Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Az iskolánkban felolvasták a szabályzatot, és az állt benne, hogy nem "támogatják" (vagyis ellenzik), ha valaki punk, emo, goth, hippie, rocker... stb. És nem úgy mondták, mintha a gyerekeket akarnák megkímélni a kiközösítéstől. Inkább, mintha a mi sulink túl "elit" lenne ahhoz, hogy felvállalják, hogy a suliba járnak "ilyen" gyerekek. Ez nekem kicsit elnyomásnak hangzik.... Szerintetek? Én goth vagyok, és azért nem merek úgy öltözködni, ahogy szeretnék (mindennél jobban), mert félek ennek a következményeitől. :///

2015. szept. 4. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A nem támogatják és az ellenzik között nagy a különbség...

Annyi, hogy nem fognak megdicsérni érte.

2015. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy az első írta. A "nem támogatják" nem ugyanaz mint az "ellenzik".

Egyébként meg: Iskolába nem divatozni megy az ember. AZ én időmben kötelező volt az iskolaköpeny, és se smink, se hajfestés, sőt ha a térded feletti volt a nadrág vagy szoknya hazazavartak. A lányom meg egyenruhában jár iskolába. Mindenki ugyanabban az iskolai egyenruhában jár.

Szóval nincs ezzel gond, mert így legalább nem a másik öltözködésével lesztek elfoglalva.

2015. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy volt fogalmazva?
2015. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso irta.


En is elit iskolaba jarok ugymond, de magasrol teszek arra, hogy mit gondolnak masok, mert azert mukodik az iskola, hogy alapmuvelte tegyen es nwm azert, hogy beleszoljon a stilusokba.

Felnek tolem paran, meg anno a kezdetekkor a legjobb baratnom is felt tolem. Na es? Megismertek. Befogadtak.


16-rocker l

2015. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jólvan hogy a punk polgárpukkasztó, a rockerek agresszívak, az emok meg a gothok túl sötétek meg depisek. (Általánosítottam)

De a hippivel mi az istenszerelme bajuk van? Az egy pozitív, életvidám stílus...nem értem.

2015. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak, hogy vannak, akiknek ez nem csak divatozás. És nem azért mondtam, hogy ellenzik, mert szerintem a nem támogatják, és az ellenzik ugyanaz, hanem mert konkrétan szó szerint azt mondta a tanárunk, hogy ellenzik az ilyesmit. Miért is kell minket beskatulyázni? Miért legyen mindenki ugyanolyan? A tanárok állandóan azt próbálják meg elérni, hogy ugyanolyanok legyünk. És ez nem valami kitalált kis hülyeség. "Legyél olyan, mint mindenki más... Legyél normális....."
2015. szept. 4. 23:02
 7/18 A kérdező kommentje:
én se nagyon értettem, hogy mi a bajuk a hippiekkel.... vagy bárkivel. ez a stílusa, ő ilyen. és? nem tetszik? ne nézd! ne zavard a köreit!...
2015. szept. 4. 23:04
 8/18 A kérdező kommentje:
"A mi iskolánk nem támogatja a különböző stílusirányzatokat. Magyarul nem járhattok iskolába úgy mint egy szakadt punk. Milyen stílusok is vannak még? Emo sem lehetsz, ne legyen lánc a nadrágodon, mint egy rockernek, ne járj halálfejes pólóban, teljesen fekete ruhában... " Mondtak még valamit a hippiekről is, de arra már nem emlékszem pontosan..
2015. szept. 4. 23:07
 9/18 anonim ***** válasza:
Hogy szeretnél kinézni? Miért?
2015. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem érted, hogy de lehetsz??? Csak nem dícsérnek meg érte.
2015. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!