Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai világban lehet még élni...

A mai világban lehet még élni az amerikai 80-as éveket?

Figyelt kérdés

Miami Vice, Magnum, MacGyver stb. Nagyon tetszenek ezek a dolgok. Sőt még régebbről is Bud Spencerék. Nem nagyon vagyok megelégedve a mai kor divatjával, tömegcikkek mindenhol. Én ebben lelem 20 évesen a boldogságom, hogy a régebbi időkbe képzelem magam. Öltözködés és minden más egyéb területen is.


De vajon a mai világban lehet követni ezt anélkül, hogy megszóljanak, vagy elítéljenek?


Az öltözködést nem írom le, gondolom tudjátok, hogy milyen volt akkor.


Szeretek mindent ami ahhoz köt. Régi konditermek amilyenben még Arnoldék edzettek, a régebbi kocsikat, azt a bizonyos tipikus egyetemi életet ami akkor volt Amerikában. Ma meg már csak mindenfele...



2016. márc. 15. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom minden kornak megvoltak/vannak az előnyei és hátrányai. Nekem is jobban tetszenek azok a korok amikor még minden kicsit lassabb, természetesebb volt. Én is csak 22 vagyok, ráadásul lány is, mégis azt mondom inkább élnék a 80-as, 90-es években most. :)

Mostanság divat a retro, úgy gondolom hogy ízlésesen összeválogatott ruhákkal simán lehet hordani a 80-as évek divatos szettjeit. Férfiként meg pláne. Edzőtermek/ szórakozóhelyek is vannak olyanok, amik direkt ilyen retro stílusúak. Megszólni bármiért megszólhatnak. Látod, mekkora nagy divat most az ecset haj meg a szőrmés keki kabát is, mégis sokan leszólják a fiatalokat. Mindig lesz, ami másnak nem tetszik, de legfontosabb, hogy magadnak megfelelj. Ha Neked ez a stílus tetszik, akkor csak bátran. ;)

2016. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyebár ott kezdődik, hogy ezt a neten kérdezed meg, ami nem volt a 80-as években nem hogy elkérhető, de még csak ismert sem egy átlagember részére.

Tehát Te nem azt a kort, hanem annak illúzióját akarod élni.

Vehetsz retró cuccokat, berendezheted úgy a lakásod, lehet retró autód - de ez csak a te külsőséged lesz, ettől még a világ túlhaladt azon a koron. ( Mondjuk nem hinném, hogy nagyon élveznéd, ha negyed órát kellene gyalogolnod egy működő telefonfülkéig, ahelyett hogy a zsebedből előveszed a mobilt.)

Nem tudod újraélni, mert a környezet megváltozott. Felmehetsz (elvben) fürdőruhában a Mont Everestre - attól még nem lesz karibi érzésed.

Amiket most bálványozol, azok az akkori kor ugyanolyan tömegtermékei voltak, mint azok, amiket a mai korban lenézel.


Bármilyen életet élsz, mindig lesz valaki, aki megszól valamiért. Ne az alapján éld az életed, hogy ki mit szól hozzá!


Ráadásul Bud Spencernek mi köze a '80-as évek Amerikájához?

2016. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl szeretek 80-as évekbeli filmeket nézni, mert én is szeretem a kor hangulatát (pl Scarface)
2016. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Az eddigi válaszok jól összefoglalták a lényeget.

Annyit tennék hozzá, hogy az egészet az internet és a közösségi média cseszte szét. Nem is olyan régen, amikor tini voltam, még utána kellett járni a dolgoknak, például ha zenét vagy filmet akartál szerezni magadnak, vagy közösségi térbe kerülni emberekkel.... Most meg minden rendelkezésedre áll, a zenétől a barátokig egyetlen kütyüben. Többé már nem kell megdolgozni az élmények nagy részéért. Egyre magasabbra kerül az ingerküszöb. Elfásulunk.

Az egyéni partizánakcióiddal nem fogod visszahozni a 80-as éveket, mert mint már elhangzott, a világ meghaladta azt a technikai állapotot és ebből adódóan az igények is megváltoztak. Szomorú, de ez van.

2016. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Neked attól függ a boldogságod, hogy milyen ruhákat hordasz, milyen ruhákat hordanak mások körülötted, és mit szólnak mások a te ruháidhoz? Meg még ugyanez filmekkel és autókkal? Hát nem irigyellek...
2016. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4/5 Időpont ma 18:36

"Annyit tennék hozzá, hogy az egészet az internet és a közösségi média cseszte szét."


Ez igaz.

Olvastam egy szociológus tanulmányát,amelyben a F.B. hatásait elemezte/ vizsgálta.

Arra a következtetésre jutott, hogy ma már nem az élmény a lényeg, hanem annak megosztása. Vagyis pld. ha valaki elmegy egy remek étterembe és ott elfogyaszt egy csodás vacsorát, akkor nem is magát a gasztronómiai élményt évezi, hanem azt, ahogy az ott készített képeket/ beszámolót megoszthatja az oldalán.

2016. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:(((
2016. márc. 15. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó válaszoló írt, sajnos annyira igaz. Ezt én magam is tapasztaltam már. Pl. a párom aki egyébként amikor csak tud, próbál a kedvemben járni és meglepni apróságokkal vagy épp elvinni étterembe, vele is előfordult már hogy azt éreztem fontosabb az, hogy megmutassa hogy "MI ITT VAGYUNK NÉZZÉTEK!", mint az hogy ott abban a pillanatban élvezze az ottlétet és az egészet. Persze ez ennél azért bonyolultabb, csak néha az a helyzet, hogy belefeledkezünk az ilyenekbe. Rengeteget változnának az emberek, ha csak egy hónapra is kizárnák a közösségi oldalakat. Viszont a mai világban az ember már a munkájához is használja őket... így igazából ez nem is lehetséges, mert ugyanúgy az életünk része lett, mint korábban a mobil.

Az eredeti témához visszatérve, én úgy gondolom, hogy ha Neked ez az, ami örömet okoz, akkor sincs baj. Nem kell azért a modern világot kizárni, mert egy régebbi tetszik. A művészek visszanyúlnak a régebbi stílusokhoz és módszerekhez, a harcművészek a régi korokhoz nyúlnak vissza, a lovasok, a földművesek... lehetne még sokáig sorolni. Nem zárja ki a kettő egymást. Attól, hogy a mostani világban már fejlett technika van, még nem muszáj minden pillanatban élned is ezekkel. Ha Te ebben érzed jól magad, akkor teremtsd meg magadnak. Szabadidődben jár olyan helyekre, amik ezzel kapcsolatosak, találj olyan ismerősöket akiket szintén ez érdekel.Kicsit tudod olyasmi ez, mint egy cosplay mondjuk. Ők sem tudnak abban az adott világban élni, amiért rajonganak (például vegyünk egy Gyűrűk Ura cosplayert) de mégis találnak rá módot, hogy kifejezzék rajongásukat. :)

2016. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, legalábbis Amerikában. A cantbuyme80s tiktokker ezt elég jól csinálja.
2023. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!