Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Az iskolánkban felolvasták a szabályzatot, és az állt benne, hogy nem "támogatják" (vagyis ellenzik), ha valaki punk, emo, goth, hippie, rocker... stb. És nem úgy mondták, mintha a gyerekeket akarnák megkímélni a kiközösítéstől. Inkább, mintha a mi sulink túl "elit" lenne ahhoz, hogy felvállalják, hogy a suliba járnak "ilyen" gyerekek. Ez nekem kicsit elnyomásnak hangzik.... Szerintetek? Én goth vagyok, és azért nem merek úgy öltözködni, ahogy szeretnék (mindennél jobban), mert félek ennek a következményeitől. :///

2015. szept. 4. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

" punk polgárpukkasztó,"


Polgárpukkasztó nem csak a kinézetével lehet:) Ott vannak az elveik is , amelyek persze nem mutatkoznak meg mindenkinél.


Én például a gyerekek tanítását fontosnak tartom , csakhogy amit az oktatás művel annak köze sincs a tanításhoz , szimpla idomítás , tömegmanipuláció az egész, ezenkívül meg a tananyag 90%-a is felesleges maszlag hülyeség.


Az elnyomás és a nem támogatás között elég nagy különbség van. Hogy miért teszik ezt ? Tippem szerint azért , mert ha mindenki "egyforma" úgy könnyebb "nevelni" értsd kordában tartani a nyájat.


Fel a fejjel , vállald fel magad , egy nagy anarchista punk/rocker/goth stb nem fél senkitől:)

2015. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is öltözzél úgy, ahogy szeretnél.
2015. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
A mi iskolánk is pont ugyanez, de én maradtam a saját stílusomnál (színes, kawaii, és elég lenge). Nem kaptam büntetést, csak nem annyira szerettek meg a tanárok. Ennyi.
2015. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Huh,ilyen "elit" suliról még nem halottam.Pedig én egy elég jó hírű katolikus suliba járok :D Ott eddig még nem volt baj,de mentem már be Pokolgépes pólóban,osztálytársam meg fordított pentagrammásban. Sőt még a raszta és festett hajért sem szóltak,viszont az AC/DC-s pólóért igen :D Szerintem nincs mitől félned,ha nincs benne a szabályzatban leírva,hogy így vagy úgy nem jelenhetsz meg stb. Mert valjuk be elég hülyén nézne ki ha az elbocsátási papíron az ok az lenne,hogy öltözködésért lett eltanácsolva :D Bocs a regényért :D
2015. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
hát nekem barátnőmet azért akarták levinni az igazgatósághoz, mert volt egy pink csík a hajában :/ úgy kellett magyarázkodnia,hogy csak a hétvégén batikolt és belelógott a haja a vízbe... ezek után nem hinném, hogy jó ötlet lenne lila rúzzsal járni be a suliba...
2015. szept. 8. 17:43
 16/18 A kérdező kommentje:

kb így zajlana egy beszélgetés a diribával:

kislányom, miért van rajtad Slash póló, ha nem lehet halálfejes pólóban járni? és miért fekete a körmöd? miért van kihúzva a szemed? és miért lila a szád?

mert én ilyen vagyok diribá'...

de nem lehetsz!

miért is?

mert legyél olyan, mint a többiek! mint mindenki más! legyél normális! egyébként már a múltkor is be akartam hívatni magácskát a csipkés ruhája miatt...

2015. szept. 8. 17:49
 17/18 anonim válasza:
A Házirend ruházatra vonatkozó pontjában mi(k) van(nak) leírva?
2015. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ha jól érzed így magad, kit érdekelnek mások?
2015. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!