Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen "tájszólás" van felétek?

Milyen "tájszólás" van felétek?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriában van-e...

Emígy nálunk olyasmi van, hogy e-betűvel beszélünk, de pl nem azt mondjuk, hogy: azt mondja, játszol velem?, felvette, voltam, stb... hanem: aszongya, jáccó velem?, fővette, vótam.

De az öregebbek pl arra, hogy: tegnap, ma. Hanem: tennap, mámma. =D


Nálatok milyen "tájszólás" van? Szeretitek? Írjatok példákat is, úgy mint én!! :)


2010. márc. 25. 19:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kecskeméten és környékén ne lenne? Dehogy nem. Elég erősen ő-ző. A dolgok itt nem tele vannak, hanem teli, nem is beszélve a díbolásról :)
2010. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"te mondtad az anyámra ,hogy lovasszobor?" ---leestem a székről XDXD


Én budapesti vagyok, nadeittaztán...megtalálható minden!

Többségben azok, akik szeretnek "EKTIVITIZNI" azaz beszélni nem, de mutogatni és habogni-hábogni azt tudnak!!!

Nem tájszólás, de például azt útálom, ha valaki a felsőbbrendűségét (irodista,főnök) olyan kötőszavakkal nyomatékosítja mint : valószínüsítem, úgymond...stb, szóval olyan szavakkal, amik 1 normális párbeszéd kapcsán nem hangoznak el!!!

2010. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Észak MO.

A szotyolára itt makukát is elég gyakran mondják, valamint a szánkózásra a sinkózást. Falusiaktól és öregebbektől halljuk a máma, tegnap, tik, gyön (jön), bót, vót, ződ stb. Amitől idegbajt kapok az a "kellesz " pl.: Elkellesz mennem majd a boltba. Sokan nyújtják a magánhangzókat: szöllő, töllem, szallag, elölle stb.

2010. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
TÓN VÓN JÓ!!! XDXD
2010. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!! :D


Van pár jó "tájszólás" =D

2010. márc. 26. 19:06
 16/19 anonim ***** válasza:
tán meg lehet mondjam a magamét! :D
2010. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Mi Szabolcsban a Big in Japan-t bikicsunájnak szoktuk mondani. Szarka Laci ezzel lett országosan ismert. :D
2010. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszi-köszi :)
2010. jún. 7. 18:46
 19/19 anonim válasza:
Vazsi.
2021. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!