemnek vannak előnyei és hátrányai, inkább egy olyan szimbiózist kellene kialakítani, ahol az előnyök dominálnak. Sok esetben ez a "hagyományos" szereposztás. Én is be tudom csavarni a villanykörtét, csak létra kell hozzá, a párom meg a hokedliről eléri -> csinálja ő. Ő is tud levest főzni, de mivel fűszeresebben szereti, mindig túlfűszerezi, én már nem bírom megenni -> csináljam én. Persze ezek ma már nem kőbe vésett dolgok, valami olyasmi lehet az ideális, hogy mindenki azt végzi, amihez jobban ért. Ebben az is benne van, hogy udvaroljon ő nekem, én meg szemérmesen süssem le a szemem :D
Milyen egyenlőtlenségekre gondolsz? Miken kellene változtatni?
Mondjuk engem már ért hátrányos megkülönböztetés a nemem miatt:
Rengeteg helyre ahova tudnék menni nyárra dolgozni(hotelek, vendéglátó egységek)nem mehetek mert nem vagyok 20 éves csajszi, az összes nyári idénymunka ami nem gyári meló az lányoknak van fenntartva.
Szóval azt magyarázd meg nekem hogy a könnyű fizikai munkánál előnyt élveznek a nők, nem is kicsit, az esélyegyenlőségnél mégsincs ez a téma sose felhozva.
Ez szerinted igazságos?
Ez igenis diszkrimináció.
A munkahelyeken sok esetben a férfiak vannak előnyben.Ezen nem nagyon lehet változtatni.A családban viszont fordítva van.A nők egyrésze,ha szül,akkor csak a gyerek az élete egyetlen értelme,a férj csak arra jó,hogy a pénzt vigye haza.Ha a férj besokall,akkor a nő válik.Ebben az esetben mindig a nőnek ítélik a gyereket,az apa pedig fizethet.A válások legalább 90 %-ban ez igaz.Ezen lehetne változtatni.Nem csupán egyetlen bírónak kellene tárgyalni az ügyet.Itt is kellene két idősebb,tapasztalt ülnök,aki segíti véleményével a bírót.A Pszichológiai vizsgálatnak sem kellene formálisnak lenni.Pl.,ha egy 14 éves gyerek azt állítja,hogy őt nem befolyásolta senki,akkor ezt nem szabadna egyből elhinni,mert ez biztosan nem igaz.A gyámügy is végezhetne alapos környezettanulmányt,nemcsak formálisan.Azt is figyelembe kellene venni,ha az anyának szeretője van.A törvény szerint a szülőnek kötelessége erkölcsileg is nevelni a gyereket.Ez pedig a példamutatásra is vonatkozna.
Ma csak akkor nem ítélik az anyának a gyereket,ha súlyos alkoholista vagy drogozik.Lehet akármilyen felelőtlen,nevelheti az apa ellen a gyereket, a javára ítélnek.Sok esetben az apa lenne alkalmasabb a nevelésre.Az sem igaz,hogy csak nő tud gyereket nevelni.Városunkban 3 család is van,ahol az anya meghalt,és az apa példásan tudja nevelni a gyerekét.
Ez a tapasztalatom az általam ismert elváltak körében.
A munkahelyeken sok esetben a férfiak vannak előnyben
Éppen az ellenkezőjét tapasztalom. de mondjál már nekem példát a valóságból, ne pedig általános bullshitet, ami a Nőklapja/velvet/Cosmopolitan szintű helyekről
Amióta a HR-esek túlynomó része nő, a nőket jobban bírálják el az állásinterjúkon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!