Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon régen miért nem vándorol...

Vajon régen miért nem vándoroltak el a lakóhelyükről az emberek háborúk idején?

Figyelt kérdés

Miben vagyunk ennyire mások olyan 50-70-100 éve, hogy nem maradunk meg a helyünkön?


Voltak régen is háborúk, de az emberek kivárták a végét, talán jobban féltek elmenni, mint maradni? Vagy nem hagyták őket?



2015. szept. 29. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem voltak olyan mobilak mint most. Nem mindenkinek volt pénze, lehetősége az utazásra, a hírek sem jártak olyan gyorsan. Gondold el, az első világháború idején még rádió sem volt. Az újságokból értesültek az emberek, meg a szabadságos katonák beszámolóiból. Mire kiderült, hogy menekülni kellene, sokszor már késő volt.


Komoly háború esetén Európában is lezárták a határokat. Olvasd el pl. Athur Köstler idevágó könyvét vagy Remarque is írt ilyen tárgyú műveket. Egyszerűen nem engedtek be más országba.

2015. szept. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
A net tv híradók rémisztgetik a lakosságot egyrészt , a felheccelt tömeg elhiszi neki is kell jólét és betolakodással elveszi ami jár . Ezért volt füldugó osztva a régi korok csatájában , a fenyegetések meg a harsonák dobok ne hangolják le a csapatokat, nem menekültek . Másrészt azért biztonságosabb lett Európán kívül más területek is , a kereskedelem is kiterjeszkedett .
2015. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Évszázadokon keresztül mentek a népek Amerikába... sajna mostanra megtelt, pedig mehetnének oda ezek a mostaniak is.
2015. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Molyember ***** válasza:
55%
Más is szerepet játszik. A vallás személyes dologgá vált (ne a Gyakoriból indulj ki), a nemzet fogalma átértékelődött, kevésbé fontos (szintén ne innen indulj ki). Az emberek rájöttek, hogy az életet nem lehet darabra mérni, hogy Isten léte nem biztos, és hogy hazád lehet másik, életed nem. Egyszerűen kevésbé akarnak meghalni az emberek elvont fogalmakért, mint régen. Ez együtt jár a fejlődéssel, nem lehet annyira befolyásolni az agyakat nagy szavakkal.
2015. szept. 30. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ateizmus, az énnek a köz elé helyezése, és kis szavak,;talán kicsinyesség?


Nem tudom, hogy egyet tudok-e érteni azzal, hogy hazája több is lehet valakinek.


Azt talán el tudnám képzelni, hogy a hazáját magával viszi az ember, magában, de máshol csak idegen lesz. Persze sokféle önigazolást ki lehet találni, ha elég okos az ember.


Hazája -történelmileg, irodalmilag, kulturálisan- nem lehet több az embernek.


DE igazából én nem is ezen gondolkodtam, hanem hogy lélektanilag ne harcoljanak azért, ami az övék, amiért a családjuk megszenvedett. Hogy ne tartsanak ki. Jó, nem ahol lőnek, de a szomszéd faluban.

2015. szept. 30. 05:30
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
De elvándoroltak.
2015. szept. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
mert regen nem voltak olyan politikusok mint Merkel, es nem osztottak minden ingyenelonek segelyt...
2015. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Jah, Flangálni Miértkell német kan cellár, még azt is megakarja mondani, hogy hozzánk hány vándorló jöjjön.
2015. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Az 1. és 4. válaszoló jókat írt, egyetértek velük.

Alapvetően mobilabbak ma az emberek a jó információáramlásnak köszönhetően, így kisebb a rizikója, hogy rossz helyre mennek, hiszen a rokon/barát küldi az információkat, neki már milyen remek odakünn.

Ami még szerintem fontos szempont, hogy bizonyos országokban évek óta háború van, és ha még fél-egyévet ki is bekkel az ember „a szomszéd faluban”, azért 3–5 alatt eléggé elveszítheti a hitét abban, hogy valaha vége lesz… És ezek a háborúk ráadásul azért is ijesztőbbek a régieknél, mert nem két fél harcol, ahol várhatóan az egyik legyőzi a másikat, és kész, hanem akár 4-5-féle ellentétes erő feszül egymásnak. És nincs egy front, ami végigvonul, és ha az ember a „szomszéd faluba” megy, ott már nincsenek, hanem mindenhol ott vannak, bárhová dobhatják a bombáikat.

2015. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Régen is mentek, csak arról nem sok feljegyzés maradt, hogy mennyien mentek el. Akkor is gondolkodtak azért az emberek, rengeteg ember járt jól azzal is, hogy lépett az USA-ba, rengeteg ember van aki meg is gazdagodott, úgy hogy itt semmije sem volt a háború miatt.


Most meg már hozzátehetjük azt is, hogy a távolságok nem állnak az információ útjában, így sokkal könnyebb emgszervezni az utazást , felkészülni stb.

2015. okt. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!