Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem pofátlanság...

Szerintetek nem pofátlanság hogy Magyarországon is Trianon márkanéven futnak a Luminarc egyes étkészletei?

Figyelt kérdés
Szerintem az. Nemrég láttam a TV-ben, mondom, most komolyan, van ilyen? Az autóknál akkora gondot fordítanak rá, hogy a típusnév ne legyen visszatetsző az adott országban, hogy inkább megváltoztatják, a Nutella üvegére nem engedték rányomtatni egy kislány nevét (Isis), de Magyarországon Trianon néven forgalomba lehet hozni étkészletet úgy, hogy a gyártó is francia?
2015. dec. 1. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg az a hulyeseg hogy 100 ev utan meg mindig ezen gorcsolunk.
2015. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a Trianon egy francia kastély neve, ezért ez értelemszerüen nekik nem jelent semmit - éppen azért, mert a gyártó francia, nekik ez egy teljesen normális márkanév.


Ha a magyarok nem a múlton kérödznének, hanem értelmes módon megpróbálnának MOST élni, akkor senkinek eszébe sem jutna ezen rágódni. Akinek az probléma, hogy MA minek neveznek egy étkészletet - mert az egy száz évvel ezelötti témára emlékezteti -, az enyhén szólva is ostoba valaki.

2015. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen alapon tiltsuk be a Wiener Schnitzelt, és a törökmézet is? :-)
2015. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Érdemes lenne kipróbálni, pl. Tel Avivban Auschwitz - étkészletet, vagy Franciaországban Waterloo néven valamilyen terméket, Japánban Enola Gay márkanevet, és így tovább.
2015. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
Nem pofátlanság, inkább hülyeség, mert a forgalmazó magával szúr ki.
2015. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

HakapesziM! Pontosan erre gondoltam én is.


Auschwitz is csak egy település neve, ahol régen történt valami nagyon csúnya dolog, de nem kell rajta rágódni ugye? nyugodtan áruljunk ilyen nevű étkészletet, meg tegyük oda a Rosenthal étkészlet mellé a polcra egy izraeli boltban, nekik is biztos tetszene, mert ők nem rágódnak a múlton, csak mi, búskomor magyarok, ugye?


Francia cég, joga van hozzá hogy Trianon-t márkanévként használja, de azért lehetne bennük annyi szolidaritás hogy legalább azokban az országokban átnevezi vagy nem forgalmazza, akiket érintett a Trianoni szerződés.

2015. dec. 2. 03:32
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Érdemes lenne kipróbálni, pl. Tel Avivban Auschwitz - étkészletet, vagy Franciaországban Waterloo néven valamilyen terméket, Japánban Enola Gay márkanevet, és így tovább."


Ezek vilagszerte ismert nevek, senkinek sem jutna eszebe ilyen markakat csinalni.


Trianonon meg csak a magyarok kattognak, amugy a loteri kutyat nem erdekli, teljesen jogosan egyebkent.

2015. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A párizsi békeszerződés tovább szigorította a trianonit. Elcsatoltak további településeket, kikötöttek 300millió dollár kártérítést, stb...


Miért nincs bajod a Párizs névvel?

2015. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudtommal a Trianoni kastélyból indult ki az egész, ott írták alá. Később hogy mikor és hol módosították az más kérdés, mert ha anno nem kötik meg Trianonnál, akkor nem lenne min módosítgatni. Egyébként később vissza is csatoltak területeket, majd újra elvették, a lényeg hogy honnan indult. De ha mondjuk Franciaország területének 2/3-át vették volna el, nem tudom nekik hogy tetszett volna.


Ja és most esett le: a Príma üzletlánc hirdeti az étkészletet, ami nem mellesleg a "nagymagyar" CBA-nak a prémiumnak mondott részlege. Marketingből mínusz egyes.

2015. dec. 5. 07:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!