Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kérdéseim lennének egy vámpírh...

Kérdéseim lennének egy vámpírhoz. Hol találok egyet, aki beszédes kedvében van és válaszol?

Figyelt kérdés
Iskolai tanulmányhoz kellene segítség ebben a témában. Egyik tanárom beszélt arról, hogy sikerült egy boszorkánnyal találkoznia és beszélgetnie vele. Ezen alapon úgy gondoltam, én is keresnék egy interjúalanyt a dolgozatomhoz. Ha boszorkányt találtak, talán nekem is sikerülni fog riportot készíteni egy vámpírral. Egy ,,élő,, interjúalanyra lenne szükségem. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. (A TRÁGÁR, ORVOSI KEZELÉST JAVASLÓ HOZZÁSZÓLÁSOK NEM ÉRDEKELNEK!!!!!)
2010. ápr. 12. 10:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
vámpír kultúra nem létezik, és vámpírok sem....csak vámpír kultusz létezik, amit az emberek találtak ki és építettek fel, éppen úgy, mint mondjuk a pokemonokat vagy a Heroes sorozat hőseit...érted? attól, h mindenki ismeri őket meg tudnak róluk, még nem léteznek, csak egy kitalált világ kitalált főszereplői... egyébként magáról a vámpír kultuszról annyi anyagot találsz a neten, hogy értelmetlen lenne elkezdenem most itt felsorolni neked, mit keress...google, aztán szemezgess... egyébként állítólag Drakula gróf története tette kultusszá a vámpírokat, kezd azzal...
2010. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg...

2010. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A vérszívók történetei csak legendák, aminek volt valóságalapja, amit elferdített az egyszerű népi babona. Van (volt) egy vérbetegség, ami sápadtságot, karikás szemeket okozott, fényiszonyt és vitaminhiány miatt nagyra nőtt szemfogakat. Úgy próbálták gyógyítani a középkorban, hogy vért itattak a betegekkel. Ebből alakult ki ez a dolog, mert félelmet és gyanakvást keltett az emberekben ez a jelenség. Igazi vámpírok nem léteznek. De a neten rengeteg forrás van, csak be kell pötyögni, hogy "vámpír".
2010. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

nemtudom segithetek-e, régebb tettem fel egy kérdést egy ilyen állapotról, ám tudtommal nem vagyok vámpir, sem twilight mániás..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

2010. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
előző vagyok. remélem tudsz valami információt ebből kiszedni.
2010. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
aztaaaaa, elolvastam a linkelt kérdést.... aztaaaa......Mellesleg ami még eszembe jutott, így komoly felnőtt fejjel, hogyha igazak a vámpírlegendák, akkor élő vámpírral nem is tudsz riportot készíteni, mert már meghalt, vagyis "élőhalott"....a másik meg akkor éjjel kellene itt kérdezősködni, mert ilyenkor alszanak.... xD
2010. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

a belinkelt kérdést köszönöm, segített, egyébként ahhoz írnám, a gonosz energia részhez: vannak spirituálisan érzékeny emberek és lehet, hogy valami gonosz energia (lélek) esetleg benned talált ,,menedéket,,...

amúgy köszönöm a válaszokat

2010. ápr. 12. 12:45
 18/24 A kérdező kommentje:
én is gondolkodtam, hogy este kéne kérdezősködnöm, de aztán rájöttem, hogy ha most leírom, akkor este is ugyanúgy olvasható lesz a kérdés XD, csak addig esetleg összegyűlik valami infó nekem és abból ki tudok már indulni...
2010. ápr. 12. 12:50
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Boszorkányok márpedig vannak, és itt nem csak a wiccákra gondolok, hanem a gyógyfüves- és bábaasszonyokra is.


És most pár szó a vámpírokról. A Balkán államokban a néphagyomány számon tart olyan ördögi lényeket, amik az az emberek emberek életenergiájával vagy vérével táplálkoznak. a felvidéki hagyomány meg számontart egy állatot, ami hordja a gazdagságot (lidérccsirke), de cserébe szívja a gazdája vérét éjjelente.

Vannak úgynevezett energiavámpírok az emberek között is, talán neked is vannak ilyen ismerőseid. Ők az örök pesszimisták, mindig rosszkedvűek, és a társaságukban más is az lesz.

Az első ember, akit kapcsolatba hoztak ezekkel a vérszívó ördögi lényekkel, Vlad Tepes (Vlad Dracul) volt.

Dél-Amerikában meg élnek a vérszívó denevérek, bár azokat nem lehet meginterjúvolni, mert hát mégiscsak nem tud az ember denevérül.

Tehát ha embert keresel, akkor örök rosszkedvű, pesszimistákat ajánlom.

2010. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
oh ezt köszönöm! Végre valami földrajzi adat is. A tanárom, aki a boszorkányokról beszélt, mondta, hogy volt a suliban egy lány, akit energiavámpírként tartottak számon, és a lány is tudta magáról. De sajna már végzett...
2010. ápr. 12. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!