Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azoknak az amerikaiaknak,...

Azoknak az amerikaiaknak, akik ismerik Magyarországot, mi a véleményük róla?

Figyelt kérdés
Direkt nem szimplán úgy kérdem, hogy az "Amerikaiaknak mi a véleményük Mo.ról?", mert ki akarom zárni az olyasmi válaszokat, hogy "Semmi, mert nem is tudják, hogy létezünk." Tehát ilyeneket ne írjatok, légyszi! Akik ismerik, azoknak mi a véleményük? Tapasztalatok?
2015. szept. 10. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Hiaba nem szimplan kerdezel, akkor sem egyszeru a valasz.


En peldaul amerikai magyar vagyok, vagyis amerikai aki ismeri Magyarorszagot, de az en velemenyem nem szamit, mert en ott szulettem.


Oke, akkor vegyunk olyan amerikait aki mar jart ott. En a 10 eves ittletem alatt talalkoztam nehannyal, akik turistaskodni jartak Mo-n es termeszetesen illendosegbol mindegyik azt mondta, hogy jaj de jo, jaj de szep. Meg veletlenul se akartak megbantani azzal, hogy vmi negativumot emlitenek.


Ha idegen turistakkal futottam ossze es kiderult hogy magyar vagyok (es ok jartak Mo-n), akkor a szokasos kozhelyek jottek elo, aaah, Budapest, gulyas soup, sot egyszer meg Bartok neve is elhangzott egy idosebb hazaspartol.


Egyik amerikai sem mondta, hogy rossz, szemet, kuka...Megis mit vartal?


De ha elmesz repjegy/hotelkereso oldalakra, pl. Expedia, Travelocity es rakeresel magyar szallodakra, akkor elolvashatod az oda latogatok velemenyet. Sokszor oda van irva, hogy a velemenyt iro ember honnan szarmazik. Szurd ki, hogy csak az amcsi velemenyeket olvasod el es lesz fogalmad arrol, hogy idegenek mit gondolnak kis hazankrol.

2015. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1: Eddig csak a booking.com-on olvastam véleményeket, de ott inkább a szállodát véleményezik, nem az országot.

Amúgy szerintem a "Mi a véleményük Mo.-ról?"-kérdésre nem csak olyan egysíkú válaszok léteznek, hogy tetszik neki vagy nem tetszik neki. Kifejthetik, hogy mi az, amit szerettek, mit találtak a legérdekesebbnek, illetve, mi az, amit nehezen tudnának megszokni.

2015. szept. 10. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Jo, de szerintem keves GYIK valaszolo jar ide, akinek rengeteg amerikai baratja van aki jart Magyarorszagon.


Ha van is, az amerikaiak elegge tapintatosak, mindig kedvesek, "hogy vagy, mi ujsag" kozvetlenek meg az idegenekkel is. Ezert valoszinutlen, hgy barmi kritikat fogsz hallani toluk. Mint irtam, akit ismertem (oke nem jo barat, de ismeros) csak a szepet emlitette. Az ismeretlenek pedig plane, foleg csak a nepszeru 'gulyas/duna/budapest' kozhelyekkel jonnek.


De ne veszitsd a remenyt, hatha jon valaki akinek rengeteg Magyarorszagot megjart amerikai baratja van es hajlandoak oszinte kritikat adni az orszagrol.


Ezert irtam a repjegykeresoket, igaz, hogy foleg a szallodakrol irnak, de probalj egyeb utazasi forumokat, amikhez mar angol tudas szukseges, hisz amerikai nem fog magyar forumon velemenyezni.


Talan itt talalsz vmi hasznalhatot:

[link]

2015. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!