Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tömblakásban tényleg így kéne...

Tömblakásban tényleg így kéne élnem? Nem túlzás ez már?

Figyelt kérdés

Egy tömblakás 4. emeletén lakok, és egy rémálom az életem, csak azt nem tudom, hogy jogilag vagy közösségileg nekem ezt tűrnöm kell valóban?


Az alattunk lakó

-állítólag arra ébred, ahogy én felkelek reggel az ágyból és leteszem a földre a lábam (és jön ordibálni velem)

-a 10-esből 3-ason se tudom hallgatni a zenét, mert már veri az ajtót, de ez olyan szinten megy, hogy én magam se hallom szinte a zenét a szobában, de ő meg állítólag nem tud megmaradni a lakásban

-este ha 10 után is merészelek tv-zni, akkro jön, és kinyomja a villanyórát, és ordibál, hogy ő nem tud aludni a hangzavar miatt

-a falszomszéd egy rendőr, és egyfolytában azzal fenyeget, hogy valamit tesz ellenem, mert nem bír megmaradni mellettem


És egy sor hasonló dolgot mondhatnék, itt pl még akár egy szilveszteri házibuilit se lehet szervezni, mertaz egész lépcsőház jön verni az ajtót.


Milyen szabályozás van erre, vagy egy többen vcalóban el kell fogadnom, hogy csakis mindent suttogva, és lábujjhegyen járva és fejhallgatóval és stb ? Nem túlzás ez egy kicsit? Én már bekattanok komolyan, na de nincs pénzem emiatt kertes házba menni, pedig nemtom ezt meddig lehet bírni.


Szerintetek mindenhol így van ez?

Másnak is vannak ilyen gondjai, aki tömblakásban lakik ?


2010. okt. 16. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:

milyen ház ez?

kartonból vannak a falak?

hol laksz?

2010. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

kérlekszépen, ha jön verni az ajtót ki kell nyitni és egy irgalmatlan nagyot bemutatni neki. aztán venni egy jó faklumpát és megkeseríteni az életét. a rendőrnek mondd meg, hogy hívjon rendőrt, azok kijönnek, de ha nincs égbekiáltó hangzavar be sem kopognak, nemhogy bírság. 2szer kihívja őket, harmadszorra tojnak a fejére. a villanyórát be kell zárni szépen. elő kell keresni a kerületi vagy helyi szabályozást, ami a hangokra vonatkozik, kitenni az ajtóra. az alattad lakó elmehet a sóhivatalba még akkoris, ha egésznap kopogsz a padlón, húzkodod a széket. aztán ha már elege lett megmondod hogy vagy békén hagy vagy pokollá teszed a mindennapjait.

az ilyenekkel így kell bánni.

én az alattamlakónak megmondtam(aki szintén ok nélkül zargatott, de olyan dolgokkal hogy égnek állt a hajam), hogy ha nekem innen el kell mennem, akkor én eladom a lakást, de az biztos, hogy egy 10tagú cigányfamíliának. mondom úgyis pocsé az ingatlanpiac, azok legalább megveszik. aztán majd azoknak jöhet pattogni.

onnantól nyugi van.

2010. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hülyék mindenhol laknak. Azokra az előttem szóló hozzáállása tökéletes. De hogy ilyen pecched legyen, hogy minden oldalról ezekkel vagy körülvéve? Csak csendben kérdezem, nem lehet hogy te is ludas vagy a dologban?
2010. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Veled van a gond nem az összes szomszédoddal .
2010. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na nem az összes, hanem 2 db !!


Másrészt sajnos ez egy nyugdíjasokkal teli lépcsőház, és természetesen egész nap más dolguk sincs, mint a másikat figyelni, múltkor még azért is ordibált velem a lépcsőházban, mert "még azt is hallom, amikor pisilni megy".


Amúgy egy xar panel, ... nyilván megy a hang nagyon, én ezt megértem, na de kicsit túlzás már ez a reggeli kelés is, hogy vigyázzak, és óvatosabban tegyem le a lábam a földre.


Úgyhogy abszolút nem érzem magam hibásnak. Az előző helyen én egy szót nem szóltam soha azért, mert felettem a kisgyerekek a nap 10 órájában a parkettán rollereztek, meg kisautóztak stb, azaz volt hangzavar rendesen. De valahogy fel tudtam fogni, hogy ez van egy panelben.

2010. okt. 16. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:

fiú vagy vagy lány?

mert ha lány, megkérheted az egyik nagydarab férfi ismerősödet hogy ő nyisson ajtót egyszer

2010. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát igen ...


csak itt az a kérdés, h jogilag esetleg mi a frászt tud tenni, ha annyira állítja h miattam nem tud aludni és én háborgatom mindenben

de remélem semmit

2010. okt. 16. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!