Miért tartották régen az uralkodókat (vagy hatalmukat) isteni származásúnak?
Figyelt kérdés
Pl. az ókori idők, Távol-Keleti országok
De a középkori európai ábrázolásokon is megfigyelhetjük, hogy az uralkodónak dicsfény van a feje körül.
2015. okt. 13. 16:40
1/3 anonim válasza:
Az ókoriak esetén a közembernek az lehetett a benyomása, hogy az uralkodója bármit megtehet vele, és minden bizonnyal az uralkodók is azt hitték, hogy teljhatalmuk van. Például, hogy a fáraó parancsolhat a Nílusnak. Ezt a fáraó nem is tagadta, a következők miatt:
Továbbá, az uralkodónak szüksége van a tekintélyre, különben elvesztené a hatalmát. Ezt biztosíthatja az Isten, vagy az istenek, vagy legalábbis egy főisten. Logikus, hogy Ré fia még a természetnek is parancsol.
2/3 Dietrich válasza:
Jól írja az első válaszoló. Ezen kívül a koronázásuktól kezdve jártak nekik isteni jogok. Pl. az ókori Babilonban is isteni jogai voltak a királynak. De ez vonatkozik Nagy Sándorra is, mert Egyipmtom elfoglalásakor fáraóvá avatták. Tehát mondhatjuk, hogy ez "csak úgy jött" nekik.
3/3 Dietrich válasza:
A középkor viszont más, mert akkor már az egyistenhit volt többségben. Ennek folytán már nem egészen tartották az uralkodót isteni származásúnak, legfeljebb isten nevében kormányzott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!