Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek is feltűnt, hogy...

Nektek is feltűnt, hogy mennyire Budapest/Bécs központú az egész ország?

Figyelt kérdés
Míg hétköznapi dolgokról van szó elvagy a kis koszos faluban, városban. Amint valami komolyabb dolgot kell intézni lehet Pestre, vagy Bécsbe rohangálni. Ha akar az ember ha nem.
2016. jún. 21. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Bécs?

Hol élsz, az Osztrák-Magyar Monarchiában?

2016. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

1:

Pedig találó. Ugyanis az ország kb. 1/10-ed része valóban Bécs központú, mert oda járnak dolgozni a határszélről. Aztán van Budapest, az agglomerációja, és az ország többi része pedig gazdaságilag halott...

2016. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Hát 100 évvel ezelőtt valóban így volt, de 2016-ban szerintem egyáltalán nem szükséges Bécsig menni, ha elintéznivalód van.
2016. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem tűnt fel, mert ebbe születtem bele 58 évvel ez előtt. Mondhatnám természetes. Bécset én sem értem.

És azt sem osztom, hogy ide kell rohangálni mindenért. A legtöbb vidéki város élhetőbb, mint Budapest.

2016. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es, ügyintézés, meg odajárni dolgozni nem ugyanaz...
2016. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4


"A legtöbb vidéki város élhetőbb, mint Budapest."


Amúgy igen, de munkát Pesten kívül nem találsz. Nekünk vidékieknek három alternatívánk van: 1) Budapest, 2) külföld, 3) csakazértissz@runkazegészre

2016. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos, én írtam a vidék élhetőbbet.


Senkit nem vígasztal, tudom, de ott tartunk a nagy reformációban, hogy már Pesten sem könnyű munkát találni.

40 éves szakmai gyakorlattal másfél évig voltam munka nélkül. Most olyan helyen vagyok, s olyan munkát vagyok kénytelen végezni, amihez nincs igazán közöm.

2016. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3 Létezik az országnak nyugati határa is. Az itt élő emberek szép szeri-számban mennek el Bécsbe dolgozni, vagy egyátalán lakni.

Kérdező: Hogy a kérdésedre válaszoljak, igen. Nekem is feltűnt, hogy majdnem minden programot, vagy fejlesztést Budapestre központosìtanak. Az úthálózat is azt mutatja, mennyire elkerülhetetlen központja ez az országnak. Félreértés ne essék, imádom Budapestet, de nagyon nehéz mindent ott helyben elintézni. Ha jön valami nevesebb banda koncertet adni, az biztos, hogy nem Pécset, Dunaújvárost, vagy Szombathelyet tűzik ki célul.

2016. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!