Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig illik "Jó reggelt"...

Meddig illik "Jó reggelt" kivánni?

Figyelt kérdés
Honnantól kezdve mondjuk azt, hogy "Jó napot"? És mikortól van "Jó estét"? Én tegnap reggel 10-kor "Jó reggelt" kivántam Annus néninek, és ő kinevetett, azzal válaszolt, hogy "Jó estét"!

2015. okt. 29. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Hát reggel 10-kor még biztos nincs este:D 6-7órától van reggel kb 11-ig Mert 12:00 Az már dél . És gondolom akkor kell mondani hogy Jónapot de szerintem azt lehet mondani majdnem egész nap 7órátol van este. Kb😀😀
2015. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Annus néni valószínűleg 6-kor már fent volt, ezért 10-kor neki fura a jó reggelt. De ha te akkor keltél, akkor neked épp megfelelő.

Én 8, fél 8 után már nem nagyon köszönök jó reggelt.

Jó estét pedig sötétedéskor. Pl. nyáron 7-kor még tök világos van, nem köszönök jó estét, de ilyenkor meg igen, mert már sötét van.

2015. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%
9:00-ig.
2015. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Helyzetfüggő.

Ahol divat sokáig aludni, ott még akár 9-ig is lehet jóreggelttel köszönni, de aki 5-kor kel és 6-tól már dolgozik, annak már 8-kor is furcsa, ha így köszönnek neki, mi is kinevetjük az ilyent, és hangsúlyosan jónapottal köszönünk vissza. Az év legnagyobb részében legalábbis. Mert télen, mikor fél 8 körül kel a nap, olyankor 8-kor még teljesen rendben van a jóreggelt.

2015. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!