A "nagymagyarok" mit gondolnak az 1868-as nemzetiségi törvényekről?
Elméletileg az I. világháborút lezáró béke, egyenesen visszavezethetőek rá. Akkor miért gondolják a nagymagyarok, hogy egyben lehetett volna tartani ezt azt az országot?
Pl. A székelyek 100 (talán több) kilóméterre éltek/élnek a következő magyar tömbtől. Ott volt közben egy rakat román. Ők ugyanúgy elvoltak akkor nyomva, mint a magyar kissebbségek ma Romániában.
Emellett nem ez az egyetlen buktatója a "sírunk trianon miatt"-felfogásnak.
A székelyek magyar eredete már rég megbukott.
Max. csak (türk) rokon lehet a két csoport.
Egyébként meg Romániának annyi joga van létezni ,mint Magyarországnak ,vagy akkár Kambodzsának,Olaszországnak,Thaiföldnek,Üzbegisztának,Ugandának...stb
Nincs olyan ,hogy egy népnek több joga van xy helyen élni ,MERT...
Ha így nézzük akkor a magyaroknak "joguk van" államot alapítani az Urál-hegységbe ,románoknak valahol Olaszországban ,a kabaroknak pedig itt "Nagy-Magyarország" helyén...
Ezzel csak egy primítív hasonlatot akartam bemutatni ,hogy szinte semmi értelme.
Hülye/tév nézeteket nem akarok népszerűsiteni...
Üdv!
Az előző válaszoló első mondata baromság.
Él még a nézet a kabar eredetről. De a székelység eredetét homály fedi (egyik sem bizonyítható).
Első butaságot írsz, csak nálad és pár libsi felfogásúnál bukott meg a székelyek rokonsága. És semmi közünk rokonságban a törökökhöz. A székelyek az igazi ősmagyarok, akik kb 10.000 éve élnek ahol most.
Arra büszke minden igaz magyar, hogy Trianonig egész Kárpát-medencét birtokoltuk, a különféle nemzetségekkel együtt éltünk, művelődtünk,sokasodtunk, háborúztunk, éltünk.
De mivel a történelemben minden változik, így mint manapság, népcsoportok autonómiát,külön államot alakítottak, így a Nagy-Magyarországon belül is igény mutatkozott erre, főleg a nacionalizmus, mint ideológia (ami azóta fordított, uniózás a divat), ezeket a kisebbségi nemzetiségeket a kiválás ösztönözte. És valóban ez egy indító mozzanata lehetett Trianonnak.
De ez nem szégyen, inkább büszkeség, hogy majd 1000 évig, sok nemzetiségi kisebbség élt a magyar birodalmon belül.
A székelyek rokonságával kapcsolatban ajánlanám Kristó Gyula könyveit (Magyarország története a címe, azt hiszem), de nem ez a lényeg.
Az együtt élés és az elnyomás közt azért van egy kis különbség szerintem. Ebből látszik, hogy nem olvastad az általam említett törvényeket.
Alapvetően butaságnak gondolom ezt az egész Kárpát-medencés dolgot. Ott volt egy rakat nép. Lehet, hogy nem volt országuk, de attól nem a "miénk" volt az egész Kárpát-medence.
Én pedig Badiny Jós Ferenc könyveit ajánlom, vagy Borbola János könyveit, az ősmagyar nyelvről, vagy Michelengello Naddeo előadását.
Rossz a megközelítésed arról,hogy a nemzetiségek miként éltek a magyar birodalom és a királyságok alatt.
A legnagyobb részt szimbiózisban éltünk egymásra utalva, csak az idők változtak, meg a nacionalizmus is megszületett és külső hatalmi erők sem akarták egyben látni Magyarországot.
Ha elnyomásról beszélsz, akkor nem érted mi egy birodalom, fennhatóság lényege.
"Alapvetően butaságnak gondolom ezt az egész Kárpát-medencés dolgot. Ott volt egy rakat nép. Lehet, hogy nem volt országuk, de attól nem a "miénk" volt az egész Kárpát-medence"
Akkor ezzel a logikával írhatnál Obamának vagy Merkelnek, hogy figyeljetek, főleg Obama. Elég gáz, hogy Egy birodalmat képeztek Usa néven, amikor 2 tucat nemzetiségi él ott, tessék szépen homogén államonként szétdarabolni, had legyen a nemzetiségieknek külön államuk. És a németeknél is csináljanak a törökök, arabok, kínaiak, magyarok külön államot maguknak!
Ez minden rendben van. Elfogadom az állításokat, de egyik sincs alátámasztva.
Azért ne hasonlítsuk össze az USA-t a 19. századi Magyarországgal.
Fáj bevallani, hogy a nagy Magyarország életképtelen volt már a végén politikailag?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!