Mikor lesz már végre olyan a világ, hogy egy átlagember is normális, boldog életet tudjon élni?
A boldog életnek a feltételei szerintem kb. ennyi:
-Olyan munkát tudj végezni, amit szeretsz,
-Ne legyél hozzáláncolva egy fajta munkához/munkahelyhez, hanem könnyen válthass, amikor csak akarsz, így többféle, és kreatív munkát tudj végezni,
-kielégítő jövedelem,
-Szabadon tanulhass új szakmát, vagy amit akarsz, bármikor amikor szeretnél, pusztán tudásvágyból és ne csak akkor, amikor már nem tudnál megélni az eddigi tevékenységedből, s így muszáj váltani.
-Minél több szabadidő, hogy ne csak munkaerőgép funkciód legyen,
-Lehetőség egy normális, (szeretetteljes) közösségben élni, akikkel öröm együtt lenni, dolgozni, szórakozni.
-Szabad gyakorlati lehetőség a tudományok, kultúra stb. mély megismerésére, és művelésére
A YouTube-on van egy csomó film az úgynevezett feltétel nélküli alapjövedelemről. Egyes közgazdászok ebben látják a megoldást, ami megvalósíthatná azt amiket felsoroltál.
Ezen kívül meg a minél jobban önellátó közösségekben látom a megoldást. Beleértve azt is hogy lehetőleg nulla Ft/hó a rezsi és mégis meg van oldva minden komfort. A hazai ököfalvak is erre próbálnak törekedni. Ilyen életmódban nőttem fel és azt tapasztaltam hogy megvalósította mindazt amiket felsoroltál. Mert nem volt csekkfizetési kényszer, nem volt mókuskerék vagyis másoknak végzett értlemetlen munka. De megismertem jól a városi mókuskerék életmódot is, és az a véleményem hogy szó szerint megöli a lelket. Modern rabszolga vagy biorobot életmódnak is lehet nevezni. És az ilyen életmód az általad felsoroltakból szerintem egyet sem valósíthat meg.
A kérdésed alapján én nem vagyok átlagember, mert ezek nagy részét el tudom érni.
Most már cdak meg kellene határoznod, hogy akkor ki az átlagember. Illetve indokolnod kellene, miért is ezek a boldogság feltételei, mert gyanítom, hogy sok olyan ember sem értene velük egyet, akik magukat boldognak tartják.
Vannak olyan munkák, amiket csak akkor lehet végezni, ha az illető tanulta. (mert halálhoz is vezethet a tanulatlanság).
A másik, hogy sok munkahely úgy alakul, hogy kereslet van rá (a munkáltató szemszögéből). Ezért a munkahely az igényeinek megfelelő munkaajánlatot fogja kínálni a potenciális munkaerőnek.
A világ egyáltalán nem egy kellemes hely. Dolgozni kell azért, hogy a szükségleteinket ki tudjuk elégetni.
Vagy adsz valakinek valamit, hogy cserébe olyat kapj, ami neked kell, vagy pedig megcsinálod magadnak. Így működik ez...
Amin javítani lehetne, hogy biztosítani "utolsó esély/átképző" tanfolyamokat.
Illetve tényleg több szabadidőt adni az embereknek.
(bár a legtöbb program végzésénél is valaki dolgozik).
Le kellene lassítani és legalább tisztességes bért fizetni annak, aki valóban dolgozik.
4.-nek. Rendben, de akkor utána te is írd meg, hogy melyik feltétellel nerm értesz egyet, mit tennél még hozzá, és mért. csak felületesen írtam le a boldogság feltételeit, kihegyezve a munka/megélhetés területére, mint a legjobban korlátozó rész.
Átlagember: átlagos képességekkel, motivációval, társadalmi megbecsüléssel, stb. rendelkező ember. De minden olyan embert is érthetsz rajta, akinek nincsen olyan súlyos betegsége, fogyatékossága, ami jelentősen korlátozza a képességeit és lehetőségeit. a felső pár %-ról most nem szólok, akiknek(szerintük) majdnem tökéletes az élete.
Amire az ember általában vágyik, hogy lehetőleg minél szabadabb legyen, ne legyenek anyagi gondjai, azzal foglalkozhasson, amivel szeret, élményekben/kalandban gazdag lehessen az élete, valamint hogy az élet minden területén fejlődhessen, új ismereteket szerezhessen, új dolgokat ismerhessen meg... + kell még a minél jobb társasági, szociális élet: barátok, párkapcsolat, egyéb emberi kapcsolatok, s ezeknek minél szeretetteljesebb, harmónikusabb megléte, mivel társas lények vagyunk.
A mindenkori hatalomnak kb. ezeknek a feltételeit kellene biztosítania, kb. csak ennyi lenne a feladata, és nem más.
Amit pedig az embernek kell megtenni, az hogy a normális életkörülményeinek megteremtése és fenntartása céljából létrehozott (gazdasági társadalmi) rendszert fenn kell tartania. ezért célszerű a munkát összekapcsolni a személyes vágyakkal, célokkal, szórakozással, stb. + azon dolgozni, hogy a rendszer fenntartására minél kevesebb humán erőforrásra legyen feltétlenül szükség.
3.-nak. Egyetértek mindenben, amit írtál. Az alapjövedelem szerintem is jó megoldás lenne egy normális élet alapjainak megteremtéséhez, sőt, nem ismerek mást, ami ebben a tekintetben helyettesíthetné ma az alapjövedelmet. Szóval mindenképpen be kellene vezetni. De nem csak a normális, szabadabb élet miatt kellene bevezetni, hanem minden bizonnyal a túlnépesedés/ európai ember kevés gyerek vállalására is jó hatással lenne.
Gondoljunk csak arra, hogy az az afrikai család, akinek már 8 gyereke van, de még az éhenhalásra sincs pénzük, nem azért csinálnak 9. gyereket is, mert annyira el tudnák tartani. A túlszaporodásuk mögött minden bizonnyal pszihológiai ok áll, így biztosítják tudatalatt a túlélésüket a lehetetlen körülmények közt. mint Pl. a nyulak, mivel sok természetes ellenségük van sokakból kaja lesz, ezért a sok utód az egyetlen esély a fennmaradásra - csak náluk ez már evolúciós szinten van!
Ezzel szemben a fehér európai emberre pont ellentétesen hat a szegénység és létbizonytalanság. Ő az, aki az egész jelenlegi civilizációt létrehozta, így valószínű tudatalatt természetes életkörülménynek tekinti a jelenlegi iparirabszolga társadalmat, amihez alkalmazkodni kell. ha kevés a jövedelem (szűk számukra a természet erőforrása) akkor alig szaporodnak, így alkalmazkodnak a helyzethez. De ez nyilvánvalóan látszik is a mindennapi életben.
Ezért alapjövedelmet kell bevezetni, hogy az európainak legyen elég létbiztonsága és jövedelme a gyerekvállaláshoz, a pl. afrikainak meg ne kelljen túlszaporodnia a fennmaradáshoz. Ezért igazából a nagy nemzeti beállítottságú rétegnek kellene leginkább követelni az alapjövedelem bevezetését, ezzel szemben ők ítélik el legjobban. De ugyanígy a humanistának is támogatni kellene, nyílvánvaló okok miatt.
Az alapjövedelem arra ösztönöz, hogy ne dolgozzál. A társadalom nem működik elzárkózott emberekkel és magányos farkasokkal. Segélyből meg így is van néhány. Vannak munkák, amiket el kell végezni!
Az olajért meg benzinért megint csak dolgozni kell. Az állam pénze pedig szintén a mi pénzünk. Csak ha az állam bukik kevésbé érdekli az embereket.
Az önfenntartás jó dolog, de az munka!
"Mikor lesz már végre olyan a világ, hogy egy átlagember is normális, boldog életet tudjon élni?"
A "normális" meg a "boldog" szerintem nem ugyanaz. Jelenleg Mo.-n normális életet élsz, ha van interneted, tudsz írni és nyitva áll előtted a továbbtanulás. A boldogság már egészen más, az tőled függ.
"A boldog életnek a feltételei szerintem kb. ennyi:
-Olyan munkát tudj végezni, amit szeretsz, "
Ehhez tudatosság kell. Találd ki minél hamarabb, hogy mi érdekel a legjobban, és tegyél meg mindent annak az eléréséért!
"-Ne legyél hozzáláncolva egy fajta munkához/munkahelyhez, hanem könnyen válthass, amikor csak akarsz, így többféle, és kreatív munkát tudj végezni, "
Ehhez az kell, hogy széles körű legyen a szaktudásod, beszélj nyelveket, jártas légy több dologban, el tudd adni magad. Ezeket ki lehet fejleszteni.
"-kielégítő jövedelem,"
Ez már nem olyan egyszerű, nem feltétlenül a legkellemesebb/érdekesebb munka hozza a sok pénzt. Egyszerűen meg kell nézni, mire van igény, és közelíteni kell hozzá. Én pl. nagyon örülnék, ha számteches beállítottságú lennék, mert akkor mehetnék informatikusnak, csak hát nem érdekel.
"-Szabadon tanulhass új szakmát, vagy amit akarsz, bármikor amikor szeretnél, pusztán tudásvágyból és ne csak akkor, amikor már nem tudnál megélni az eddigi tevékenységedből, s így muszáj váltani."
Mehetsz a felsőoktatásba? Igen. Felnőttként otthagyhatod a munkádat? Igen. Hol itt a gond?
"-Minél több szabadidő, hogy ne csak munkaerőgép funkciód legyen,"
Ez megint olyan, amit tudatosan el kell tervezni előre. Ha ilyen törekvéseid vannak, akkor ebből kell kiindulni, és meg kell találni, mi az a munka, ami kötetlen és anyagilag függetlenné tesz. Ez nem biztos, hogy ugyanaz lesz, mint amit élvezel.
"-Lehetőség egy normális, (szeretetteljes) közösségben élni, akikkel öröm együtt lenni, dolgozni, szórakozni. "
Ez csak rajtad múlik.
"-Szabad gyakorlati lehetőség a tudományok, kultúra stb. mély megismerésére, és művelésére"
Ehhez szabadidő kell, és pénz. Erről már írtam.
Még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem te nem érzed át, milyen jó világban élsz. 100-150 éve nagy eséllyel meghaltál volna 5 éves korod előtt, 50 év alatt volt az átlagéletkor, és nagy eséllyel paraszt lennél, ha ebbe az országba születtél volna. Ma a világ országainak nagy része szegény ország, sokkal rosszabb életkörülményekkel, mint ami itt van. Azt kéne megérteni, hogy a világ nagyrésze az nem a svájci felső-középosztály életszínvonalán él. Ha meg akarod tudni, milyen máshol, menj 300 km-t keletre, Ukrajnába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!