Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerettessük meg egy 9...

Hogyan szerettessük meg egy 9 éves gyerekkel az olvasást?

Figyelt kérdés

Unokahúgom 9 éves és nem szeret olvasni. Pedig kisebb korában rengeteget olvastunk neki, még most is szoktunk, de az iskolában sem szeret olvasni, amit feladnak, hogy gyakorolja, csak annyiszor hajlandó elolvasni, ahányszor a tanító néni mondja (pl.: 2-szer, de neki ennyi nem elég, mégsem olvassa el többször, mert a tanító néni azt mondta.)


Vettem neki egy ifjúsági regényt (Két Lotti), amit már látott filmen is és tetszett neki akkor, de mégis olyan lassan halad vele. Mit lehetne tenni, hogy ráérezzen az olvasás ízére, örömére? Sosem fog szeretni olvasni?


2010. ápr. 10. 22:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

"Az a baj, hogy a HSM és Hannah Montana érdekli, de nem akarom, hogy ilyeneket olvasson."


Itt a probléma gyökere! Talán abba kéne kapaszkodni, hogy mi érdekli, és hagyni neki olvasni, mert az albínó kiselefánt meséje - ha nem érdekli - nem fogja lekötni. Ha egyszer azt szeretnéd, hogy _szeressen olvasni_, akkor engedd neki, hadd olvasson, ami neki tetszik.


Általános iskolában én soha nem olvastam el a kötelező olvasmányokat, mert utáltam a szépirodalmat, és ma sem bírnám végigolvasni a Kőszívű ember, vagy az Egri csillagokat, mert megölne az unalom. Viszont olvasok ezenkívül eleget, sokkal többet, mint egy átlagos ember. De ehhez először szeretni kell olvasni. Ahhoz meg az kell, hogy azt olvashassa, ami neki tetszik.


Fingom sincs, mik azok, amiket említettél, nem is érdekel, ha őt azonban igen, akkor hagyjad neki. Oszt a probléma meg van oldva.

2010. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
17%
"..mire érettségire mentem, több, mint 100 regényen voltam túl..." – Na, te is jól megerőltetted magad! :DDD
2010. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
23:28 - Mellette tanulni is kellett, kitűnőre érettségiztem, és nyelvvizsgám lett, annak meg tanulás volt az ára... :-) De összeírtam egy füzetbe, amiket elolvastam, és köztük elég vastag könyvek is vannak (Verne Rejtelmes szigete 2 kötetes apró betűkkel, vagy a Quo Vadis se egy vékony példány), plusz az összes kötelező, és nem rövidített példányban.
2010. ápr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, én a Harry Pottert angolul olvastam! Az segített a nyelvvizsgában a legtöbbet.
2010. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek veled, ne olvasson a gyerek butaságokat. Nekem sem engedték meg, hogy ilyen szennyekkel töltsem meg az elmémet... Én mikor 8 éves voltam, a könyvtárból kivettem 1 hét alatt az összes mesekönyvet, mindet elolvastam, és volt, amit meg is tanultam, és a szüleimmel is megtaníttattam. :D

hmm.. Nagyjából nem sokkal előtte kezdtem el olvasni a Bibliát, azóta is nagyon szeretem olvasni, és jó hatással van rám. Sok bibliai történetet is olvastam, amiket gyerekeknek írtak, én így szerettem meg az olvasást. Csodakönyv még egy gyereknek is :)

2010. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

ma 23:34


MINDENKI leszarja, hogy mennyit olvastál, mihez, mikor, leírtad-e azokat, vagy nem.


Teljesen felesleges leírnod!

2010. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ott van az eb elhantolva, hogy a gyerek nem azt olvassa, ami neki tetszik.Egyenlőre az a cél, hogy szeressen olvasni, ha sokat olvas, később megtanul szelektálni.

10 éves koromban az iskolában a pad alatt ponyvát olvastam.

(Apám hatalmasat nevetett az elenőrzői beíráson.)

Akkor a vacak cowboy-bandita könyvecskék érdekeltek, aztán leszoktam róla. Az olvasásra pedig végképp rászoktam.

2010. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
23:52 - De ahogy látom, te még most is képtelen vagy olvasni, mert azt se voltál képes értelmezni, hogy kire reagáltam, bogaram!
2010. ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kezdésnek képregény, majd fokozatosan legyen nagyobb terjedelmű.
2010. ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
anyámmal úgy csinaltuk a HP-vel, hogy annyit olvasott fel nekem amennyit én haladtam magamnak, ezek ilyen 20-30 oldalak voltak, egyszer aztán egy hétvégén dobbantottam 180 oldalt, utána ment magától. jelenleg 18 vagyok és imádok olvasni :P
2010. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!