Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem túlzás ez a...

Szerintetek nem túlzás ez a sok emléknap?

Figyelt kérdés

Most elsősorban a szörnyű történelmi események áldozataiért tartott napokra gondolok: holokauszt áldozatai, kommunizmus áldozatai. Nem vitatom az emlékezés szükségességét, de ez így egyrészt vitákat szül (hogy ha nekik van, másoknak miért nincs stb), illetve ez az egész nagyon ideológiafüggővé válik. Megdöntötték a nemzetiszocializmust, emlékezünk az áldozatokra. Megdöntötték a kommunizmust, emlékezünk az áldozatokra. Ha majd a demokráciát is megdöntik, annak is csak akkor fogunk emlékezni az áldozataira? Most miért nem?


Én sokkal igazságosabbnak tartanék egy olyan "hagyományt", hogy csak egyetlen nap lenne ilyen emléknap, a "történelem minden népirtásának áldozataiért", vagy "az elnyomás áldozataiért", vagy nem tudom, hogy kellene hívni. Szóval ezen az egy napon emlékeznénk mindazokra, akiket valamilyen ideológia vagy eszme nevében öltek meg, nem téve különbséget köztük, illetve mindenki arra értené, akit érdemesnek tart az emlékezésre. Miért kell folyton különbségeket tenni? mindannyian igazságtalanul szenvedtek és haltak meg, egyiket sem kellene előrébb valónak tekinteni, hiszen azzal a másik emlékét sértjük meg. szerintem.


2010. márc. 20. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy csak felpiszkáljuk a sebeket, és túlságosan a múltban élünk, így nehéz előrehaladni.
2010. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!